Plaża Kamenovo Beach - Czarnogóra

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie klimatyczna Czarnogóra, plaża Kamenovo to kolejne miejsce, które warto uwzględnić w planie pobytu w tym regionie świata. Znajduje się niedaleko Budvy, jest rozległa i w całości pokryta drobnymi kamyczkami. Na całej długości plaży można bez problemu zejść do wody, która jest spokojna, płytka i pozbawiona nagłych uskoków. To idealne miejsce do plażowania i kąpieli, chętnie tę plażę wybierają rodziny z dziećmi. Kamenovo oferuje niezapomniane widoki, doskonałą pogodę, a także dobrą infrastrukturę – znaleźć tu można wszystko, co jest potrzebne do beztroskiego wypoczynku nad ciepłym morzem.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Opis plaży Kamenovo Beach

Wyjazd do Czarnogóry to wakacyjna propozycja dla turystów, którzy szukają ciekawych miejsc nie tylko ze względu na pogodę, ale również na dodatkowe atrakcje. W tym kraju coś dla siebie znajdą miłośnicy zwiedzania, a także wielbiciele leniwego leżenia na plaży. Jedną z polecanych plaż, które cieszą się ogromną popularnością turystów, jest Kamenovo.

Dlaczego warto wybrać się do Czarnogóry? Bo to kraj pełen niespodzianek, nieco tajemniczy i nie do końca odkryty. Znajduje się trochę na uboczu popularnych wakacyjnych kierunków, dzięki czemu nie ma tutaj tłumów nawet w szczycie sezonu. Jest natomiast co zwiedzać. Czarnogóra przez wieki pozostawała pod wpływem kilku różnych kultur, obecnie jest więc ciekawą mieszanką, jeśli chodzi o architekturę, tradycję, a nawet kuchnię. Można tu zjeść bałkańskie przysmaki, ale w śródziemnomorskiej odsłonie. W Czarnogórze wiele jest obiektów o dużej wartości historycznej, niewielkich, klimatycznych miasteczek, a także bogactwa naturalnego, które można podziwiać na każdym kroku. Nie bez znaczenia jest również pogoda. Czarnogóra, szczególnie ta część, która znajduje się nad Adriatykiem, leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Jest tu bardzo ciepło od wiosny do jesieni, nie ma więc konieczności ograniczania wakacyjnych planów wyłącznie do miesięcy letnich. Plażować można również wiosną i jesienią. Plaża Kamenovo to jedno z tych miejsc, które na pewno nie zawiodą turystów spragnionych słońca i nadmorskich atrakcji.

Kamenovo Czarnogóra to miejsce, które zachwyca już od pierwszego spojrzenia. To kolejna plaża w turystycznej i wyjątkowo pięknej miejscowości Budva znajdującej się tuż nad Adriatykiem. Plaża jest rozległa, pokryta w całości drobnym żwirem. Planując pobyt na plaży warto zaopatrzyć się w obuwie z gumową podeszwą. Problematyczne bywają nie tylko kamyczki, ale również jeżowce, które po nadepnięciu bywają dosyć bolesne. Z tyłu plaży znajdują się skaliste wzgórza, które w części pokryte są bujną roślinnością. Jej zieleń pięknie kontrastuje z jasnymi kamyczkami na plaży i piękną, szmaragdową wodą. Zejście do wody na całej długości wybrzeża jest wygodne i bezpieczne. Przy brzegu jest płytko, nie ma wysokich fal, a woda jest spokojna. Dlatego też jest to miejsce bardzo cenione ze względu na wygodną i bezpieczną kąpiel. Plaża zachęca pięknymi widokami ciągnącymi się aż po horyzont. To dobre miejsce do spacerowania po plaży o zachodzie słońca, fotografowania przepięknych widoków, a także czerpania pełnymi garściami ze wszystkich atrakcji słonecznego wybrzeża.

Kamenovo Beach plaża

Kamenovo Beach plaża / shutterstock.com / LUMIKK555

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją plaży Kamenovo jest jej piękne położenie, niepowtarzalne widoki, a także lokalizacja – znajduje się w pobliżu wyjątkowo pięknego miasta Budva, które samo w sobie jest świetną atrakcją turystyczną. Warto wybrać się między innymi na Stare miasto, gdzie znajduje się wiele klimatycznych kamienic, zabytkowa zabudowa, niewielkie uliczki i mnóstwo kafejek, w których można zatrzymać się podczas zwiedzania. Plaża posiada bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną. Można tu wynająć leżaki i parasole plażowe. Sporo jest miejsc, w których można zjeść doskonałe, bałkańskie jedzenie. Podawane z widokiem na morze smakuje zdecydowanie lepiej niż w hotelowych restauracjach. Plaża jest popularna także ze względu na bardzo dobre warunki do sportów wodnych. Jest tu możliwość wypożyczenia łódki, kajaka, deski do surfowania, sprzętu do nurkowania. Zarówno zapaleni plażowicze, jak i osoby bardziej aktywne na pewno wśród atrakcji na plaży znajdą coś dla siebie.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Czy plaża Kamenovo Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest Czarnogóra, Kamenovo to miejsce, do którego możesz się wybrać praktycznie w ciemno. Pod każdym względem jest to plaża marzeń, zachęcająca do wypoczynku i mająca ku temu doskonałe warunki. Warto tutaj wybrać się także na rodzinne wakacje – i wiele rodzin z tego korzysta. Plaże w Czarnogórze nad Adriatykiem w niczym nie ustępują innym śródziemnomorskim plażom. A są zdecydowanie spokojniejsze i mniej zatłoczone. Kamenovo oferuje spokojny, kameralny wypoczynek – nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów turystów. Co więcej, rodzinne wakacje w Czarnogórze będą tańsze niż w innych południowoeuropejskich krajach. Jeśli szukasz miejsca, które zachwyci zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców, Kamenovo będzie miejsce wyjątkowo sprawdzonym. Opinie na temat plaży, jakie znajdziemy w sieci, są wyłącznie pozytywne, co dodatkowo świadczy o wyjątkowości tego miejsca.

Plaża Kamenovo Beach

Plaża Kamenovo Beach / shutterstock.com / Jana Janina

Nasza ocena plaży Kamenovo Beach

W naszej ocenie plaża Kamenovo to miejsce, w którym można poznać Czarnogórę od jej najpiękniejszej strony. Łączy w sobie niezwykłe widoki, dobrą infrastrukturę, idealne warunki do plażowania i aktywnego wypoczynku. Nie brakuje też w okolicy atrakcji turystycznych, które warto zwiedzić w przerwie pomiędzy kolejnymi dniami plażowania. Kamenovo to świetne miejsce zarówno na całe wakacje, jak i na jednodniową wycieczkę w trakcie objazdowego zwiedzania Czarnogóry. Decydując się na wypoczynek właśnie tutaj, możesz mieć pewność, że przywieziesz z niego nie tylko piękną opaleniznę, ale również mnóstwo wrażeń i chęć powrotu do Czarnogóry jeszcze niejeden raz. Ten kraj zdecydowanie warty jest ponownego odwiedzenia.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.