Plaża Goyambokka Beach - Sri Lanka

Skopiuj link do tej plaży

Goyambokka Beach to kolejna plaża, którą możemy znaleźć w rankingach najpiękniejszych plaż na Sri Lance. Znajduje się w pobliżu miejscowości Tangalle. Jest rozległa i piaszczysta, w całości pokryta miękkim piaskiem. Na całej długości wybrzeża można bezpiecznie wejść do wody – nie ma tu kamieni ani glonów, nie trzeba więc nosić specjalnego obuwia z gumową podeszwą. Z tyłu plaży rosną wysokie palmy, które są świetnym, naturalnym schronieniem przed palącym słońcem. Przy plaży możemy liczyć na pełną infrastrukturę, zapewniającą komfortowy wypoczynek. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu, stragany z przekąskami i napojami, bary i restauracje. W bliskiej odległości możemy również znaleźć sporo hoteli z miejscami noclegowymi na każdą kieszeń.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Opis plaży Goyambokka Beach

Piaszczyste i egzotyczne plaże Sri Lanki to miejsca, które spełniają marzenia o wakacyjnym wypoczynku w raju. Do wyboru są zarówno duże plaże ze świetną infrastrukturą, jak i mniejsze, bardziej dzikie i klimatyczne, idealne na spokojny urlop. Goyambokka Beach należy do tych drugich – jest nieduża, ale ma wiele atrakcji do wyboru dla każdego.

Na Sri Lance warto spędzić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt dni. Dobrze jest wybrać się tam na dłuższe wakacje – tak odległe i egzotyczne miejsca najlepiej zwiedza się powoli i bez pośpiechu. Sri Lanka jest wyspiarskim krajem leżącym na wyspie Cejlon, która znajduje się na Oceanie Indyjskim bardzo blisko południowych wybrzeży Indii. Sri Lanka przyciąga wielbicieli zwiedzania, orientalnych klimatów, ciekawych świątyń i pałaców, a także plażowiczów, którzy zachwycają się przepięknymi plażami, znajdującymi się we wszystkich rejonach wybrzeża. Plaża Goyambokka Beach to tylko jedna z pięknych plaż, które zachęcają do spędzenia urlopu. Na Sri Lance doskonała na wakacje jest również pogoda i to nie tylko w ciągu kilku miesięcy w roku. Wyspa znajduje się w strefie klimatu równikowego, który jest gorący przez cały rok. Nie ma tutaj podziału na lato i zimę. Jest natomiast pora sucha i deszczowa. Bardziej sucho jest w sezonie od listopada do maja. Jednak deszcze pojawiają się o każdej porze roku, nie tylko w porze deszczowej. Opady są zazwyczaj krótkie, przelotne i nie przeszkadzają w planowaniu wypoczynku.

Goyambokka Beach Sri Lanka to propozycja dla osób, które szukają miejsc odległych, położonych z dala od zgiełku większych miast czy tłocznych kurortów. Plaża znajduje się w pobliżu miejscowości Tangalle. Jest dosyć niewielka, ale wyjątkowo piękna i pełna wspaniałych widoków. Znajduje się na niej jasny, złocisty, przyjemny w dotyku piasek, po którym można bez obaw chodzić bez butów do wody. Na całej długości plaży zejście do wody jest bezpieczne, łagodne, pozbawione uskoków i zapewnia idealne warunki do kąpieli dla osób, które nie czują się pewnie w głębokiej wodzie. Plaża jest miejscem, w którym zachwycają kontrasty. Jasny piasek łączy się ze szmaragdową wodą, a z tyłu z zielenią bujnej roślinności. przy plaży rosną wysokie palmy kokosowe, które dostarczają dużo więcej cienia w gorące dni niż parasole, które są do wynajęcia na dużych plażach. Na Goyambokka Beach coś dla siebie znajdą zarówno plażowicze nastawieni na leniwe smażenie się na słońcu, jak i osoby, które wolą wypoczywać w sposób aktywny.

Goyambokka Beach plaża

Goyambokka Beach plaża / shutterstock.com / Marius Dobilas

Atrakcje na plaży

Jeśli interesuje Cię dzika Sri Lanka, Goyambokka Beach na pewno spełni Twoje oczekiwania i sprawi, że Twoje wakacje będą wymarzone. Plaża jest nieduża, zapewnia wspaniałe warunki naturalne i widoki, dzięki którym zdjęcia z wakacji będą wyjątkowo pięknie. Przy plaży znajdziemy również infrastrukturę, która pozwala na wygodny wypoczynek. W okolicy są miejsca, gdzie można wynająć sprzęt do sportów wodnych, akcesoria do nurkowania, łodzie czy deski do surfowania. Są też miejsca, gdzie można zjeść szybką przekąskę lub pełen posiłek. Przy samej plaży infrastruktura nie jest rozbudowana, ale w odległości spaceru można znaleźć praktycznie wszystko, co jest potrzebne do spokojnego i beztroskiego plażowania.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.
Czy plaża Goyambokka Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Goyambokka Beach to kameralne, spokojne i ciche miejsce. Nie ma tutaj tłumów, gwaru, dużych hoteli ani dyskotek czy klubów plażowych. Plaża jest więc odpowiednia dla osób starszych, nastawionych na spokojne plażowanie czy zwiedzanie. To także sprawdzona miejscówka dla rodzin z dziećmi, choć pod względem infrastruktury nie jest zbyt rozbudowana. Okazuje się jednak, że do wymarzonego wypoczynku z całą rodziną wcale nie jest potrzebna świetna infrastruktura – dzieciom wystarczy ciepłe morze, mnóstwo miękkiego piasku, możliwość budowania zamków czy pluskania. Wybierając się na Sri Lankę na własną rękę, a nie z biurem podróży, warto uważnie wybierać noclegi w hotelach czy pensjonatach. Zwracajmy uwagę na lokalizację, najlepiej blisko plaży, a także na to, czy wybrany obiekt posiada udogodnienia dla najmłodszych i ma odpowiednie standardy. Najlepszym rozwiązaniem jest szukanie takich miejsc, które mają pozytywne opinie wśród turystów, którzy już mieli okazję w nich wypoczywać.

Plaża Goyambokka Beach

Plaża Goyambokka Beach / shutterstock.com / Nastya goldi

Nasza ocena plaży Goyambokka Beach

Plaża Goyambokka Beach to w naszej opinii miejsce piękne, niezwykłe i pełne niesamowitych krajobrazów. Warto więc wybrać się na tę plażę chociażby na jednodniowe plażowanie. W czasie wakacji na Sri Lance dobrze jest zobaczyć co najmniej kilka różnych plaż – w każdej można liczyć na piękne widoki, a w pobliżu na sporo atrakcji, które sprawdzają się w przerwie pomiędzy plażowaniem czy kąpielami. Sri Lanka jest na tyle zachwycająca pod każdym względem, że warto zaplanować nie tylko plażowanie, ale również zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc i budowanie wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci.

Zobacz oferty już od 4 700 zł za os.