Plaża Golem Beach - Albania

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Golem znajduje się na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. W porównaniu do innych albańskich plaż zachwyca z pewnością swoją długością – rozciąga się na 10 kilometrach wybrzeża, można więc znaleźć miejsce z dala od tłumów turystów. Plaża w większości jest piaszczysta, choć nie brakuje także miejsc, gdzie pojawiają się drobne kamyki, zarówno na brzegu, jak i na morskim dnie. Wybrzeże ma bardzo łagodną linię brzegową, zejście do morza jest więc bezproblemowe. Można tu korzystać z kąpieli w czystej, lazurowej wodzie, a także uprawiać sporty wodne. Na plaży znajdują się restauracje i punkty gastronomiczne z pyszną bałkańską kuchnią. Dzięki swojej długości plaża nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu. W miesiącach letnich jest to idealne miejsce do plażowania, natomiast wiosną i jesienią można tu spacerować, jeździć na rowerze, a także spędzać czas na zwiedzaniu pobliskich atrakcji turystycznych. W tym miejscu z pewnością ich nie zabraknie.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Opis plaży Golem Beach

Piaszczyste plaże Albanii to wymarzone miejsce do wypoczynku dla osób, które poszukują słońca, ciepłego morza, a także wielu dodatkowych atrakcji, które można odwiedzić w przerwie pomiędzy plażowaniem. Jedną z plaż, która z pewnością zasługuje na uwagę i spędzenie na niej nieco czasu, jest Golem. Cieszy się dużą popularnością wśród turystów, a osoby, które już tutaj były, mają wyłącznie pozytywne opinie.

Wyjazdy do Albanii z roku na rok zyskują na popularności. Ten bałkański kraj jeszcze do niedawna leżał na uboczu popularnych, turystycznych kierunków. Turyści zaczynają jednak doceniać jego niezwykłe położenie nad dwoma ciepłymi morzami, mnóstwo plaż, a także bogatą kulturę i historię, której ślady możemy spotkać na każdym kroku. Dużą zaletą Albanii jest również doskonały klimat – kraj leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego z gorącym latem, ciepłą wiosną i jesienią oraz bardzo krótką zimą. Planując wakacje na albańskiej riwierze nie trzeba więc ograniczać się wyłącznie do letnich miesięcy. Plaża Golem w Albanii będzie idealna nie tylko latem, ale również na wiosnę lub jesienią.

Golem Albania to jedna z plaż uważanych za najpiękniejsze nad Adriatykiem. Znajduje się w odległości około 40 kilometrów od stolicy kraju Albanii i ciągnie się na długości 10 kilometrów. Jest na tyle rozległa, że nawet pomimo sporej popularności i dużej liczby turystów nie jest zatłoczona jak wiele innych adriatyckich plaż. Golem to plaża typowo piaszczysta pokryta złotym piaskiem, który pięknie kontrastuje z lazurowym kolorem morza. Zejście do wody jest bardzo łagodne, a dno przez długi czas jest płytkie, pozbawione dużych spadków. Nie ma tu też żadnych ostrych kamieni czy muszelek, które utrudniałyby poruszanie. Zarówno po plaży, jak i w wodzie można poruszać się na boso, bez konieczności używania specjalnych butów do wody. Gdzieniegdzie zdarza się kamieniste dno, ale również nie jest ono utrudnieniem do chodzenia. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, jest idealnym miejscem nie tylko do opalania się czy kąpieli w morzu, ale również na spacery – szczególnie wyjątkowo prezentuje się w scenerii zachodzącego słońca. Jeśli chcesz mieć piękne zdjęcia z albańskich wakacji, z pewnością uda się je zrobić właśnie tutaj.

Golem Beach plaża

Golem Beach plaża / shutterstock.com / Anna Bortnikova

Atrakcje na plaży

Pod względem atrakcji dla turystów plaża Golem i jej okolice są bardzo dobrze przygotowane i wyposażone w szereg udogodnień. W bliskiej odległości plaży nie ma zbyt wielu zabytków, sporo jest natomiast miejsc o wartości przyrodniczej – z pewnością jest gdzie się wybrać na spacer w przerwie pomiędzy kolejnymi godzinami intensywnego plażowania. Sama plaża jest wyposażona w leżaki, można wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. Wzdłuż plaży ciągnie się długa promenada, gdzie można znaleźć punkty gastronomiczne serwujące doskonałą, bałkańską kuchnię. Można też bez problemu znaleźć noclegi w niedalekiej odległości od plaży. Ze względu na swoją długość, plaża zapewnia spokojny i kameralny wypoczynek osobom, które nie przepadają za tłumami. Wystarczy odejść nieco dalej od miejsc, w których jest sporo punktów gastronomicznych czy innych atrakcji, a plaża staje się bardziej dzika i klimatyczna. W tym miejscu z pewnością więc każdy turysta znajdzie coś na miarę swoich indywidualnych potrzeb.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Czy plaża Golem Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinna Albania, Golem będzie miejscem spełniającym wszystkie oczekiwania. Sama plaża jest rozległa, piaszczysta, bardzo bezpieczna i doskonale utrzymana. Dzięki temu zapewnia spokojny wypoczynek na wysokim poziomie. Dla dzieci warunki są tutaj wręcz idealne – sporo piasku, ciepła, krystalicznie czysta woda, bezpieczne dno, regularnie sprzątany brzeg. To wszystko sprawia, że praktycznie przez cały rok można tu spotkać rodziny z dziećmi, które właśnie Albanię wybierają na miejsce urlopu i oderwania się od rzeczywistości. Osoby, które planują wypoczynek w pobliżu Golem z całą rodziną, powinny zadbać o uważne wybieranie ofert hoteli i obiektów wypoczynkowych. przed zarezerwowaniem wczasów warto sprawdzić, jak wygląda sam hotel, jak daleko znajduje się od plaży i czy zapewnia wszystkie udogodnienia, jakich wymagają rodziny podróżujące z małymi pociechami. Im lepiej sprawdzimy miejsce naszego wakacyjnego wypoczynku, tym mniej nieprzyjemnych niespodzianek zepsuje nam sam urlop.

Plaża Golem Beach

Plaża Golem Beach / shutterstock.com / PaulSat

Nasza ocena plaży Golem Beach

W naszej ocenie plaża Golem to miejsce, które warto zobaczyć z co najmniej kilku względów. Przede wszystkim, jest to jedna z najpiękniejszych albańskich plaż. Zapewnia wspaniałe widoki, przepiękną scenerię do spędzania wolnego czasu, zarówno aktywnie, jak i bardziej leniwie – na plażowaniu. Coś dla siebie znajdą tutaj turyści szukający miejsca do opalania, jak i osoby, które preferują sporty wodne, spacery czy odkrywanie uroków nie tylko samej plaży, ale również ciekawych okolic. Wakacje nad Adriatykiem w Golem z pewnością będą udane. Przywieziesz z nich nie tylko wspaniałą opaleniznę, ale również pozytywne wspomnienia i chęć powrotu do albańskich klimatów w czasie kolejnego urlopu.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.