Plaża Polhena Beach - Sri Lanka

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Polhena Beach to klimatyczne, kameralne miejsce, popularne wśród miejscowych, ale coraz chętniej przybywają tu również turyści. Znajduje się w odległości 2 kilometrów od miasta Matara. Jest w całości piaszczysta, zapewnia przepiękne widoki i świetne warunki naturalne. Z tyłu plaży znajdują się wysokie palmy, które dodają miejscu egzotyki, a przy tym są świetną ochroną przed słońcem. Plaża nie posiada rozbudowanej infrastruktury, jest niemal dzika, choć znajdziemy tu stragany z przekąskami i napojami, a także miejsca, gdzie można wypożyczyć akcesoria do sportów wodnych. Nie ma jednak dużych restauracji czy hoteli, dzięki czemu nie ma też tłumów. To wręcz wymarzone miejsce na spokojny, egzotyczny wypoczynek z malowniczymi widokami na wyciągnięcie ręki.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Opis plaży Polhena Beach

Wypoczynek na Sri Lance to doskonała okazja do połączenia plażowania z aktywnym zwiedzaniem i wieloma aktywnościami. Ten egzotyczny kraj przyciąga wspaniałą roślinnością, bogactwem historycznym i kulturalnym, a także malowniczymi plażami. Jedną z nich jest Polhena Beach, miejsce odpowiednie dla rodzin z dziećmi oraz turystów, którzy szukają spokojnego i kameralnego miejsca na urlop.

Sri Lanka leży w południowym rejonie Azji na wyspie Cejlon, znajdującej się tuż przy południowym wybrzeżu Indii. Jest oblewana wodami Oceanu Spokojnego oraz Zatoki Bengalskiej. Kraj słynie z plantacji herbaty, parków narodowych i rezerwatów przyrody, a także wielu plaż, które pojawiają się w rankingach najpiękniejszych plaż Azji czy świata. Plaża Polhena Beach oraz inne plaże, znajdujące się w różnych częściach wybrzeża, przyciągają turystów nastawionych na słoneczny wypoczynek. I to bez względu na porę roku. Sri Lanka znajduje się w strefie klimatu równikowego, w którym gorąco jest przez cały czas. Zarówno latem, jak i w środku zimy temperatury utrzymują się na poziomie 30 stopni. Występuje podział na porę suchą i deszczową – najmniej deszczów pada w sezonie od listopada do maja i w tym czasie na wyspie panuje wysoki sezon turystyczny. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by wybrać się na Sri Lankę także w czasie pory deszczowej. Opady są przelotne, nie przeszkadzają więc w wypoczynku. A w tym czasie może być dużo taniej i mniej tłoczno.

Polhena Beach Sri Lanka to kierunek, który spodoba się zarówno osobom nastawionym na plażowanie i nadmorskie atrakcje, jak i turystom, którzy lubią zwiedzać i odkrywać nowe miejsca. Plaża znajduje się w odległości 2 kilometrów od miasta Matara. Jest niewielka, ale wyjątkowo klimatyczna. W całości pokryta jest jasnym, złocistym piaskiem, który kontrastuje ze szmaragdowym kolorem oceanu. Woda jest tutaj spokojna, gdyż od pełnego morza część przybrzeżna jest oddzielona rafą koralową. Nie ma tu wysokich fal ani wiatrów. Zejście do wody na całej długości plaży jest łagodne, dno jest płytkie, pozwala na bezpieczną kąpiel nawet dzieciom i osobom, które nie czują się zbyt dobrymi pływakami. Z tyłu plaży znajdują się wysokie, rozłożyste palmy, które dostarczają sporo cienia. W upalne dni warto więc rozłożyć się z plażowym ekwipunkiem pod palmami, dzięki czemu unikniemy palącego słońca.

Polhena Beach plaża

Polhena Beach plaża / shutterstock.com / inigolai-Photography

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie klimatyczna, nieco dzika Sri Lanka, Polhena Beach będzie miejscem, które na pewno się Tobie spodoba. To nieduża, dosyć dzika plaża, która popularna jest głównie wśród miejscowych. Turyści pojawiają się na niej rzadko i raczej nie ma tutaj tłumów. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnej infrastruktury. Są stragany i stoiska, gdzie można kupić pamiątki, przekąski, napoje, ręczniki i zabawki do plażowania. Nie ma jednak wypożyczalni leżaków i parasoli. Być może miejscowi uznali, że wysokie palmy spełniają dużo lepszą funkcję ochrony przeciwsłonecznej. Są natomiast szatnie i toalety, a także miejsca, gdzie można wynająć sprzęt do sportów wodnych. Można skorzystać z lekcji nurkowania i snorkelingu pod okiem doświadczonych instruktorów. Są też lekcje dla początkujących surferów. Ci bardziej doświadczeni raczej nie znajdą dobrych warunków do szusowania po falach – ocean przy Polhena Beach jest bowiem wyjątkowo spokojny.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Czy plaża Polhena Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na rodzinny wypoczynek na Sri Lance, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę plażę Polhena Beach. To spokojne, kameralne i bardzo klimatyczne miejsce, które zapewnia wiele nadmorskich atrakcji w niezapomnianym klimacie. Rodziny z dziećmi z pewnością będą się czuły tutaj komfortowo. Maluchom i starszakom spodoba się piaszczyste wybrzeże, idealne do zabaw w piasku, a także płytka i ciepła woda, zachęcająca do pluskania. W okolicy jest sporo miejsc, gdzie można wybrać się na spacer i zwiedzać lokalne atrakcje. Zanim zdecydujesz się na rezerwację miejsc w konkretnym hotelu czy pensjonacie, warto jednak uważnie przejrzeć oferty w kilku miejscach i nie kierować się wyłącznie kryterium ceny. Ważne jest, czy obiekt znajduje się blisko plaży i czy ma udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Najlepiej wybierać sprawdzone i polecane przez innych miejscówki, wtedy można mieć pewność, że wszystko będzie zgodne z opisem w ofercie wyjazdu.

Plaża Polhena Beach

Plaża Polhena Beach / shutterstock.com / juliet_dreamhunter

Nasza ocena plaży Polhena Beach

Plaża Polhena Beach na Sri Lance to w naszej opinii miejsce idealne na spokojne wakacje z dala od tłumów i głośnych kurortów. Jeśli marzy się Tobie wypoczynek w tym egzotycznym, azjatyckim kraju, a nie przepadasz za głośnymi imprezami czy przepełnioną plażą, Polhena Beach pod każdym względem będzie odpowiednia. Plaża łączy w sobie przepiękne widoki, dobrą infrastrukturę i bogatą ofertę dla różnych grup turystów. Rezerwując wakacje w tej okolicy możesz mieć pewność, że będzie to urlop marzeń pełen pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.