Plaża Lucice Beach - Czarnogóra

Skopiuj link do tej plaży

Piękna, nieduża plaża z wieloma atrakcjami i przepięknymi widokami – Lucice Beach to miejsce, które na pewno spodoba się turystom szukającym spokojnego i kameralnego wypoczynku. Plaża znajduje się w miejscowości Petrovac z dala od większych kurortów i bardziej uczęszczanych plaż. Nie jest duża, ma zaledwie 200 metrów linii brzegowej, ale to w zupełności wystarcza turystom nastawionym na spokojny wypoczynek. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, można tu wynająć akcesoria do opalania, a także zjeść coś z lokalnej kuchni w knajpkach znajdujących się w okolicy.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Opis plaży Lucice Beach

Jak wakacje, to oczywiście w Czarnogórze. Szczególnie, jeśli szukasz kameralnych klimatów i spokoju, o jaki trudno w bardziej zatłoczonych, turystycznych rejonach na południu Europy. Czarnogóra oferuje przepiękne plaże położone na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, wśród których wyjątkowo piękna i polecana jest Lucice Beach. Wypoczynek w tym miejscu z pewnością będzie udany i pełen pozytywnych wrażeń.

Czarnogóra jest dosyć młodym państwem położonym na południu Europy na Bałkanach. Leży nieco na uboczu popularnych kierunków turystycznych, dzięki czemu jeszcze nie została zalana falą turystów, zachowując nieco dzikości i tajemniczości. Kraj jest w większości górzysty, idealny dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, zwiedzania zabytków ukrytych pomiędzy pasmami gór, klimatycznych miasteczek i zakątków o bardzo bogatej historii i tradycji. Wyjazd do Czarnogóry to także okazja do odkrywania doskonałej kuchni, łączącej w sobie wpływy śródziemnomorskie i bałkańskie. Jeśli wybierzesz ten kraj na miejsce swojego urlopowego wypoczynku, możesz mieć również gwarancję pięknej pogody od wiosny do jesieni. Wybrzeże Adriatyku znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego o odmianie śródziemnomorskiej – latem jest tu gorąco, nawet powyżej 30 stopni, a wiosną i jesienią bardzo ciepło. Można więc zaplanować wyjazd nie tylko latem, a i tak przywieziesz piękną opaleniznę. Plaża Lucice Beach to jedno z miejsc, w których możesz nad tą opalenizną popracować, a jednocześnie korzystać z całej gamy dodatkowych, nadmorskich atrakcji.

Lucice Beach Czarnogóra to miejsce, które na pewno spodoba się turystom nastawionym na spokojny i kameralny wypoczynek. Nie jest to duża i zatłoczona plaża. Choć jest wyjątkowo piękna i polecana, nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj wielu plażowiczów. Plaża znajduje się w niewielkiej zatoce Morza Adriatyckiego w pobliżu miejscowości Petrovac. Otoczona jest skałami i klifami porośniętymi bujną roślinnością, między innymi sosnami i jałowcami, które sprawiają, że na plaży unosi się delikatny zapach igiełek. Lucice jest plażą żwirowo-kamienistą o długości około 200 metrów i szerokości 20 metrów. Nie jest duża, ale nadrabia wspaniałymi widokami i niepowtarzalnym klimatem. Na całej długości wybrzeża jest wygodne i bezpieczne zejście do wody, w całej zatoczce woda jest płytka, zachęca do kąpieli i chłodzenia się podczas upalnych dni. Zalecane jest zabranie na plażę butów do wody – trudne do chodzenia mogą być nie tylko kamyczki, ale również pojawiające się na plaży jeżowce. Jeśli szukasz miejsca na klimatyczny wypoczynek, nastawiasz się na plażowanie lub na uprawianie sportów wodnych, Lucice Beach na pewno w stu procentach spełni te oczekiwania.

Lucice Beach plaża

Lucice Beach plaża / shutterstock.com / Pelikh Alexey

Atrakcje na plaży

Na plaży Lucice Beach zachwycą Cię nie tylko niepowtarzalne widoki, ale również rozwinięta infrastruktura. Można tu obcować z przepiękną naturą, ale też mieć do dyspozycji szereg wygód zapewniających komfortowy wypoczynek. Przy plaży znajdują się prysznice, przebieralnie, toalety, wygodny parking. Są miejsca, gdzie można wynająć parasole plażowe i leżaki, nie ma więc konieczności opalania się bezpośrednio na kamienistym wybrzeżu. Są również wypożyczalnie łódek i akcesoriów do sportów wodnych, co z pewnością ucieszy osoby nastawione na nurkowanie, windsurfing czy inne wodne szaleństwa. Lucice Beach to także bogata oferta gastronomiczna – w okolicy są bary plażowe, restauracje i kafejki, oferujące bogatą gamę dań kuchni czarnogórskiej, opartej na owocach morza i aromatycznych przyprawach. Rozbudowana baza hotelowa zapewnia natomiast wygodny wypoczynek bardzo bisko plaży – można wypoczywać niemal tuż nad morzem.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Czy plaża Lucice Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli na wakacje kierunkiem Twojego rodzinnego wyjazdu jest słoneczna Czarnogóra, Lucice Beach to miejsce, które na pewno sprawdzi się idealnie. Można wybrać się tutaj zarówno ze starszymi, jak i młodszymi dziećmi. Maluchy w każdym wieku na pewno znajdą dla siebie całe mnóstwo atrakcji nie tylko na plaży. Do wyboru mają zabawę w piasku, kąpiele w ciepłej wodzie, bieganie po atrakcyjnym terenie, a także place zabaw i centra rozrywki, które mają hotele nastawione na przyjmowanie całych rodzin. W poszukiwaniu idealnego obiektu na rodzinny wypoczynek sprawdzaj jednak, czy faktycznie znajduje się blisko plaży i czy posiada wszelkie udogodnienia dla najmłodszych. Najlepszym rozwiązaniem jest kierowanie się opiniami tych osób, które miały już okazję w danym miejscu przebywać i polecają je pod każdym względem. Wakacje z maluchami zawsze powinny być dokładnie zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Dzięki temu można uniknąć wszelkich nieprzewidzianych niespodzianek.

Plaża Lucice Beach

Plaża Lucice Beach / shutterstock.com / Razvan Vasile

Nasza ocena plaży Lucice Beach

Lucice Beach w miejscowości Petrovac w Czarnogórze to plaża, która spodoba się każdemu turyście. O jej pięknie i wyjątkowości może świadczyć fakt, że większość turystów ją poleca, a wiele z nich wraca podczas kolejnych wakacji w dokładnie to samo miejsce. Plaża zachwyca widokami, posiada dobrą infrastrukturę. Przez większą część roku jest tu ciepło i słonecznie, można więc pełnymi garściami czerpać z plażowania i wszystkiego, czego oczekujemy od wakacji nad ciepłym morzem.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.