Plaża Cayo Largo Beach - Kuba

Skopiuj link do tej plaży

Cayo Largo Beach to kolejna plaża, która znajduje się nie na głównej wyspie, a na jednej z mniejszych wysepek, które otaczają Kubę. Wyspa jest niezamieszkana, co jednak nie znaczy, że bezludna. Przyciąga bowiem turystów, a co za tym idzie – także miejscowi przebywają na niej, aby oferować między innymi sprzęt plażowy czy inne udogodnienia. Wybrzeże wyspy praktycznie w całości jest przepiękną plażą, która pokryta jest jasnym, białawym piaskiem. Rajskie widoki potęguje szmaragdowe morze i palmy, które rosną z tyłu wzdłuż plaży. Cayo Largo Beach to idealna propozycja dla osób, które szukają miejsca do spokojnego plażowania, chcą wypocząć w kameralnych warunkach i wśród wyjątkowej naturalnej scenerii. Malownicze widoki warto uwiecznić na fotografiach i filmach, z pewnością będą niezapomnianą pamiątką z podróży do prawdziwego raju.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Opis plaży Cayo Largo Beach

Kuba, największa wyspa Morza Karaibskiego to miejsce, które przyciąga turystów z całego świata. Jest nieco tajemnicza, przez lata była niedostępna, co tym bardziej wzmaga zainteresowanie tym wszystkim, co można na niej zobaczyć. A to obejrzenia jest ogromne bogactwo naturalne, miasta i miasteczka pełne kolonialnych zabytków, a także rajskie, karaibskie plaże. Cayo Largo Beach to jedno z miejsc, które z pewnością spodoba się miłośnikom plażowania czy aktywnego spędzania czasu nad wodą.

Wybierając się na wakacje na Kubie możesz mieć pewność, że będzie to czas spędzony w wyjątkowej atmosferze. Kuba słynie nie tylko z bogactwa naturalnego i kulturowego, ale również z muzyki, doskonałej kuchni i bardzo przyjaznych, gościnnych mieszkańców. Kto spędza wakacje na Kubie, z pewnością nie będzie się nudził – będzie okazja do plażowania, spróbowania doskonałych, regionalnych specjałów, tańca i zabawy przy dźwiękach lokalnej muzyki. Doskonała będzie również pogoda. Kuba jest wyspą gorącą przez cały rok – znajduje się w strefie klimatu podrównikowego gorącego. Jest tutaj podział na porę suchą i deszczową, jednak turyści także w porze deszczowej masowo przyjeżdżają na kubańskie plaże. Deszcze nie są uciążliwe i intensywne, nie przeszkadzają w wypoczynku. W poszukiwaniu pięknych, niesamowitych plaż na Kubie, sprawdź, co ma do zaoferowania plaża Cayo Largo Beach.

Cayo Largo Beach Kuba to jedna z plaż, które nie znajdują się na głównej wyspie, a na jednej z mniejszych wysp, które leżą na otaczających Kubę wodach. Plaża znajduje się na wyspie o tej samej nazwie – Cayo Largo – położonej w archipelagu Los Canarreos w odległości około 180 kilometrów od stolicy Kuby, Hawany. Wyspa nie jest zbyt duża, ma 38 kilometrów kwadratowych powierzchni, z czego 25 kilometrów kwadratowych to piękne, piaszczyste plaże. Cayo Largo nie jest wyspą zamieszkałą – miejscowi pojawiają się tutaj wyłącznie do obsługi turystów. Cała infrastruktura znajdująca się na wyspie przeznaczona jest do celów ruchu turystycznego. A ten jest spory, co jednak nie powoduje zatłoczenia. Plaża Cayo Largo Beach jest na tyle duża i rozległa, że można znaleźć miejsca z dala od tłumów, pozwalające na spokojny i kameralny wypoczynek. Plaża na pewno spodoba się miłośnikom leniwego opalania na piasku, a także aktywnym urlopowiczom, którzy lubią sporty wodne i wypoczynek w ruchu. Na całej długości wybrzeże na wyspie jest łagodne, zapewnia wygodne zejście do wody. Wokół wyspy wody są płytkie, można więc pluskać się przy brzegu bezpiecznie nawet bez większych umiejętności pływackich.

Cayo Largo Beach plaża

Cayo Largo Beach plaża / shutterstock.com / Mark Pitt Images

Atrakcje na plaży

Spośród wielu atrakcyjnych miejsc, jakie oferuje słoneczna Kuba, Cayo Largo Beach jest jednym z tych, które są szczególnie podziwiane i polecane. Na uwagę zasługują przede wszystkim niesamowite widoki typowo rajskiej, dzikiej plaży, w której na pierwszym miejscu jest bezkresna natura. Plaża zachwyca bielą piasku, szmaragdowym odcieniem wody, bujną roślinnością znajdującą się z tyłu. Widoki są idealne do fotografii z wakacji i filmów z rajskich podróży. Na plaży można znaleźć pewne elementy infrastruktury, jak stragany czy stoiska z przekąskami, altanki pokryte dachami ze słomy czy inne miejsca stworzone dla turystów. Nie można jednak powiedzieć, by znajdująca się tutaj infrastruktura była rozbudowana. Jest raczej niewielka i wpisana w krajobraz. Cayo Largo Beach jest więc bardziej dzika plażą niż miejscem pełnym wygód. A i tak, pomimo to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Czy plaża Cayo Largo Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Cayo Largo Beach pod pewnymi względami może być idealna na rodzinny wypoczynek. Zapewnia bowiem wszystko, co jest niezbędne dla młodszych i starszych dzieci. Piasek, ciepła woda, mnóstwo słońca – maluchom i starszakom to w zupełności wystarczy, aby doskonale bawić się na wakacjach. Zanim jednak zdecydujesz się na wypad na wyspę, warto wziąć pod uwagę, że infrastruktura jest tutaj raczej uboga, nie ma rozbudowanych wygód plażowych, restauracji czy hoteli. Być może lepsza opcją będzie plaża przy hotelu lub pensjonacie, na której można znaleźć wszelkie udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Jeśli wybierasz się na wakacje na Kubę z najmłodszymi, bez względu na wybraną plażę, warto dobrze sprawdzać hotel lub inne miejsca noclegowe. Najważniejsze są opinie gości, którzy już mieli okazję w danym miejscu wypoczywać. Kuba znajduje się zbyt daleko i jest miejscem na tyle egzotycznym, że nie należy nic zostawiać przypadkowi. Każdy element wyprawy powinien być zaplanowany w najdrobniejszym szczególe.

Plaża Cayo Largo Beach

Plaża Cayo Largo Beach / shutterstock.com / MasterPhoto

Nasza ocena plaży Cayo Largo Beach

Oceniając Cayo Largo Beach należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wyjątkowe położenie, wspaniałe warunki naturalne i malownicze widoki. Plaża spełnia marzenia o wakacjach w raju – nawet, jeśli infrastruktura nie zawsze spełnia oczekiwania, warto wybrać się tutaj choćby na jednodniowe plażowanie. To idealne miejsce do zrelaksowania się z dala od tłumów, naładowania wewnętrznych akumulatorów i oderwania od rzeczywistości w miejscu, które na długo pozostanie w pamięci.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.