Plaża Dhermi Beach - Albania

Skopiuj link do tej plaży

Na hasło Albania najpiękniejsze plaże warto również zwrócić uwagę na plażę Dhermi. Znajduje się ona nad Morzem Jońskim tuż obok miejscowości o takiej samej nazwie jak plaża. Jest to rozległy, piaszczysty teren, który urzeka pięknymi widokami, połączeniem pagórków porośniętych roślinnością z morzem o lazurowym kolorycie. Miejsce jest popularne wśród rodzin z dziećmi, a także młodych, aktywnych turystów, szukających wypoczynku na świeżym powietrzu w rajskim klimacie. Plaża zapewnia wszystkie możliwe udogodnienia – od wypożyczalni leżaków przez wynajem sprzętu wodnego aż po doskonałą ofertę gastronomiczną. Warto również wybrać się do miejscowości Dhermi, która ma ciekawą zabudowę i z pewnością spodoba się miłośnikom zabytków i mieszanki różnych stylów architektonicznych.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Opis plaży Dhermi Beach

Turyści wyjeżdżający na wakacje na południe Europy, najczęściej poszukują ciepłych, słonecznych klimatów, piaszczystych plaż, a także miejsc, które można zwiedzać w przerwach pomiędzy opalaniem. Doskonale w te trendy wpisuje się Albania, która jeszcze do niedawna znajdowała się nieco na uboczu popularnych wyjazdowych kierunków. W tym bałkańskim kraju sporo znajdziemy plaż, które zachęcają do leniwego lub aktywnego wypoczynku w wyjątkowych warunkach. Jedną z nich jest plaża Dhermi.

Dhermi jest plażą, która cieszy się ogromna popularnością wśród turystów z całego świata, szczególnie tych, którzy poszukują wypoczynku na poziomie i w bardzo dobrych warunkach. W Albanii coś dla siebie znajdą podróżnicy o różnych potrzebach i zainteresowaniach – jest tu sporo plaż dla zapalonych plażowiczów, wiele atrakcji przyrodniczych dla wielbicieli aktywnych wędrówek, a także całe mnóstwo zabytków lub pozostałości dawnych budowli, które zachwycają miłośników historii i kultury. W Albanii warto również zwrócić uwagę na wspaniałą, bałkańską kuchnię, która zachwyca smakami i aromatami. Dobrze jest korzystać nie tylko z posiłków w hotelach, ale również jeść w lokalnych knajpkach czy portowych tawernach. Na większości plaż bez problemu można znaleźć lokale serwujące świetną kuchnię z niezwykłymi widokami.

Dhermi Albania przyciąga przede wszystkim pięknym położeniem i jeszcze piękniejszymi widokami. Znajduje się na południu kraju na wybrzeżu nazywanym często riwierą albańską. Przepiękne plaże nad Morzem Jońskim zapewniają idealne warunki do korzystania pełnymi garściami z wakacji nad wodą. Plaża jest rozległa i piaszczysta, ze złotym piaskiem, który kontrastuje z lazurową, krystalicznie czystą wodą. Brzeg na całej długości jest łagodny, zapewnia wygodne zejście do wody. Przy brzegu i kilka metrów w głąb morza jest dosyć płytko, nie ma fal, dzięki czemu warunki są idealne do kąpieli nawet dla osób, które nie do końca pewnie czują się w wodzie. Nie ma ostrych kamieni ani żwiru, co sprawia, że można po plaży i wodzie chodzić bez obuwia do wody. Plaża jest czysta, doskonale utrzymana i zadbana, spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Dhermi Beach plaża

Dhermi Beach plaża / shutterstock.com / Andrew Mayovskyy

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie pełna atrakcji Albania, Dhermi będzie miejscem idealnym. Plaża, a także znajdujące się w pobliżu miasto o tej samej nazwie to prawdziwa gratka dla wielbicieli zwiedzania i poznawania nowych kultur. Miasto Dhermi zachwyca unikalną zabudową, w której mieszają się różne style architektoniczne, między innymi bałkańskie i tureckie. Można tu spędzić czas na zwiedzaniu w przerwie od plażowania i typowo nadmorskich atrakcji. Plaża Dhermi zapewnia natomiast kompleksową infrastrukturę turystyczną dla osób o różnych potrzebach. Są tu wypożyczalnie leżaków, parasoli i innych sprzętów plażowych, można wynająć sprzęty do sportów wodnych, skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i nie tylko. Na plaży i w niedalekiej odległości od niej sporo jest restauracji i barów serwujących bałkańską kuchnię. Nie trzeba się więc obawiać, że podczas plażowania będziemy skazani wyłącznie na suchy prowiant.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Czy plaża Dhermi Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Rodziny z dziećmi bardzo chętnie wybierają Dhermi w Albanii jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. Plaża oferuje bowiem szereg atrakcji dla najmłodszych – nie tylko czystą, piaszczystą plażę i ciepłe morze, ale również place zabaw czy miejsca rekreacji, dzięki czemu maluchy nie będą się nudzić i spędzą czas aktywnie. Jeśli planujesz wyjazd w okolice Dhermi z całą rodziną, dobrze sprawdź hotel, w którym planujesz się zatrzymać. Niektóre obiekty przy plaży są wręcz stworzone do rodzinnego wypoczynku, inne natomiast stawiają na przyjmowanie młodych i aktywnych turystów, zainteresowanych zabawą i muzyką. Dobrym pomysłem jest przeglądanie opinii i komentarzy osób, które już w danym obiekcie z rodziną wypoczywały. W ten sposób można znaleźć hotel idealny, który zapewni spokojny i kameralny wypoczynek z dala od tłumów młodych turystów i osób stawiających na dyskoteki czy kluby nocne. Warto rezerwować pobyt z dużym wyprzedzeniem, gdyż w szczycie sezonu najlepsze miejscówki mogą być już dawno zajęte.

Plaża Dhermi Beach

Plaża Dhermi Beach / shutterstock.com / A Daily Odyssey

Nasza ocena plaży Dhermi Beach

Aby ocenić plażę Dhermi, jak i każdą inną plażę, warto wziąć pod uwagę zarówno warunki naturalne, jak i infrastrukturę turystyczną. Pod jednym i drugim względem Dhermi spełnia oczekiwania, jest miejscem idealnym do wakacyjnego wypoczynku w słonecznych warunkach. Plaża zapewnia wygodny dojazd, sporo wygód i udogodnień, a także doskonałą pogodę, jaka na albańskiej riwierze panuje od wiosny do jesieni. Aby przywieźć z wakacji piękną opaleniznę, niekoniecznie trzeba wybierać wypoczynek w szczycie sezonu. Także w innych miesiącach można tutaj doskonale spędzić czas w słonecznym klimacie z dala od niepogody. Jeśli szukasz plaży w Albanii, która cieszy się pozytywnymi opiniami osób już mających okazję tutaj wypoczywać, Dhermi na pewno będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.