Plaża Sveti Stefan Beach - Czarnogóra

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Sveti Stefan jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż w Czarnogórze. Co ciekawe, nie znajduje się na głównym lądzie, ale na wyspie, która z lądem połączona jest wąskim przesmykiem. Plaża kojarzona jest głównie z luksusowym hotelem na wyspie. I faktycznie – spora część wybrzeża należy do hotelu, a wstęp jest płatny. Jest jednak również część bezpłatna, na którą mogą wejść wszyscy. Ma długość jednego kilometra, jest kamienista, pokryta drobnymi kamyczkami. Sveti Stefan jest idealna dla plażowiczów nastawionych na opalanie, kąpiele w morzu, a także dla wielbicieli adrenaliny i sportów wodnych. Wybór nadmorskich atrakcji jest tutaj na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Opis plaży Sveti Stefan Beach

Aby zobaczyć jedne z najpiękniejszych plaż świata, wcale nie trzeba opuszczać Europy. W Czarnogórze wybór miejsc na wypoczynek tuż nad morzem jest ogromny, a plaże przyciągają przepięknymi krajobrazami. Jedną z najpopularniejszych jest Sveti Stefan, plaża, która tętni życiem niemal przez cały rok. Warto wybrać się tutaj zarówno na całe wakacje, jak i na jednodniową wycieczkę.

Czarnogóra jest bałkańskim krajem położonym na południu Europy. Na mapie znajduje się od niedawna, to jeden z najmłodszych europejskich krajów, który zarówno w dawnych czasach, jak i w ostatnich kilkudziesięciu latach przechodził prawdziwe burze. Dziś jest to region, który cieszy się ogromną popularnością wśród turystów szukających kameralnego i spokojnego wypoczynku. Czarnogóra urzeka wielowątkową historią i wielokulturowością. Przez wieki była pod wpływami greckimi, tureckimi i weneckimi, co znajduje swoje odzwierciedlenie w kulturze, sztuce, historii, architekturze, a także kuchni. Wakacje w Czarnogórze są świetnym pomysłem także ze względu na pogodę – kraj znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego, który na wybrzeżu przyjmuje postać śródziemnomorskiego. Jest tu więc ciepło nie tylko w sezonie letnim, ale również wiosną i po sezonie, jesienią. Można więc znaleźć idealny czas na plażowanie. A jest gdzie – Czarnogóra leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Ma blisko 300 kilometrów linii brzegowej, a więc wybór plaż jest naprawdę spory. Plaża Sveti Stefan to jedna z najpopularniejszych i najczęściej polecanych. Z pewnością nie zawiedzie turystów spragnionych słonecznego wypoczynku.

Sveti Stefan Czarnogóra to miejsce, które zachwyca przepięknymi krajobrazami i widokami, które zapierają dech w piersiach. Plaża znajduje się na wyspie, która połączona jest z lądem wąskim przesmykiem. Znana jest przede wszystkim z luksusowego hotelu i często nazywana miejscem dla bogatych. Owszem, na wyspie znajduje się plaża hotelowa, ale jest również plaża ogólnodostępna, na którą może wejść każdy. Plaża dla wszystkich ma długość około jednego kilometra i jest pokryta drobnymi i większymi kamykami. Zarówno podczas spacerów po plaży, jak i w wodzie warto nosić obuwie do wody. Można tu natknąć się bowiem nie tylko na kamienie, ale również na jeżowce, które nie są przyjemne, gdy nadepnie się je bosą stopą. Wybrzeże na całej długości plaży jest łagodne, zapewnia wygodne zejście do wody. Morze w tym miejscu nie jest głębokie, nie ma dużych spadków głębokości – można się tu kąpać nawet bez większych umiejętności pływackich.

Sveti Stefan Beach plaża

Sveti Stefan Beach plaża / shutterstock.com / Nikiforov Alexander

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twoich słonecznych wakacji jest Czarnogóra, Sveti Stefan to zdecydowanie plaża pierwszego wyboru. Warto być tutaj choćby przez jeden dzień – dla widoków, wspaniałych krajobrazów, a także dla zdjęć, które w tym miejscu wychodzą wyjątkowo piękne. Plaża jest jednak atrakcyjna nie tylko z powodu warunków naturalnych – posiada bowiem wszelkie udogodnienia, jakich potrzebują wymagający turyści. Znajdują się tutaj wypożyczalnie leżaków i parasoli plażowych, które przydatne są w gorące, letnie dni, gdy nawet najbardziej zatwardziali plażowicze zaczynają szukać cienia. Są tu również prysznice, przebieralnie, toalety, parkingi. Można znaleźć wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych i różnych jednostek pływających. Plaża jest doskonała do nurkowania, surfowania, windsurfingu, a także innych sportów wodnych. Pod względem gastronomicznym Sveti Stefan również spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Przy plaży znajduje się wiele punktów z regionalnym jedzeniem – a bałkańska kuchnia w miejscach z pięknymi widokami na morze smakuje o wiele lepiej niż w hotelowych restauracjach.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Czy plaża Sveti Stefan Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Czarnogóra jest popularna wśród turystów szukających bardziej spokojnych plaż niż inne znajdujące się na południu Europy. Nic więc dziwnego, że chętnie wybierają ją rodziny z dziećmi, które chcą wypocząć kameralnie i z dala od tłumów. Co prawda w szczycie sezonu Sveti Stefan potrafi być pełen turystów, jednak nie brakuje miejsc, w których można zrelaksować się w samotności. Plaża jest na tyle duża, że można znaleźć kawałek miejsca w odosobnieniu i ciszy. Rodziny z dziećmi na Sveti Stefan mogą liczyć na świetne warunki do plażowania, kąpieli w morzu. Nie brakuje też dodatkowych atrakcji, placów zabaw i centrów rozrywki, powstałych właśnie z myślą o najmłodszych. Baza noclegowa również spełnia oczekiwania rodziców podróżujących ze swoimi pociechami – sporo jest hoteli, które mają udogodnienia dla najmłodszych i oferują wypoczynek według najwyższych standardów. Jeśli wybierzesz Sveti Stefan na wypad do Czarnogóry z dziećmi, na pewno będą to wakacje pod każdym względem udane.

Plaża Sveti Stefan Beach

Plaża Sveti Stefan Beach / shutterstock.com / AlexAnton

Nasza ocena plaży Sveti Stefan Beach

W naszej ocenie plaża Sveti Stefan to prawdziwa Czarnogóra w pigułce – piękne widoki, doskonała kuchnia, wiele dodatkowych atrakcji i miejsc turystycznych w pobliżu. Jeśli dodamy do tego świetną pogodę i rozbudowaną infrastrukturę na samej plaży i w okolicy, można mieć gwarancję, że miejsce to nie zawiedzie nikogo. Z pobytu na Sveti Stefan przywieziesz piękną opaleniznę i całe mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.