Plaża Grama Bay Beach - Albania

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Grama Bay to propozycja dla turystów, którzy chcą nieco uciec od tłumów i najbardziej zatłoczonych albańskich plaż. Znajduje się w niewielkiej zatoce na północy Albanii, jest dosyć trudno dostępna, co daje gwarancję spokojnego i kameralnego wypoczynku. Aby się na nią dostać, trzeba wybrać się na kilkugodzinny spacer bądź też przypłynąć tu łódką z którejś z pobliskich miejscowości. Plaża jest przepiękna, piaszczysta, z lazurową wodą i niezwykłymi widokami. Nie ma tu jednak żadnej infrastruktury – kto planuje spędzić tu dzień czy kilka godzin, musi we własnym zakresie zadbać o sprzęt plażowy czy zapasy jedzenia na całodzienne plażowanie.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Opis plaży Grama Bay Beach

Choć Albańskie plaże kojarzą się przede wszystkim z doskonale utrzymanymi kurortami i świetną infrastrukturą, sporo jest także miejsc nie do końca odkrytych, które zachwycają dzikością i z pewnością są prawdziwą gratką dla podróżników szukających niezbyt utartych ścieżek. Plaża Grama Bay z pewnością będzie jednym z tych miejsc, które idealnie sprawdzi się jako kierunek jednodniowej eskapady w piękne, nieodkryte rejony.

Albania zachwyca pięknymi plażami, górzystym krajobrazem, wieloma zabytkami, bogatą kultura i historią. To także kraj bardzo gościnny, a także z doskonałą kuchnią, w której można znaleźć wpływy bałkańskie i greckie. Wybierając się w podróż do Albanii warto dobrze zaplanować wypoczynek z uwzględnieniem zarówno indywidualnych zainteresowań, jak i tych miejsc, które zdecydowanie w tym bałkańskim kraju są godne zobaczenia. Albania świetnie sprawdzi się jaki urlopowy kierunek nie tylko w szczycie sezonu, ale również wiosną lub jesienią. Leży w strefie typowego klimatu śródziemnomorskiego, a więc przez większą część roku jest tu słonecznie i ciepło. Warto również pamiętać, że jest to kraj, który jest sporo tańszy niż popularne południowoeuropejskie kierunki. Można więc spędzić naprawdę atrakcyjne wakacje w cenach, które nie będą nadmiernym obciążeniem dla portfela. Planując wakacje w Albanii warto zarezerwować sobie jeden dzień na zwiedzanie Grama Bay.

Grama Bay Albania to miejsce, które jest popularne wśród turystów, których nie interesuje tłumny wypoczynek, a w czasie wakacji chcą zobaczyć nieco więcej niż tylko plaże obok popularnych kurortów. Plaża znajduje się na północy Albanii w niewielkiej zatoczce za półwyspem Karaburun. To niewielka, bardzo piaszczysta plaża otoczona wzgórzami, która zapewnia spokojny wypoczynek z dala od kurortów i hoteli. Ma łagodny brzeg, lazurową, krystalicznie czystą wodę i jest doskonała zarówno do plażowania, jak i do kąpieli. Plaża jest jednak trudno dostępna. Można się do niej dostać na dwa sposoby. Droga lądowa wymaga kilkugodzinnego, dosyć wyczerpującego spaceru, dlatego decydują się na nią jedynie najwytrwalsi turyści, przyzwyczajeni do długich wędrówek. Można również na Grama Bay dotrzeć drogą wodną. Często organizowane są jednodniowe wyprawy łodzią, pozwalające nie tylko na dotarcie na plażę, ale również na podziwianie wielu atrakcyjnych miejsc po drodze. Choć plaża jest trudno dostępna, zdecydowanie jest warta zachodu i wysiłku.

Grama Bay Beach plaża

Grama Bay Beach plaża / shutterstock.com / Mari344

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie dzika i nieodkryta Albania, Grama Bay na pewno będzie miejscem idealnym. Plaża jest nietknięta ręką człowieka, zapewnia wspaniałe widoki i możliwość podziwiania piękna efektowne przyrody. To świetne miejsce do wypoczynku, a także idealna sceneria do sesji zdjęciowych. Plaża nie posiada jednak żadnej infrastruktury, do której jesteśmy przyzwyczajeni na plażach przy kurortach. Nie ma tu praktycznie nic poza przyrodą. Jeśli ktoś chce uprawiać sporty wodne, musi cały ekwipunek zabrać ze sobą. Osoby, które chcą spędzić pełen uroku dzień na Grama Bay powinny zabrać ze sobą ręczniki do plażowania, a także suchy prowiant – zwłaszcza, jeśli planuje się spędzić tutaj cały dzień. Na miejscu nie ma bowiem żadnych punktów gastronomicznych, które zapewniałyby dobre jedzenie w przerwach pomiędzy łapaniem promieni słonecznych a kąpielami.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Czy plaża Grama Bay Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Albańskie plaże są wręcz stworzone do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Turyści podróżujący z pociechami doceniają piękny, złocisty piasek, lazurową wodę, a także świetną infrastrukturę pełną wszelkich udogodnień. Pod względem udogodnień plaża Grama Bay nie sprawdzi się jednak zbyt dobrze – nie dość, że jest pozbawiona jakiejkolwiek infrastruktury, to także jest dosyć trudno dostępna. Z pewnością nie będzie to miejsce idealne dla najmłodszych, jednak zwiedzanie tego zakątka ze starszymi dziećmi w wieku nastoletnim może być już dobrym pomysłem na wycieczkę fakultatywną. Z maluchami zdecydowanie lepiej będzie wybrać się na łatwiej dostępną plażę, których w okolicy na pewno nie brakuje. Wyprawa na Grama Bay mogłaby być dla nich zbyt uciążliwa.

Plaża Grama Bay Beach

Plaża Grama Bay Beach / shutterstock.com / kobeza

Nasza ocena plaży Grama Bay Beach

W naszej ocenie plaża Grama Bay jest godna uwagi i uwzględnienia w planie podróżowania po Albanii. Brak infrastruktury i trudna dostępność tego miejsca nie są wadą – wręcz przeciwnie, wielu turystów uważa to za zaletę. Z pewnością jest to plaża, która cieszy się popularnością wśród osób szukających dzikich i niezbyt uczęszczanych miejsc. Co więcej, wiele osób uważa ją za najpiękniejszą plażę w całej Albanii. Niesamowite widoki, niezwykła sceneria, warunki stworzone do kameralnego wypoczynku – nic więcej nie trzeba, aby spędzić czas w słońcu w miejscu, które na pewno pozostawi wspaniałe wspomnienia. Jeśli wybierasz się do Albanii, warto więc zaplanować jeden dzień na Grama Bay. To co zastaniesz na miejscu z pewnością jest warte trudów drogi, jaką trzeba pokonać.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.