Ceny w Legnicy 2025
Przed wyjazdem do Legnicy warto sprawdzić jakie będą koszty życia w Legnicy. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie cen, które pomoże Ci zobrazować jakie wydatki czekają na Ciebie w Legnicy i jaki budżet przygotować na wyjazd.
Koszt życia w Legnicy
Jedna osoba dorosła
Mieszkanie
1 336,76 zł
Opłaty
822,76 zł
Transport
558,05 zł
Jedzenie
1 274,57 zł
Łączny koszt
3 992,14 zł
Para
Mieszkanie
1 893,44 zł
Opłaty
1 209,62 zł
Transport
888,40 zł
Jedzenie
2 524,15 zł
Łączny koszt
6 515,61 zł
Rodzina 2+1
Mieszkanie
2 450,12 zł
Opłaty
1 225,97 zł
Transport
2 039,10 zł
Jedzenie
3 423,45 zł
Łączny koszt
9 138,64 zł
Sprawdź ceny w Legnicy dla:
Restauracje
Ceny w restauracjach w Legnicy są średnio 19% niższe niż w Polsce
Obiad w droższej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
39.96% taniej niż w PLObiad w taniej restauracji
Dla jednej osoby
Dla jednej osoby
0.97% drożej niż w PLKawa w kawiarni
Jedna filiżanka
Jedna filiżanka
12.12% taniej niż w PLPuszka napoju gazowanego
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
np. Coca-Cola / Pepsi / Fanta
10.96% taniej niż w PLPiwo w barze
Jeden kufel
Jeden kufel
14.9% taniej niż w PLPosiłek typu Fast Food
np. Zestaw w McDonald's
np. Zestaw w McDonald's
3.11% drożej niż w PLProdukty spożywcze
Ceny produktów spożywczych w Legnicy są średnio 0% niższe niż w Polsce
Chleb
Jeden bochenek
Jeden bochenek
12.58% taniej niż w PLJabłka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.67% drożej niż w PLRyż
Opakowanie 1kg.
Opakowanie 1kg.
9.2% taniej niż w PLJajka
10 sztuk
10 sztuk
7.54% taniej niż w PLPomarańcze
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
21.54% drożej niż w PLSer żółty
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
14.01% drożej niż w PLCebula
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
2.04% taniej niż w PLPierś z kurczaka
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
3.89% drożej niż w PLMleko
Jeden karton / butelka
Jeden karton / butelka
13.8% taniej niż w PLPapierosy
Jedna paczka
Jedna paczka
9.79% taniej niż w PLWoda
Butelka 1l.
Butelka 1l.
14.56% taniej niż w PLBanany
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.3% drożej niż w PLNapój gazowany
Butelka 1l.
Butelka 1l.
9.25% taniej niż w PLPomidory
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
4.08% taniej niż w PLZiemniaki
Cena za 1kg.
Cena za 1kg.
1.15% taniej niż w PLWino
Butelka 0,75l.
Butelka 0,75l.
4.76% taniej niż w PLPiwo
Puszka / butelka 0,5l.
Puszka / butelka 0,5l.
31.07% taniej niż w PLTransport
Ceny transportu w Legnicy są średnio 20% wyższe niż w Polsce
Paliwo
1l benzyny
1l benzyny
Bilet jednorazowy
Lokalny transport
Lokalny transport
3.53% taniej niż w PLBilet miesięczny
Lokalny transport
Lokalny transport
47.91% drożej niż w PLTaksówka
Kurs 10 km.
Kurs 10 km.
40.72% taniej niż w PLWynajem i media
Ceny najmu i mediów w w Legnicy są średnio 11% niższe niż w Polsce
Mieszkanie jednopokojowe
W centrum miasta
W centrum miasta
37.48% taniej niż w PLMieszkanie jednopokojowe
Na obrzeżach
Na obrzeżach
47.03% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
W centrum miasta
W centrum miasta
35.19% taniej niż w PLMieszkanie z 3 pokojami
Na obrzeżach
Na obrzeżach
42.37% taniej niż w PLPakiet internetu
W sieci komórkowej
W sieci komórkowej
20.58% taniej niż w PLOpłaty za media dla 1 osoby
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
18.33% drożej niż w PLOpłaty za media dla rodziny
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
Prąd, woda, gaz, ogrzewanie
17.39% drożej niż w PLZakup domu na obrzeżach
Cena za 100 m2
Cena za 100 m2
10.51% taniej niż w PLZakup mieszkania w centrum
Cena za 50 m2
Cena za 50 m2
11.25% taniej niż w PLUsługi
Ceny usług w Legnicy są średnio 13% niższe niż w Polsce
Kino
1 bilet normalny
1 bilet normalny
12.76% taniej niż w PLFryzjer
Prosta fryzura
Prosta fryzura
5.9% taniej niż w PLSiłownia
Miesięczny karnet
Miesięczny karnet
15.94% taniej niż w PLLegnica - ceny
Sprawdź ceny w miastach i regionach w Polsce
Sprawdź ceny w innych krajach zobacz wszystkie kraje
Ile kosztuje jedzenie w Legnicy?
Przykładowo za fast fooda zapłacimy ok. 32.44 zł, za puszkę napoju Coca-Cola 6.54 zł, za chleb 4.18 zł. Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 37.41 zł za jedną osobę, natomiast w bardziej ekskluzywnej restauracji będziemy musieli zapłacić już ok. 98.8 zł za obiad dla dwóch osób. Ogólnie rzecz biorąc ceny wyżywienia są średnio 19% niższe niż w Polsce, a produkty spożywcze 0% niższe niż w Polsce.
Ile kosztuje życie w Legnicy?
Z naszych wyliczeń wynika, że koszt życia w Legnicy dla jednej osoby dorosłej wynosi 3992.14 zł. Para mieszkająca wspólnie pod jednym dachem powinna być przygotowana na miesięczne wydatki rzędu 6515.61 zł. W przypadku 3-osobowej rodziny składającej się z rodziców i jednego dziecka, miesięczny wydatek związany z kosztami życia określamy na 9138.64 zł. Są to oczywiście kalkulacje przybliżone, oparte na zgromadzonych przez nas danych i mogą się różnić w zależności od wielu czynników.