Plaża Induruwa Beach - Sri Lanka

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Induruwa Beach również znajduje się na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, w odległości około 100 kilometrów od międzynarodowego lotniska w Kolombo. Można więc dotrzeć tu w krótkim czasie po wylądowaniu na wyspie i od razu korzystać z uroków plażowania. Induruwa Beach jest piaszczysta, pokryta jasnym piaskiem, w którym nie ma kamieni ani muszelek. Na całej długości plaży można bezpiecznie wejść do wody, która przy brzegu jest płytka i bardzo ciepła. Warunki do kąpieli są doskonałe, podobnie jak do uprawiania sportów wodnych. Przy Induruwa Beach znajdziemy dobrą infrastrukturę, zapewniającą komfortowy wypoczynek. Warto więc wziąć pod uwagę właśnie tę lokalizację podczas szukania najlepszego miejsca na urlop na Sri Lance.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Opis plaży Induruwa Beach

Malownicze plaże, wspaniała roślinność, wiele zabytków i ciekawych atrakcji dla turystów o różnych oczekiwaniach – Sri lanka to niezwykły, wielobarwny kraj, który idealnie wpisze się w marzenia o wakacjach w raju. Jeśli wybierasz się w podróż do tego pięknego zakątka świata, Induruwa Beach to jedna z plaż, którą warto odwiedzić i spędzić na niej dłuższy lub krótszy urlop.

Sri Lanka jest południowoazjatyckim krajem leżącym na wyspie Cejlon. Słynie przede wszystkim z plantacji doskonałej herbaty, wielu parków narodowych i rezerwatów przyrody, pięknych budowli oraz wyjątkowych plaż. Wyspa oblewana jest wodami ciepłego Oceanu Indyjskiego oraz Zatoki Bengalskiej. Z każdej strony wybrzeża można znaleźć plaże, które ciągną się wiele kilometrów wzdłuż brzegów, a równolegle z nimi rozciągają się zabudowania klimatycznych kurortów. Miejscowości turystyczne na Sri Lance nie są głośne i pełne tłumów, zapewniają więc spokojny i kameralny wypoczynek nawet w szczycie sezonu. Plaża Indurowa Beach to jedno z miejsc, które na pewno spodoba się miłośnikom kameralnego plażowania. Dużym atutem wakacji na Sri Lance jest również pogoda, gdyż nie trzeba ograniczać urlopowych planów wyłącznie do sezonu letniego. Wyspa znajduje się w strefie klimatu równikowego, w której przez cały rok jest ciepło. W środku zimy można więc zaplanować wakacje, które będą gorące i pełne słońca. W sezonie od października do maja na Sri lance trwa pora sucha, więc tym bardziej zimowe czy wiosenne podróżowanie jest bardzo dobrym pomysłem.

Induruwa Beach Sri Lanka to kierunek, który idealnie wpisuje się w wakacyjne oczekiwania zarówno plażowiczów, jak i bardziej aktywnych turystów. Plaża znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy w odległości około 100 kilometrów od międzynarodowego lotniska w Kolombo. Jest dosyć długa i rozległa, pokryta ciemnozłotym, miękkim piaskiem. Nie trzeba tu nosić obuwia do wody, można bez obaw chodzić po plaży i morskim dnie na boso. Na całej długości plaży wejście do wody jest łagodne i bezpieczne. Nie ma tu glonów, muszelek, nagłych spadków głębokości czy uskoków. Można bez obaw kąpać się zarówno przy brzegu, jak i nieco dalej. Plaża z tyłu osłonięta jest wysokimi palmami, które nie tylko nadają jej rajskiego klimatu, ale również są dobrą ochroną przed słońcem. Plażowanie pod palmami jest bardziej atrakcyjne niż pod zwykłymi parasolami plażowymi.

Induruwa Beach plaża

Induruwa Beach plaża / shutterstock.com / fifty2d

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twojego wakacyjnego wypadu do raju jest słoneczna Sri Lanka, Induruwa Beach z pewnością będzie miejscem, które się Tobie spodoba. Na plaży można liczyć nie tylko na piękne widoki i doskonałe warunki naturalne, ale również na bardzo dobrą infrastrukturę. Są tutaj wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także miejsca, gdzie wynajmiemy sprzęt do sportów wodnych. Ciekawą atrakcją w najbliższej okolicy są ośrodki hodowli żółwi, które można zwiedzać. Niedaleko znajduje się również niezwykła jaskinia, w której według legend objawił się Budda. Spacer do niej może być ciekawą atrakcją w przerwie pomiędzy plażowaniem i kąpielami w morzu. W okolicy Induruwa Beach można również liczyć na dobrą ofertę kulinarną. Na straganach kupimy przekąski i napoje, a pełne posiłki zjemy w wielu knajpkach i restauracjach zlokalizowanych tuż przy plaży.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Czy plaża Induruwa Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Induruwa jest chętnie wybierana przez turystów, którzy poszukują relaksu z pięknymi widokami i wieloma udogodnieniami. Nic więc dziwnego, że to popularne miejsce także dla rodzin z dziećmi. Wypoczynek z młodszymi i starszymi pociechami w tak pięknym i magicznym miejscu z pewnością upłynie w doskonałej atmosferze. Na dzieci czeka tutaj piaszczyste wybrzeże, doskonałe do budowania zamków i zabaw w piasku, a także ciepłe morze, wspaniałe widoki i żółwie, które są niepowtarzalną atrakcją. Zanim zdecydujesz się na konkretną lokalizację wakacji na Sri Lance, warto bardzo uważnie wybierać miejsca noclegowe. Jest to konieczne, gdy planujesz wyjazd z małymi dziećmi. Obiekt wypoczynkowy powinien znajdować się blisko plaży, mieć wysoki standard wypoczynku oraz sporo udogodnień dla rodzin z dziećmi. Warto też sprawdzać opinie o hotelach – wakacje w tak odległym zakątku świata powinny być sprawdzone pod każdym względem.

Plaża Induruwa Beach

Plaża Induruwa Beach / shutterstock.com / ANNI Orlova

Nasza ocena plaży Induruwa Beach

Plaża Induruwa Beach to sprawdzone, polecane i wyjątkowo atrakcyjne miejsce na Sri Lance. Świetnie sprawdza się jako lokalizacja dla zapalonych plażowiczów, amatorów sportów wodnych i zwiedzania. Przepiękne krajobrazy, doskonała pogoda i rajskie klimaty to gwarancja udanego i pełnego wrażeń wypoczynku. Jeśli zastanawiasz się nad konkretnym miejscem na Sri Lance, warto wybrać się właśnie na Induruwa Beach.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.