Plaża Gjipe Beach - Albania

Skopiuj link do tej plaży

Zwiedzając najpiękniejsze plaże w Albanii warto wziąć pod uwagę plażę Gjipe znajdującą się na riwierze albańskiej. To plaża, która łączy w sobie doskonałą infrastrukturę z dzikością i potęgą przyrody. Znajduje się bowiem u ujścia potężnego kanionu, który zamyka plażę od strony lądu tworząc wspaniałe widoki i idealną scenerię nie tylko do plażowania, ale również do fotografii z wakacji i sesji zdjęciowych w wyjątkowym klimacie. Plaża oferuje możliwość opalania się na piaszczystym piasku, kąpiele w lazurowej wodzie, która jest ciepła i krystalicznie czysta, a także sporo atrakcji dla osób, które preferują bardziej aktywny wypoczynek. Pod względem infrastruktury i udogodnień dla turystów plaża nie jest z pewnością tak rozwinięta, jak wiele innych miejsc na wybrzeżu. Można tu jednak bez problemu wynająć leżak, a także zjeść coś dobrego w barach czy tawernach znajdujących się przy plaży. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Gjipe, wakacje w Albanii na pewno upłyną w idealnej, wakacyjnej atmosferze.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Opis plaży Gjipe Beach

Plaże Albanii zachwycają pięknymi krajobrazami, widokami zapierającymi dech w piersiach i zapewniającymi doskonałe warunki do wypoczynku. Na albańskim wybrzeżu możemy znaleźć zarówno plaże o rozbudowanej infrastrukturze, jak i takie, które zachowały w sobie odrobinę dzikości. A taka jest niewątpliwie plaża Gjipe położona tuż obok kanionu o tej samej nazwie.

Znajdująca się na południowym wschodzie Europy Albania z roku na rok jest coraz bardziej popularna wśród turystów szukających wypoczynku w słonecznym klimacie. Jeszcze do niedawna kraj ten leżał nieco na uboczu głównych kierunków turystycznych, jednak od pewnego czasu się to zmieniło. Turyści doceniają wszystko, co ma do zaoferowania ten bałkański kraj – całe mnóstwo zabytków, wspaniałe plaże, a także ceny, które są zdecydowanie niższe niż w innych południowoeuropejskich krajach. Planując wyjazd do Albanii dobrze jest sprawdzić, które plaże są warte odwiedzenia i gdzie najlepiej jest wypoczywać. W poszukiwaniu plaży, która nie jest zatłoczona i zapewnia spokojny wypoczynek wśród dzikiej natury, warto zwrócić uwagę na Gjipe.

Gjipe Albania to plaża znajdująca się u ujścia kanionu o takiej samej nazwie. Od strony lądu otoczona jest wysokimi skałami, gdzieniegdzie porośniętymi roślinnością. Sama plaża jest piaszczysta, ma ładny, jasny piasek, który kontrastuje z krystaliczną, błękitną wodą. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, zapierające dech w piersiach krajobrazy, jest świetną scenerią do pamiątkowych fotografii z wakacji. Plaża Gjipe przez wielu turystów uważana jest za najpiękniejszą w całej Albanii. To bardzo dobre miejsce do plażowania, kąpieli w morzu i uprawiania sportów wodnych. Brzeg jest tutaj łagodny, podobnie jak zejście do wody. Samo dno jest piaszczyste, pozbawione dużych skał czy kamieni. Są to więc bezpieczne warunki do plażowania i kąpieli nawet dla osób, które dopiero zaczynają naukę pływania.

Gjipe Beach plaża

Gjipe Beach plaża / shutterstock.com / RossHelen

Atrakcje na plaży

Jeśli interesuje Cię dzika, niemal nieodkryta Albania, Gjipe jest miejscem, w którym z pewnością czuć się będziesz bardzo dobrze. Największą atrakcją plaży jest jej dzikość, potężne skały, monumentalny kanion i bliskość przyrody, z którą można obcować na każdym kroku. Nie oznacza to jednak, że plaża jest całkowicie dzika i pozbawiona jakichkolwiek udogodnień. Jest tu kilka barów plażowych, gdzie można coś zjeść. Nieco na uboczu znajduje się również camping, gdzie można rozbić się z namiotem czy zaparkować kamperem. Na plaży nie ma tłumów turystów, dzięki czemu jest tu spokojnie nawet w szczycie sezonu. Jeśli chcesz zobaczyć jedną z najbardziej znanych plaż Albanii, a jednocześnie doświadczyć kontaktu z monumentalną i dziką naturą, plaża Gjipe z pewnością będzie miejscem, które pozostawi niezapomniane wspomnienia. Kto choć raz zobaczy plażę i potężny kanion, nabierze ochoty do powrotu do Albanii jeszcze niejeden raz.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.
Czy plaża Gjipe Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Albania cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi ze względu na doskonałą pogodę, spokojne i piaszczyste plaże, a także możliwość wypoczynku z dala od tłumów turystów. Nic więc dziwnego, że także plaża Gjipe jest polecana osobom, które chcą podróżować z całą rodziną. Zapewnia miejsce do plażowania, bezpieczne zejścia do wody, a także sporo miejsca – nie ma obawy, że nawet w szczycie sezonu będzie tutaj tłoczno. Trzeba jednak pamiętać, że dojazd na plażę może być dosyć długi i uciążliwy, nie ma tutaj nadmiernie rozbudowanej infrastruktury oraz wielu udogodnień dla turystów. Dobrze jest więc wybierać się na plażę z któregoś z położonych w pobliżu hoteli. Zanim zdecydujemy się na konkretną lokalizację na czas urlopu z dziećmi, warto uważnie sprawdzić wybrany obiekt, upewnić się, jak daleko jest z niego do plaży oraz na jakie udogodnienia dla najmłodszych można liczyć w samym hotelu. Im dokładniej sprawdzimy nasze wakacyjne miejsce, tym większą możemy mieć pewność, że plażowanie na Gjipe, a także zwiedzanie innych w pobliżu położonych atrakcji dostarczać będzie wyłącznie pozytywne wrażenia.

Plaża Gjipe Beach

Plaża Gjipe Beach / shutterstock.com / Andrew Angelov

Nasza ocena plaży Gjipe Beach

Plaża Gjipe zdecydowanie jest jedną z tych plaż, które podczas wakacji w Albanii po prostu trzeba zobaczyć. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc, cieszących się popularnością wśród turystów o różnych wakacyjnych potrzebach i upodobaniach. Coś dla siebie na Gjipe znajdą zarówno osoby, które nastawiają się na leniwe plażowanie i kąpiele w ciepłym morzu, jak również turyści, którzy preferują bardziej aktywny wypoczynek. Na plaży można uprawiać sporty wodne, o ile zabierzemy ze sobą własny sprzęt – na miejscu nie ma bowiem wypożyczalni. Nie ma też wielu innych udogodnień, które jednych mogą zniechęcać, a innych turystów wprost przeciwnie – zachęcać do spędzenia czasu na plaży Gjipe. Wiele osób podczas wakacji szuka miejsc dzikich, nieodkrytych, leżących z dala od modnych i zatłoczonych kurortów. Plaża Gjupe daje możliwość relaksu i wypoczynku w warunkach, które pozwalają na oderwanie się od rzeczywistości, naładowanie pozytywną energią, złapanie pięknej opalenizny i wywiezienie z Albanii wyjątkowych, niezapomnianych wspomnień.

Zobacz oferty już od 1 609 zł za os.