Plaża Weligama Beach - Sri Lanka

Skopiuj link do tej plaży

Kolejnym polecanym miejscem, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania podróży na Sri Lankę jest Weligama Beach. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy. Jest rozległa i piaszczysta, w całości pokryta miękkim, złocistym piaskiem. Zapewnia idealne warunki do opalania, kąpieli w ciepłym i płytkim przy brzegu oceanie, a także do uprawiania sportów wodnych. Posiada dobra ofertę gastronomiczną, sporo jest tu barów z lokalnym jedzeniem i straganów z przekąskami. W pobliżu znajduje się baza noclegowa, w której coś dla siebie znajdą zarówno turyści szukający wypoczynku na najwyższym poziomie, jak i osoby, którym zależy na niedrogich noclegach.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Opis plaży Weligama Beach

Wiele plaż Sri Lanki trafia do rankingów najpiękniejszych plaż świata, co jest najlepszą rekomendacją dla turystów. Ten egzotyczny, azjatycki kierunek przyciąga miłośników zwiedzania, plażowania, aktywnego wypoczynku, a także miejsc, które znajdują się z dala od utartych szlaków. Jedną z plaż, którą koniecznie warto uwzględnić w planie zwiedzania Sri Lanki jest Weligama Beach.

Sri Lanka z pewnością należy do kierunków mocno egzotycznych i dosyć odległych. Znajduje się na wyspie Cejlon, położonej na Oceanie Indyjskim tuż przy wybrzeżach Indii. Słynie z plantacji herbaty, wspaniałych zabytków, między innymi pałaców i świątyń, a także wyjątkowego bogactwa naturalnego. Sporo jest tutaj parków narodowych i rezerwatów przyrody, w których mieszkają unikalne gatunki zwierząt. Na Sri lance na uwagę zasługują również wyjątkowe plaże, które znajdziemy na wszystkich wybrzeżach wyspy. Weligama Beach to jedna z plaż, które przyciągają pięknymi widokami, a także dobrą infrastrukturą i wieloma atrakcjami. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad kierunkiem wypoczynku na Sri Lance, to miejsce na pewno spełni wszystkie oczekiwania. Osoby, które planują wyjazd na tę egzotyczną wyspę nie muszą też ograniczać swoich wakacyjnych planów do kilku miesięcy w roku. Wyspa znajduje się w strefie klimatu równikowego, w którym przez cały rok jest bardzo ciepło, a chwilami nawet gorąco. Największy ruch turystyczny jest w porze suchej, od października do maja. Ale pora deszczowa również nie jest przeszkodą do wypoczynku – opady deszczu są nagłe, przelotne i nie przeszkadzają w plażowaniu.

Weligama Beach Sri Lanka znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy w odległości około 140 kilometrów od największego miasta Sri Lanki, czyli Kolombo. Plaża jest długa, piaszczysta, w całości pokryta jasnym piaskiem. Nie ma tu muszli ani ostrych kamieni, dzięki czemu nie trzeba nosić specjalnego obuwia do wody. Na całej długości plaża zapewnia łagodne i bezpieczne wejście do oceanu. Na dnie nie ma kamieni ani glonów, nie ma również nagłych spadków głębokości, które zagrażałyby bezpieczeństwu plażowiczów. Warunki są odpowiednie do pluskania dla małych dzieci, a także dla osób, które nie czują się zbyt dobrymi pływakami. Weligama Beach zachwyca pięknymi widokami, zapewnia wiele atrakcji dla różnych grup turystów. To idealne miejsce na spacery wzdłuż wybrzeża, a także do robienia efektownych fotografii z wakacji.

Weligama Beach plaża

Weligama Beach plaża / shutterstock.com / Aleksandar Todorovic

Atrakcje na plaży

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest słoneczna, egzotyczna Sri Lanka, Weligama Beach to miejsce, w które zdecydowanie warto się wybrać. Amatorzy plażowania i kąpieli słonecznych mogą tu znaleźć idealne warunki do łapania pięknej opalenizny. Wielbiciele sportów wodnych mogą skorzystać z oferty pobliskich wypożyczalni, a osoby początkujące mają do dyspozycji instruktorów surfingu czy nurkowania. Na Weligama Beach znajdziemy zajęcia jogi, które odbywają się tuż nad oceanem, a także wiele innych aktywności. Przy plaży znajdziemy dobrą ofertę gastronomiczną. Na straganach można kupić napoje i przekąski, a w restauracjach czy knajpkach na turystów czekają najlepsze dania regionalnej kuchni. Jeśli dodamy do tego bardzo dobrą bazę hotelową, Weligama Beach zapewnia udogodnienia dla wszystkich grup turystów i warto właśnie tę plażę wybrać na wakacje na Sri Lance.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Czy plaża Weligama Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jako kierunek rodzinnego wypoczynku Sri Lanka sprawdza się bardzo dobrze, pod warunkiem, że wybierzemy spokojny, stacjonarny wypoczynek, a nie wycieczki objazdowe, które nastawione są na zwiedzenie jak największej liczby miejsc w krótkim czasie. Plaża Weligama Beach to dobre miejsce na plażowanie z dziećmi – rodziny z młodszymi i starszymi pociechami znajdą tutaj wszystko, co jest im potrzebne do wakacyjnego szczęścia. Jest długa plaża z miękkim piaskiem, ciepły ocean, wiele atrakcji na lądzie, a także baza hotelowa z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Jeśli chcesz znaleźć dobry hotel w pobliżu Weligama Beach, warto wybierać miejsca, które są polecane przez innych turystów. Planując wyjazd w tak odległe miejsce nie należy rezerwować miejscówek w ciemno, ani też kierować się jak najniższymi cenami.

Plaża Weligama Beach

Plaża Weligama Beach / shutterstock.com / Aleksandar Todorovic

Nasza ocena plaży Weligama Beach

Większość plaż na Sri Lance to miejsca, które zachwycają pięknymi widokami i doskonałymi warunkami do plażowania i nie tylko. Nie inaczej jest w przypadku Weligama Beach, plaży, która często trafia do rankingów najpiękniejszych plaż nie tylko Sri Lanki, ale również Azji. W tym miejscu znajdziemy wszystko, o czym marzymy, gdy planujemy wakacje w raju. Mnóstwo słońca, jasny, miękki piasek, wysokie palmy z uginającymi się koronami, ciepłą wodę i wspaniałą, urlopową atmosferę. W naszej ocenie Weligama Beach jest godna polecenia pod każdym względem. Z wakacji w tym miejscu przywieziesz piękne wspomnienia i niepowtarzalną opaleniznę, nawet jeśli będzie to urlop w środku zimy.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.