Plaża Buneci Beach - Albania

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Buneci to kolejne piaszczyste miejsce nad Morzem Jońskim, które zarówno w sezonie, jak i poza im tętni życiem. Piaszczysta, rozległa plaża urzeka pięknymi widokami, zapewnia spokojny wypoczynek dla turystów o różnych potrzebach. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno rodziny z dziećmi, jak i aktywni turyści, spacerowicze czy amatorzy sportów wodnych. W pobliżu plaży sporo jest kurortów, w których można spędzić nawet całe albańskie wakacje. Na uwagę zasługuje również kompleksowa infrastruktura – są wypożyczalnie sprzętu plażowego i wodnego, można zjeść doskonałej jakości dania w restauracjach i tawernach z pięknymi widokami. Plaża Buneci jest również wyjątkową scenerią dla zdjęć z wakacji, szczególnie tych robionych o zachodzie słońca. Wybierając tę lokalizację masz gwarancję, że urlop upłynie we wspaniałej atmosferze i przy doskonałej pogodzie. Jest tu wyjątkowo ciepło od wiosny do jesieni.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Opis plaży Buneci Beach

Wybierając się na plażowanie do Albanii można mieć pewność udanego urlopu. Zanim jednak zdecydujesz o kierunku wakacyjnego wypoczynku, dobrze jest poznać najpiękniejsze plaże i miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jednym z nich jest plaża Buneci, która urzeka pięknymi widokami i zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku.

Wyjazdy do Albanii stają się coraz bardziej popularne wśród turystów, którzy poszukują nieoczywistych kierunków podróży. Ten bałkański kraj, znajdujący się na południowym wschodzie Europy urzeka wspaniałą historią, wieloma zabytkami i miejscami o bogatej kulturze, a także wyjątkowym bogactwem przyrodniczym. Góry mieszają się tu z plażami i morzem, tworząc niepowtarzalną scenerię, którą na długo zapamięta każdy przybywający w te rejony Europy. Nie można również zapominać o bałkańskiej kuchni, która według wielu osób jest jedną z najlepszych i najsmaczniejszych na świecie. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w okolicach Buneci, możesz mieć gwarancję, że wokoło nie zabraknie miejsc, gdzie można spróbować pysznych, lokalnych specjałów.

Buneci Albania to miejsce stworzone do plażowania i spędzania czasu w słonecznych warunkach. Plaża znajduje się na riwierze albańskiej nad Morzem Jońskim. To miejsce, które zachwyca widokami oraz wspaniałą pogodą. Wybrzeże leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego – latem można liczyć tu na temperatury przekraczające 30 stopni, a wiosną i jesienią na idealne warunki do plażowania. Niekoniecznie więc trzeba wybierać się na wakacje w sezonie letnim – poza nim również będzie bardzo ciepło. Plaża jest bardzo długa i piaszczysta, ze złotym, miękkim piaskiem, który jest przyjemny do chodzenia nawet bez posiadania butów do wody. Piękne widoki potęgują znajdujące się w niedalekiej odległości wzgórza porośnięte bujną roślinnością. Sama plaża kontrastuje z lazurowym kolorem wody w morzu, która jest jednocześnie krystalicznie czysta i ciepła. Zejście do wody na niemal całej długości plaży jest bezpieczne i łagodne, a dno piaszczyste, gdzieniegdzie kamieniste. Warunki są bardzo dobre do kąpieli, a także do uprawiania sportów wodnych.

Buneci Beach plaża

Buneci Beach plaża / shutterstock.com / viajeleve

Atrakcje na plaży

Pod względem atrakcji dla turystów, jakie oferuje Albania, Buneci jest doskonale przygotowana, aby spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Na plaży można wynająć leżaki, parasole oraz inne akcesoria plażowe. Funkcjonują również wypożyczalnie sprzętu wodnego, gdzie można zaopatrzyć się w sprzęt do nurkowania, skutery, łódki oraz deski do sportów wodnych. Choć przy samym brzegu nie ma wiatru ani fal, nieco głębiej w morze warunki są już dużo lepsze. Plaża Buneci zapewnia również sporo miejsc, gdzie można zaparkować samochód, skorzystać z pryszniców i toalet, a także zjeść coś dobrego. Są tu restauracje i tawerny serwujące bałkańską kuchnię, nie brakuje sklepów z pamiątkami, dzięki czemu turyści mogą zaopatrzyć się we wszystko, co chcą ze sobą zabrać do domu. Na plaży Buneci, choć ruch jest dosyć spory, nie trzeba obawiać się tłumów. Jest ona na tyle rozległa, że także osoby poszukujące spokojnego i kameralnego wypoczynku znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Wystarczy odejść nieco dalej od wypożyczalni leżaków czy sprzętów wodnych, aby znaleźć bardziej dzikie miejsca.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Czy plaża Buneci Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Rodziny z dziećmi bardzo chętnie wybierają Albanię jako miejsce letniego wypoczynku. Można tu znaleźć wszystko, co jest potrzebne w czasie wakacji z najmłodszymi – ciepłe morze, mnóstwo plaż i doskonale przygotowaną infrastrukturę turystyczną. Plaża Buneci należy do miejsc, które pod każdym względem sprawdzą się do wypoczynku z całą rodziną. Jest piaszczysta, pozbawiona kamieni, ma łagodny brzeg, równie piaszczyste dno, nie ma tutaj ostrych kamieni, żwiru czy też nagłych spadków głębokości, które dla maluchów byłyby niebezpieczne. Na całej długości plaża jest dobrze utrzymana, regularnie sprzątana, zapewnia podstawową infrastrukturę, jak parkingi, toalety czy prysznice. Krótko mówiąc – będzie idealna dla osób, które chcą podróżować ze swoimi pociechami. Zanim jednak zdecydujemy się na wypoczynek, dobrze choć odrobinę czasu poświęcić na sprawdzenie wybranego hotelu, upewnienie się, czy posiada udogodnienia dla najmłodszych i czy w pobliżu nie znajdują się żadne głośne dyskoteki czy kluby nocne. Z pewnością nie będą dobrą oprawą dla spokojnego wypoczynku z rodziną.

Plaża Buneci Beach

Plaża Buneci Beach / shutterstock.com / A Daily Odyssey

Nasza ocena plaży Buneci Beach

W naszej ocenie plaża Buneci w Albanii zasługuje na uwagę i spełnia oczekiwania różnych grup turystów. Na pewno będzie to idealne miejsce dla osób, które marzą o egzotycznych wakacjach w słonecznym miejscu. Coś dla siebie znajdą rodziny z dziećmi, turyści lubiący uprawianie sportów wodnych, a także osoby, które poza plażowaniem lubią poznawać nowe miejsca, zwiedzać zabytki i atrakcje kulturalne. Plaża Buneci i okolice na pewno pozwolą na ciekawe spędzenie czasu i przywiezienie z wakacji nie tylko wspaniałej opalenizny, ale również wyjątkowych wspomnień.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.