Plaża Orikum Beach - Albania

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Orikum nad Morzem Jońskim to miejsce w Albanii, które na pewno spodoba się turystom szukających nieco bardziej dzikich plaż. Choć posiada kompletną infrastrukturę, wygląda nieco inaczej niż inne albańskie plaże. W niektórych miejscach jest kamienista, pokryta drobnym żwirkiem i trudna do poruszania się. Nie brakuje jednak także miejsc piaszczystych, doskonałych do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Plaża Orikum znajduje się niedaleko miejscowości Saranda, pozwala na połączenie plażowania ze zwiedzaniem i korzystaniem z innych turystycznych atrakcji. Posiada sporo udogodnień dla turystów, można tu uprawiać sporty wodne, a w przerwie między plażowaniem zjeść pyszne, bałkańskie dania w nadmorskich restauracjach i tawernach z pięknymi widokami.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Opis plaży Orikum Beach

Albania jest krajem, w którym piaszczyste plaże, idealne do słonecznego wypoczynku mieszają się z potężną dawką historii i są prawdziwą gratką dla miłośników zwiedzania. Jeśli szukasz miejsca, w którym jest sporo więcej atrakcji niż tylko możliwość plażowania, warto zwiedzić Orikum. Miasto i plaża o tej samej nazwie z pewnością zachwycą każdego, kto zjawi się tutaj podczas swoich albańskich wakacji.

Zwiedzanie Albanii dostarcza mnóstwa wrażeń. Ten nieduży bałkański kraj znajduje się na południowym wschodzie Europy. Z pewnością nie jest tak popularny jak inne wakacyjne kierunki, jednak dla wielu turystów działa to na plus. Nie ma tutaj tłumów nawet w szczycie sezonu, choć pod względem pogody jest tutaj idealnie – albańskie plaże leżą w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który zachęca do wypoczynku wysokimi temperaturami, mnóstwem słońca i gwarancją pięknej pogody. Wybierając się do Albanii w sezonie od wiosny do jesieni możesz mieć pewność, że pogoda sprawdzi się każdego dnia. Plaża Orikum jest jednym z tych miejsc, które warto zobaczyć choćby przez kilka godzin. Nawet, jeśli na miejsce letniego wypoczynku wybierzesz inne albańskie plaże, trzeba się tutaj wybrać na jednodniową wycieczkę.

Orikum Albania to wyjątkowa plaża znajdująca się na wybrzeżu Morza Jońskiego pomiędzy miejscowościami Saranda i Vlora. Plaża zachwyca wspaniałymi widokami, a także sporym zróżnicowaniem terenu. Znajdziemy tutaj zarówno piaszczyste fragmenty, idealne do plażowania, jak i części kamieniste, pokryte drobnym żwirkiem i całkiem sporymi kamieniami. Gdzieniegdzie skały wdzierają się wręcz w morze, tworząc niepowtarzalne widoki i scenerię idealną do wakacyjnych fotografii. Plaża Orikum z pewnością spodoba się osobom, które szukają mniej zatłoczonych i bardziej kameralnych miejsc. Plaża nawet w szczycie sezonu bywa mało uczęszczana, jest przy tym dużo bardziej dzika niż znajdujące się w pobliżu plaże należące do popularnych kurortów. Znajdzie się tu miejsce do pływania, spacerów, uprawiania sportów wodnych, a także do innych wakacyjnych atrakcji. Wybrzeże jest na tyle rozległe, że turyści szukający spokoju na pewno znajdą dla siebie uroczy zakątek na rozłożenie leżaka czy na spacer brzegiem morza z dala od innych plażowiczów.

Orikum Beach plaża

Orikum Beach plaża / shutterstock.com / Alla Simacheva

Atrakcje na plaży

Dużą atrakcją plaży Orikum jest jej nieco dziki i nieujarzmiony charakter. Bywa kamienista, morze w niektórych miejscach jest niespokojne i rozbija się falami o skały. W innych natomiast jest dużo spokojniej, a piaszczysty brzeg zachęca do opalania i korzystania z wodnych kąpieli. Pod względem infrastruktury plaża spełnia oczekiwania turystów – można tutaj wynająć leżak, łódkę, a także zjeść specjały bałkańskiej kuchni w restauracji czy portowej tawernie. Pyszna bałkańska kuchnia jest tutaj dostępna praktycznie na każdym kroku – warto jej spróbować właśnie w niewielkich, nadmorskich lokalach, które oferują bardziej tradycyjne jedzenie niż kuchnie w hotelach. W pobliżu Orikum można znaleźć atrakcje, które będą prawdziwą gratką dla miłośników zwiedzania. Można zwiedzać jaskinie, sporo jest miejsc, w których odbywają się wykopaliska, a na światło dzienne wychodzą starożytne fragmenty miast. Zarówno osoby spragnione leniwego wypoczynku, jak i turyści stawiający na aktywność w czasie wakacji będą zadowoleni z tego, co oferuje Orikum i okolice.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Czy plaża Orikum Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Orikum jest na tyle zróżnicowana, że także rodziny z dziećmi mogą znaleźć atrakcje na miarę potrzeb swoich pociech. Trzeba jednak pamiętać, by wybierać te części plaży, na których znajduje się piasek, łagodny, piaszczysty brzeg i dobre zejście do wody. W tych miejscach wypoczynek z maluchami na pewno będzie pełen atrakcji. Należy natomiast zachować ostrożność w czasie wędrówek po bardziej kamienistych częściach – zarówno wybrzeże, jak i dno morskie mogą być w niektórych miejscach dosyć ostre, trzeba więc zakładać buty do wody. W pobliżu Orikum można znaleźć wiele hoteli, apartamentów i ośrodków wypoczynkowych, które odpowiadają standardom i potrzebom osób podróżujących z całymi rodzinami. Jeśli marzy się Tobie rodzinna Albania, Orikum na pewno będzie miejscem, które zapewni dobry wypoczynek. Trzeba jednak zadbać o uważne przeglądanie ofert, sprawdzać warunki w hotelu, jego lokalizację i odległość od plaży. Planując wypoczynek z całą rodziną nie można stawiać na spontaniczne rezerwacje – wszystko powinno być dobrze sprawdzone, aby już na miejscu nie spotkały nas żadne nieprzyjemne niespodzianki.

Plaża Orikum Beach

Plaża Orikum Beach / shutterstock.com / Sylvia Eugenie

Nasza ocena plaży Orikum Beach

Plaża Orikum to połączenie wspaniałych widoków, bogatej historii, a także dobrej infrastruktury, która zapewnia komfortowy wypoczynek. W naszej ocenie jest to jedna z tych albańskich plaż, których nie można przegapić w trakcie zwiedzania tego bałkańskiego kraju. Nawet, jeśli planujesz dłuższe wakacje na innych plażach, zaplanuj jeden dzień na pobyt właśnie w tym miejscu. Wspaniałe wrażenia gwarantowane.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.