Plaża Saranda Beach - Albania

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Albania, plaża Saranda to kolejne miejsce, które cieszy się pozytywnymi opiniami turystów, a co za tym idzie – warto wziąć je pod uwagę przy planowaniu wakacyjnych eskapad. Plaża znajduje się na wybrzeżu Morza Jońskiego, jest rozległa i piaszczysta, otoczona niewysokimi wzgórzami. Wybrzeże jest spokojne, pozbawione wysokich fal i wiatru, dzięki czemu miejsce jest wyjątkowo popularne wśród rodzin z dziećmi. Na plaży można wypożyczyć sprzęt do pływania, leżaki, można również zjeść bałkańskie jedzenie w nadmorskich restauracjach. Nie brakuje też sklepów i punktów usługowych, a w pobliżu znajduje się sporo dobrej klasy kurortów. Saranda to także miejsce popularne wśród wielbicieli zwiedzania – niedaleko plaży znajdują się ruiny starożytnego miasta Butrint, które warto zobaczyć w przerwie podczas korzystania ze słońca.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Opis plaży Saranda Beach

Saranda to jedna z najczęściej odwiedzanych plaż w Albanii, która przyciąga nie tylko miejscowych, ale również turystów, którzy ten bałkański kraj wybierają jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. W Albanii można znaleźć wszystko, czego oczekujemy od słonecznych wakacji – wspaniałe plaże, wyjątkowe zabytki i miejsca pełne bogatej historii, a także spore dziedzictwo przyrodnicze i naturalne. Każdy turysta na pewno znajdzie dla siebie aktywności na miarę indywidualnych zainteresowań.

Wakacje w Albanii do niedawna wybierali jedynie nieliczni turyści, dlatego też nadal jest to kraj nie do końca odkryty, urzekający dzikimi sceneriami i plażami, które – choć popularne – nie są jeszcze tak zatłoczone. Dużym atutem wakacji w Albanii mogą być również ceny. Jest tutaj sporo taniej niż na południu Europy. Bałkany urzekają nieco odmienną kulturą, gościnnością, a także doskonałą kuchnią, która przez wielu uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Jeśli plaża Saranda będzie miejscem Twojego wakacyjnego wypoczynku, możesz mieć pewność, że przywieziesz niezapomniane wspomnienia.

Saranda Albania to plaża znajdująca się na riwierze albańskiej nad Morzem Jońskim. To miejsce tłumnie wybierane przez turystów, którzy do wypoczynku potrzebują słońca, plażowania i ciepłej wody. Na wybrzeżu pogoda jest doskonała nie tylko w sezonie wakacyjnym. Mamy tutaj typowo śródziemnomorski klimat, w którym także wiosną i jesienią można spędzać czas na plażowaniu i opalaniu. Plaża jest długa, szeroka i bardzo piaszczysta, pokryta drobnymi kamyczkami, które jednak nie utrudniają poruszania, gdyż nie są ostre. Można więc bez obaw chodzić po plaży nawet bez obuwia do wody. Brzeg jest łagodny, bardzo bezpieczny, nie ma dużych spadków głębokości. Aby zrobiło się względnie głęboko, trzeba odejść co najmniej kilkanaście metrów od brzegu. Nawet osoby, które nie czują się pewnie w głębokiej wodzie, mogą korzystać z uroków ochłodzenia się w lazurowym morzu.

Saranda Beach plaża

Saranda Beach plaża / shutterstock.com / lindasky76

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Albania, Saranda na pewno pozwoli na spędzenie wymarzonych wakacji z aktywnościami dopasowanymi do potrzeb. Sama plaża urzeka wspaniałymi widokami, jest idealną scenerią dla fotografii z albańskich wakacji, pozwala na długie spacery brzegiem morza, nie tylko w ciągu dnia, ale również o zachodzie słońca. W niedalekiej odległości od plaży można znaleźć wiele atrakcji turystycznych i zabytków, które warto odwiedzić w przerwie pomiędzy kolejnymi sesjami opalania. Jednym z nich jest chociażby starożytne miasto Butrint należące do Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przy plaży Saranda znajduje się spory nasyp, na którym znaleźć można wiele kawiarni, knajpek i plażowych barów, które serwują pyszną, bałkańską kuchnię, zarówno dania główne, jak i szybkie przekąski. Nie brakuje wypożyczalni akcesoriów plażowych oraz sprzętu wodnego, między innymi akcesoriów do nurkowania, łódek, skuterów wodnych. Przy samym brzegu morze jest bardzo łagodne, jednak nieco dalej fale zapewniają idealne warunki do windsurfingu. Wiele jest też klubów nocnych i dyskotek, co sprawia, że plaża przyciąga młodych, aktywnych turystów, którym marzą się plażowe imprezy do białego rana. Sporo jest też miejsc bardziej kameralnych, idealnych dla osób szukających spokojnego wypoczynku i relaksu z dala od dużych skupisk ludzi i tłumów turystów. W porównaniu do innych wakacyjnych kierunków, nawet najpopularniejsze plaże Albanii nie są jeszcze tak zatłoczone.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Czy plaża Saranda Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Saranda z pewnością jest jedną z tych plaż, które są wręcz stworzone do rodzinnego wypoczynku. Plaża jest bezpieczna, duża i piaszczysta, pełna złotego piasku i miejsc przeznaczonych do dziecięcej aktywności. Są place zabaw i trampoliny, a także miejsca, gdzie można ulokować się z maluszkami tuż nad wodą. Jeśli planujesz wypoczynek w Albanii z całą rodziną, plaża Saranda na pewno będzie miejscem odpowiednim. Oczywiście, pod warunkiem, że najpierw dobrze sprawdzisz lokalizację hotelu, odległość od plaży, a także upewnisz się, czy w pobliżu nie ma żadnego głośnego klubu nocnego czy dyskoteki. Przy plaży takich miejsc jest sporo, jednak przy odrobinie wysiłku można znaleźć także obiekty przeznaczone dla rodzin z dziećmi i osób poszukujących ciszy i spokojnego relaksu.

Plaża Saranda Beach

Plaża Saranda Beach / shutterstock.com / Aleksandar Todorovic

Nasza ocena plaży Saranda Beach

Plaża Saranda w Albanii nad Morzem Jońskim pod każdym względem wpisuje się w oczekiwania różnych grup turystów. Można tu opalać się na złotym piasku, kąpać w morzu, korzystać z uroków sportów wodnych, spacerów oraz innych aktywności na świeżym powietrzu w wyjątkowej scenerii. Świetna infrastruktura, duży wybór hoteli, nadmorskich apartamentów, a także lokali gastronomicznych zapewniają komfortowy wypoczynek. Jeśli zdecydujesz się na wakacje na plaży Saranda, z pewnością będzie to czas niezapomniany. Biorąc pod uwagę opinie turystów, którzy już mieli okazję wypoczywać w tym miejscu, można mieć gwarancję, że nic nie zakłóci urlopu w albańskim klimacie.  

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.