Plaża Negombo Beach - Sri Lanka

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Negombo Beach znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy w pobliżu wielu innych, atrakcyjnych dla turystów plaż. Wyróżnia ją piękny piasek o pomarańczowym odcieniu, który wyjątkowo kontrastuje ze szmaragdową wodą. Z tyłu plaży rosą wysokie palmy, dzięki którym można poczuć się tu jak w raju. Pod palmami można również znaleźć schronienie przed słońcem. Negombo Beach łączy w sobie wspaniałe widoki i warunki naturalne z dobrą infrastrukturą, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Można tu wynająć sprzęt plażowy, akcesoria do sportów wodnych, zjeść coś dobrego w knajpkach i plażowych tawernach, a także znaleźć w okolicy niedrogie miejsca noclegowe.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Opis plaży Negombo Beach

Sri Lanka zachwyca egzotycznymi klimatami, bujną roślinnością, a także plażami, które znajdziemy na każdym wybrzeżu wyspy. To doskonały kierunek dla turystów, którzy chcą połączyć plażowanie z intensywnym zwiedzaniem. Negombo Beach to jedna z plaż, którą zdecydowanie warto uwzględnić w planie podróży. Jest niewielka, ale dostarczy mnóstwa wakacyjnych wrażeń.

Wakacje na Sri Lance dla wielu osób są urlopem życia. Nic w tym dziwnego – to kierunek zarówno egzotyczny, jak i bardzo odległy. Sri Lanka jest wyspiarskim państwem lezącym na wyspie Cejlon na Oceanie Indyjskim i nad Zatoką Bengalską. Znajduje się niemal tuż przy Półwyspie Indyjskim – od Indii oddziela je tylko wąska cieśnina. Na Sri Lance wyjątkowo bujna jest roślinność, to także region słynący z wielkich plantacji doskonałej herbaty. Podczas zwiedzania Sri Lanki możemy podziwiać nie tylko naturalne atrakcje, ale również piękne kościoły i pałace utrzymane w orientalnym, południowoazjatyckim klimacie. Na uwagę zasługują również wyjątkowe, piaszczyste plaże, wśród których wiele trafia na listy najpiękniejszych plaż świata. Nic więc dziwnego, że przyciągają turystów spragnionych przepięknych widoków. Plaża Negombo Beach to propozycja dla turystów, którzy nastawiają się na spokojny i kameralny wypoczynek. Zarówno na tę, jak i na inne plaże Sri Lanki możemy wybrać się nie tylko w sezonie letnim. Kraj znajduje się bowiem w strefie klimatu równikowego, który jest gorący przez cały rok. Co prawda od czerwca do października trwa tutaj pora deszczowa, ale nie jest ona na tyle uciążliwa, aby utrudniać plażowanie czy zwiedzanie. Na Sri Lankę można wybrać się bez obaw o każdej porze roku, a wakacje i tak będą udane.

Negombo Beach Sri Lanka to kierunek, który choć polecany, nie jest zatłoczony. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy w bliskiej odległości stolicy kraju oraz międzynarodowego lotniska. Plaża jest spokojna, praktycznie nigdy nie ma tutaj tłumów – jest na tyle długa, że każdy może znaleźć dla siebie miejsce do kameralnego wypoczynku. Negombo Beach w całości pokryta jest piaskiem o pięknym, pomarańczowym odcieniu, który ładnie kontrastuje ze szmaragdową wodą. Piasek jest miękki i delikatny, nie ma w nim kamieni ani muszelek, można więc bez obaw chodzić po nim na boso. Z tyłu plaży rosną rzędy wysokich palm, które pięknie wpisują się w rajski krajobraz, a jednocześnie są świetnym schronieniem przed słońcem. Na całej długości plaża ma łagodne zejście do wody, nie ma tu uskoków i spadków głębokości. Przy brzegu jest płytko, mogą tu bezpiecznie kąpać się dzieci. Nieco dalej pojawiają się wysokie fale, które są wspaniałą atrakcją dla surferów.

Negombo Beach plaża

Negombo Beach plaża / shutterstock.com / Liam Hammersley

Atrakcje na plaży

Jeśli interesuje Cię malownicza, gorąca Sri Lanka, Negombo Beach jest jednym z kierunków, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wypoczynku. Oferuje bowiem nie tylko malownicze widoki i krajobrazy, które pięknie wychodzą na zdjęciach z wakacji, ale również całe mnóstwo nadmorskich atrakcji. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno plażowicze, jak i osoby, które wolą wypoczywać w sposób aktywny. Przy plaży znajdziemy wypożyczalnie sprzętu plażowego i wodnego. Szczególnie popularne w tym miejscu sporty to surfing i nurkowanie. Zarówno amatorzy, jak i osoby doświadczone w tych sportach będą mieli warunki idealne do wybranych przez siebie aktywności. Przy Negombo Beach można znaleźć sporo lokali z dobrym jedzenie. Na uwagę zasługują szczególnie małe, niedrogie knajpki, serwujące świetne posiłki w dobrych cenach.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Czy plaża Negombo Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Negombo Beach to miejsce, które warto odwiedzić podczas wakacji na Sri Lance. Zapewnia spokojny, kameralny wypoczynek z dala od tłumów, hałasu i gwaru, z jakimi mamy do czynienia w dużych kurortach. Na Negombo Beach sporo atrakcji znajdą rodziny z dziećmi – piasek na plaży jest idealny do zabawy, a ciepła, czysta woda zachęca do kąpieli. W okolicy można znaleźć dodatkowe atrakcje dla najmłodszych także na lądzie, dzięki czemu nie trzeba się obawiać nudy nawet wtedy, gdy zabawa w piasku przestanie być największą atrakcją. Jeśli wybierasz się na Sri Lankę z małymi dziećmi, warto spędzić nieco czasu, aby uważnie przejrzeć oferty noclegowe i wybrać hotel, który spełni wszystkie oczekiwania. Tak odległy wyjazd powinien być solidnie zaplanowany, bez rezerwowania na ostatnią chwilę.

Plaża Negombo Beach

Plaża Negombo Beach / shutterstock.com / My Good Images

Nasza ocena plaży Negombo Beach

Plaża Negombo Beach na Sri Lance jest w naszej ocenie miejscem, które spełnia oczekiwania wszystkich turystów. Zachwyca wspaniałymi widokami, pozwala na robienie idealnych zdjęć z wakacji. Leży na zachodzie, dzięki czemu zapewnia doskonałe zachody słońca w malowniczej scenerii. Warto dodać do tego dobrą infrastrukturę oraz wiele ciekawych miejsc, które można zobaczyć w okolicy. Jeśli wybierasz się na Sri Lankę, warto wypoczywać w miejscu, które oferuje nie tylko atrakcje związane z plażowaniem, ale również możliwość zwiedzania nowych miejsc. Plaża Negombo Beach z pewnością jest takim miejscem – wakacje rezerwować możesz o każdej porze roku. Zawsze będzie ciepło.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.