Plaża Cayo Blanco Beach - Kuba

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli lubisz dzikie i nieco tajemnicze plaże, z pewnością spodoba się Tobie Cayo Blanco Beach. Plaża znajduje się na niedużej wyspie o tej samej nazwie, położonej niedaleko popularnego kurortu i plaży Varadero. Plaża jest przepiękna, klimatyczna, pokryta białym piaskiem, który harmonijnie przechodzi w szmaragdowe morze. Woda przy brzegu jest płytka, można tutaj swobodnie pluskać się i kąpać bez wysokich fal i jakichkolwiek zagrożeń. Na plaży nie brakuje wysokich palm zwieszających swoje liście tuż nad wodą, co sprawia, że klimat jest tutaj wyjątkowo rajski. Cayo Blanco Beach znajduje się na niezamieszkanej wyspie, nie ma tutaj rozbudowanej infrastruktury, można więc liczyć na ciszę, spokój, relaks z dala od tłumów. To dobre miejsce dla osób, które nastawiają się na plażowanie i korzystanie pełnymi garściami z rajskich klimatów. Wybierając się w okolice Cayo Blanco Beach możesz mieć pewność, że spędzony na plaży czas pozwoli na oderwanie się od rzeczywistości, naładowanie wewnętrznych baterii i złapanie pięknej opalenizny nawet w środku zimy.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Opis plaży Cayo Blanco Beach

Gdzie wybrać się na rajskie i niezapomniane wakacje? Trzeba poszukać dosyć daleko, ale zdecydowanie warto. Kuba to wyspa, która jest idealnym miejscem dla podróżników spragnionych słońca, plaż i mnóstwa miejsc do zwiedzania. Jedną z plaż, którą warto uwzględnić w urlopowym planie jest Cayo Blanco Beach, miejsce przyciągające widokami i pozostawiające wyjątkowe wspomnienia.

Wakacje na Kubie nadal są dosyć egzotycznym wyborem, choć z roku na rok wyspa staje się coraz bardziej popularna. Przyciąga przede wszystkim swoją tajemniczością i tym, że przez dziesięciolecia ze względów politycznych była niedostępna. Dziś na Kubę można wybrać się bez większych problemów, a turystyka jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki tego odległego kraju. A co nas czeka na miejscu? Wspaniała, kolonialna architektura zarówno w stolicy kraju Hawanie, jak i w mniejszych miasteczkach, niepowtarzalne bogactwo naturalne i plaże, które są spełnieniem marzeń o wakacjach w raju. Plaża Cayo Blanco Beach z pewnością będzie jednym z tych miejsc, które na długo pozostaną w pamięci nawet po powrocie z kubańskich wakacji. Dużym atutem plażowania na Kubie jest fakt, że nie jest ono ograniczone sezonowo. Wyspa leży na Morzu Karaibskim w strefie klimatu podrównikowego gorącego. Przez cały rok warunki do plażowania i czerpania pełnymi garściami z karaibskich wakacji są tutaj idealne.

Cayo Blanco Beach Kuba znajduje się na wyspie o tej samej nazwie, która leży w okolicy popularnego kurortu i plaży Varadero. Wyspa, choć niezamieszkała, nie jest bezludna. O każdej porze roku przebywają tu bowiem turyści poszukujący słońca, ciepłego morza i wspaniałych widoków. Plaża wygląda niczym wycięta z rajskich fotografii – jest pokryta jasnym, niemal białym piaskiem, znajduje się nad szmaragdowym morzem, a z tyłu zamykają ja bujne palmy i egzotyczne drzewa zachwycające swoją zielenią. Są też dobrym schronieniem przed palącym słońcem podczas bardzo gorących dni. Cayo Blanco Beach jest popularna wśród turystów nastawionych na plażowanie, a także wśród miłośników sportów wodnych. Miejsce jest idealne szczególnie do nurkowania i uprawiania snorkelingu. Sporą atrakcją są również wycieczki łodziami z przezroczystym dnem, które pozwala na podziwianie podwodnego świata w naturalnym wydaniu.

Cayo Blanco Beach plaża

Cayo Blanco Beach plaża / shutterstock.com / Olivier Moreau

Atrakcje na plaży

Spośród wielu plaż, jakie oferuje słoneczna Kuba, Cayo Blanco Beach zachwyca pięknymi widokami i idealnymi warunkami do wypoczynku. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno turyści nastawieni na leniwe plażowanie i spędzanie czasu na gorącym piasku, jak i osoby, które lubią wypoczywać aktywnie, wędrować brzegiem morza, uprawiać sporty wodne. Plaża pod względem infrastruktury jest dosyć słabo wyposażona – z pewnością musi ustąpić znanym plażom przy największych kurortach. Ale czy jest to minus? Według większości turystów, absolutnie nie. Dzięki temu można wypocząć w naturalnych warunkach, z dala od zgiełku, plażowych imprez i tłumów turystów. Cayo Coco Beach jest bardzo popularna i chętnie odwiedzana. Na pewno nie można jej nazwać mało znaną plażą. Miejsca jest tu jednak na tyle dużo, że bez problemu można znaleźć dla siebie fragment plaży na spokojny, kameralny i odosobniony wypoczynek.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.
Czy plaża Cayo Blanco Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Cayo Blanco Beach jest odpowiednia dla różnych grup turystów, a więc także dla osób, które na Kubę przybywają z całymi rodzinami. Dla dzieci, tych młodszych i tych starszych, można bowiem znaleźć tu wszystko, co jest potrzebne do udanych wakacji. Jest tu rozległy, piaszczysty teren, idealny do zabaw w piasku, jest ciepłe i bezpieczne morze. Są też dodatkowe atrakcje, jak safari łodzią, na które warto się wybrać w ramach przerwy w plażowaniu. Dzięki temu, że Cayo Blanco Beach znajduje się na wyspie, można liczyć na bardziej kameralną atmosferę i brak tłumów. Trzeba jednak pamiętać, że plaża ma raczej słabą infrastrukturę. Na plażowanie z najmłodszymi konieczne więc będzie każdorazowe zabieranie ze sobą całego ekwipunku. Jeśli panujesz wyjazd na Cayo Blanco Beach lub na jakąkolwiek inną plażę na Kubie, uważnie wybieraj miejsca noclegowe, sprawdzaj je pod kątem lokalizacji, udogodnień dla rodzin z dziećmi, a także opinii, jakie mają wśród osób, które w danym miejscu już wypoczywały.

Plaża Cayo Blanco Beach

Plaża Cayo Blanco Beach / shutterstock.com / CMT Photography

Nasza ocena plaży Cayo Blanco Beach

Kubańska plaża Cayo Blanco Beach to rajskie, klimatyczne miejsce, które zapewnia malownicze widoki, bliskość natury i niezapomniane wrażenia. Jeśli marzysz o prawdziwie karaibskiej plaży z białym piaskiem, szmaragdową wodą i palmami niemal nad samym morzem, Cayo Blanco Beach będzie miejscem idealnym. Blisko stąd  także do innych atrakcji na Kubie, można więc spędzać czas nie tylko na plażowaniu, ale również na odkrywaniu wielu nowych miejsc. Na Cayo Blanco Beach spędzisz udane wakacje zarówno latem, jak i zimą – każda pora roku będzie dobra na opalanie w rajskim, karaibskim wydaniu.

Zobacz oferty już od 5 399 zł za os.