Plaża Playa Sirena - Kuba

Skopiuj link do tej plaży

Wymieniając najpiękniejsze plaże Kuby nie można nie wspomnieć o Playa Sirena znajdującej się na wyspie Cayo Largo. Plaża ciągnie się na długości około 2 kilometrów, jest w całości piaszczysta, nie ma tutaj żwiru i kamieni. Można bez obaw chodzić po wybrzeżu, a także po morskim dnie na boso, bez konieczności posiadania obuwia do wody. Plaża ma wygodne i bezpieczne zejście do wody, jest idealna do kąpieli, a nieco dalej w morze warunki są świetne dla wielbicieli snorkelingu i nurkowania. Playa Sirena tuż przy brzegu jest dosyć dzika i naturalna, jednak w odległości krótkiego spaceru można znaleźć wszystko, co będzie potrzebne do wygodnego wypoczynku – wypożyczalnie sprzętów sportowych, a także miejsca, gdzie można dobrze zjeść, wypić chłodne napoje i wypocząć w cieniu. Jeśli szukasz plaży na Kubie, która zapewnia gorące, karaibskie klimaty, Playa Sirena to wybór idealny.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Opis plaży Playa Sirena

Karaibskie plaże są prawdziwym spełnieniem marzeń o wakacjach w raju. Nic więc dziwnego, że przyciągają turystów z całego świata, spragnionych słońca i gorącej atmosfery. Jednym z krajów, w których tych plaż znajdziemy całe mnóstwo, jest odległa i nieco tajemnicza Kuba. Jeśli planujesz wypoczynek właśnie tam, Playa Sirena będzie jednym z miejsc, które zapewnią urlop pełen niesamowitych widoków i wielu dodatkowych atrakcji.

Kuba znajduje się w Ameryce Łacińskiej na Morzu Karaibskim. Leży w strefie klimatu podrównikowego gorącego, dzięki czemu nie trzeba się ograniczać co do terminów wyjazdu. Praktycznie każdy miesiąc w roku będzie idealnym czasem na wypoczynek na wyspie. Choć na przestrzeni roku występuje wyraźny podział na porę suchą i deszczową, nie trzeba obawiać się tej drugiej. Deszcze są nagłe, ale przelotne. Doskonale oczyszczają i nieco ochładzają gorącą atmosferę, a także sprawiają, że roślinność na wyspie jest wyjątkowo bujna. A egzotyczna roślinność jest jednym z elementów krajobrazu, które zachwycają i zachęcają do spędzania czasu na łonie natury. Jedną z wyjątkowo pięknych i polecanych plaż na Kubie jest plaża Playa Sirena. Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek pełen pozytywnych wrażeń, wybierz się właśnie tam.

Playa Sirena Kuba to miejsce, które każdy turysta mający już okazję tam wypoczywać poleci w stu procentach. Plaża znajduje się na Cayo Largo, jednej z niewielkich wysp znajdujących się u wybrzeży Kuby. Wiele osób uważa, że jest to najlepsza i najpiękniejsza plaża na całej Kubie. I nic w tym dziwnego – widoki są tutaj rzeczywiście niezapomniane. Plaża rozciąga się na długości nieco ponad 2 kilometrów, jest szeroka, w całości pokryta jasnym, prawie białym piaskiem. Bez obaw można tutaj chodzić na boso, bez konieczności posiadania obuwia do wody. Nie ma tutaj żwirku ani kamyków zarówno na plaży, jak i na dnie. Na całej długości wybrzeża zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, a sama woda bardzo płytka nie tylko przy brzegu, ale nawet kilkadziesiąt metrów w głąb morza. Można tu pluskać się i zażywać kąpieli bez większych umiejętności pływackich. Plaża jest odległa od dużych kurortów, ale przez cały rok tętni życiem. Przyjeżdżają tu turyści z dużych miast, spragnieni wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody.

Playa Sirena plaża

Playa Sirena plaża / shutterstock.com / gg-foto

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie słoneczna i gorąca Kuba, Playa Sirena to jedno z tych miejsc, które można wybierać praktycznie w ciemno. Największą atrakcją z pewnością są tutaj warunki naturalne i piękne widoki, ale na uwagę zasługuje również dobra infrastruktura. W odległości krótkiego spaceru od plaży można znaleźć sporo sklepów, restauracje, bary i inne punkty gastronomiczne serwujące doskonałe, regionalne jedzenie. Plaża cieszy się ogromną popularnością także wśród wielbicieli nurkowania i snorkelingu – w okolicy jest sporo miejsc, które warto zobaczyć od strony wody, a podwodny świat jest wyjątkowo pasjonujący.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Czy plaża Playa Sirena jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Playa Sirena to jedna z tych kubańskich plaż, które można bez obaw polecić wszystkim rodzinom podróżującym z młodszymi i starszymi dziećmi. Na miejscu można bowiem znaleźć wszystko, co jest niezbędne do udanych, rodzinnych wakacji. Największym atutem są tutaj warunki naturalne, plaża pełna piasku, ciepła czysta woda i mnóstwo słońca. Ale dla najmłodszych jest tu również sporo dodatkowych atrakcji, placów zabaw, centrów rozrywki, a nawet baseny z delfinami. Playa Sirena, choć jest bardzo popularna, nigdy nie jest zatłoczona. Jest na tyle rozległa, że nawet turyści szukający spokojnych i kameralnych miejsc bez problemu znajdą dla siebie kawałek raju z dala od tłumów. Jeśli planujesz wyjazd na Kubę z całą rodziną, zaplanuj go w najdrobniejszych szczegółach. Bez wątpienia jest to wyjazd w egzotyczne miejsce na końcu świata. Warto więc sprawdzać lokalizację i hotele przed dokonaniem rezerwacji. Najlepiej wybierać miejsca, które mają dobre opinie i są polecane wśród osób, które już miały okazję w nich wypoczywać.

Plaża Playa Sirena

Plaża Playa Sirena / shutterstock.com / TravnikovStudio

Nasza ocena plaży Playa Sirena

Playa Sirena na Kubie to w naszej ocenie miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Niekoniecznie muszą to być całe wakacje, ale jeden dzień plażowania właśnie tutaj jest wręcz wskazany. Warto wziąć pod uwagę, że jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej polecanych plaż na całej Kubie. Łączy w sobie przepiękne, malownicze krajobrazy, doskonałe warunki naturalne i dobra infrastrukturę, która gwarantuje wygodny i komfortowy wypoczynek. Jeśli już wiesz, że chcesz spędzić urlop na Kubie, wybierz okolice Playa Sirena. W tym miejscu sporo atrakcji znajdą zarówno wielbiciele leniwego plażowania i łapania gorącego słońca, jak i turyści, którzy preferują aktywne spędzanie czasu, sporty wodne i zwiedzanie. Wakacyjnych planów nie trzeba ograniczać do sezonu letniego – w środku zimy w tej części świata będzie tak samo gorąco, jak latem.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.