Plaża Nilaveli Beach - Sri Lanka

Skopiuj link do tej plaży

Wyjątkowo piękną i polecaną przez turystów plażą jest Nilaveli Beach, znajdująca się na wschodnim wybrzeżu wyspy. Położona jest w odległości około 120 kilometrów od Kolombo i międzynarodowego lotniska, bardzo szybko można więc tu dotrzeć po przylocie na Sri Lankę. Plaża zachwyca niezapomnianymi widokami, jasnym, piaszczystym wybrzeżem, szmaragdowym oceanem i palmami, które rosną z tyłu i dostarczają sporo cienia. Niestety, pod względem infrastruktury nie można tu liczyć na zbyt wiele. To typowo dzika plaża, na której znajdziemy jedynie stragany z przekąskami czy napojami. Nie ma tutaj wypożyczalni sprzętu, restauracji czy przebieralni. Jednak dla większości turystów jest to zaleta – można wypoczywać w miejscu, które jest praktycznie nietknięte ręką człowieka i zapewnia wyjątkowe warunki naturalne.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Opis plaży Nilaveli Beach

Wakacje na Sri Lankę to okazja do plażowania, poznawania niezwykłych, egzotycznych miejsc, podziwiania bujnej przyrody i zetknięcia się z zupełnie inną, wyjątkowo ciekawą kulturą. Jeśli wybierasz się na urlop w ten rejon Azji, Nilaveli Beach to jedno z miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wypoczynku.

Sri Lanka jest południowoazjatyckim krajem leżącym na wyspie Cejlon u wybrzeży Indii. Wyspa słynie z bujnej roślinności, plantacji herbaty, które uważane są za najlepsze na świecie, a także ze świątyń, pałaców i innych obiektów orientalnej architektury, które są doskonale wpisane w naturalny krajobraz. Wyspa, która oblewana jest wodami Zatoki Bengalskiej i Oceanu Indyjskiego cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którym zależy na dalekich i nieodkrytych kierunkach. Przyciąga wielbicieli plażowania w najlepszym wydaniu – w każdej części wybrzeża można znaleźć plaże, które zachwycają widokami i atrakcjami dla różnych grup turystów. Plaża Bilaveli Beach to miejsce, które na pewno spodoba się osobom nastawionym na kameralny i spokojny wypoczynek z dala od tłumów. Jeśli planujesz wyjazd na Sri Lankę, nie musisz wakacyjnych planów ograniczać wyłącznie do letnich miesięcy. Wyspa znajduje się w strefie klimatu równikowego, w której ciepło jest przez cały rok. Co prawda występuje podział na porę suchą i deszczową, ale nawet w szczycie pory deszczowej nie ma długotrwałych opadów, które niweczyłyby wakacyjne plany.

Plaża Nilaveli Beach znajduje się na wschodnim wybrzeży wyspy w odległości około 120 kilometrów od największego miasta na Sri Lance, czyli Kolombo. Plaża jest bardzo długa i rozległa. W całości pokrywa ją jasny, niemal biały piasek, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową wodą w oceanie. Z tyłu wzdłuż plaży rosną wysokie palmy z bujnymi koronami, które dostarczają sporo cienia w upalne dni. Na całej długości plaża ma łagodne wejście do wody – nie ma tu żwirku ani kamieni, można więc bez obaw chodzić zarówno po wybrzeżu, jak i po dnie bez butów z gumową podeszwą. Można również bezpiecznie kąpać się – zarówno przy brzegu, jak i nieco dalej woda jest płytka, a dno morskie pozbawione nagłych uskoków i spadków głębokości. Nilaveli Beach zachwyca pięknymi widokami, pozwala na zrobienie wyjątkowych zdjęć i filmów z wakacji. Oferuje sporo atrakcji dla każdego.

Nilaveli Beach plaża

Nilaveli Beach plaża / shutterstock.com / ThePhotographerSL

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie dzika, rajska Sri Lanka, Nilaveli Beach spełni te marzenia w stu procentach. Plaża jest całkowicie dzika i nietknięta ręką człowieka. W jej pobliżu nie ma wypożyczalni sprzętu do plażowania czy sportów wodnych. Jeśli ktoś nastawia się na całodniowe plażowanie, musi zabrać ze sobą spory ekwipunek. Podobnie jest w przypadku miłośników sportów wodnych. Warunki do nurkowania czy surfingu są świetne, ale pod warunkiem, że zabierzemy ze sobą własny sprzęt. Nie można również liczyć na rozbudowaną ofertę gastronomiczną. Przy plaży nie ma restauracji ani innych lokali, można jednak znaleźć stragany, na których kupimy przekąski i chłodne napoje. Ciekawą atrakcją dla wypoczywających na Nilaveli Beach może być Wyspa Gołębi, czyli znajdujący się w odległości kilku kilometrów park narodowy. Jego nazwa wzięła się od wielu gatunków gołębi, które właśnie to miejsce upodobały sobie jako idealne do życia i lęgu.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Czy plaża Nilaveli Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Nilaveli Beach z pewnością jest odpowiednia dla osób, które szukają spokojnego wypoczynku i nie przepadają za dużymi plażami przy głośnych kurortach. Może to być również dobre miejsce do wypoczynku z całą rodziną. Maluchom i starszakom na pewno spodoba się mnóstwo piasku do budowania zamków, ciepła woda w oceanie, a także dodatkowe atrakcje, które znajdują się w odległości spaceru od plaży. Trzeba jednak mieć świadomość, że Sri Lanka i wszystkie jej plaże to kierunek dosyć odległy. Aby dostać się na wyspę, trzeba spędzić w samolocie kilkanaście godzin. To spora wyprawa, jeśli odbywa się całą rodziną. Jeśli jednak nie obawiasz się długiej podróży, warto przygotować się do wyjazdu z dużym wyprzedzeniem. Uważnie wybieraj hotel lub pensjonat na noclegi – najlepiej stawiać na takie miejsca, które są znane i polecane przez osoby, które już miały okazję w nich wypoczywać.

Plaża Nilaveli Beach

Plaża Nilaveli Beach / shutterstock.com / Sergii Rudiuk

Nasza ocena plaży Nilaveli Beach

Plaża Nilaveli Beach na Sri Lance jest w naszej ocenie miejscem, które warto uwzględnić w planie zwiedzania wyspy. Jeśli planujesz wypoczynek we wschodniej części wybrzeża, warto wybrać się tutaj choćby na jednodniowe plażowanie. Miejsce jest dzikie, zachwyca wspaniałymi widokami i malowniczym krajobrazem. Największym atutem jest tutaj natura, zarówno roślinność, jak i ciekawe gatunki zwierząt, które można spotkać w okolicy. Plaża Nilaveli Beach spodoba się plażowiczom, amatorom kąpieli i sportów wodnych, a także każdemu, kto w czasie wakacji marzy o relaksie oraz o spokojnym wypoczynku z dala od cywilizacji, tłumów i głośnych, pełnych turystów miejsc.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.