Plaża Queens Beach - Czarnogóra

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Queens Beach na pewno spodoba się poszukiwaczom dzikich i nieodkrytych plaż. Znajduje się w miejscowości Milocer w odległości kilku kilometrów od Budvy. Z każdej strony jest otoczona wysokimi klifami i bujną roślinnością. Dojście od strony lądu jest dosyć trudne, można jednak dostać się na plażę wodnymi taksówkami. Nie zmienia to jednak faktu, że plaża jest trudno dostępna, a co za tym idzie – nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów i można liczyć na kameralny wypoczynek. Sama plaża to około 200 metrów linii brzegowej pokrytej miękkim, złocistym piaskiem. Woda w morzu jest w tym miejscu spokojna, zapewnia dobre warunki do kąpieli nawet osobom, które kiepsko pływają. Pod względem infrastruktury Queens Beach jest słabo wyposażona, jednak turystom szukającym spokojnego relaksu zupełnie to nie przeszkadza. Można dzięki temu przebywać w pięknych okolicznościach przyrody, która jest niemal nietknięta ręką człowieka.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Opis plaży Queens Beach

Plażowanie nad Adriatykiem to idealny pomysł na udane wakacje w słonecznym klimacie. Szczególnie, jeśli zdecydujesz się na wypad do Czarnogóry. Ten jeszcze nie do końca odkryty kraj oferuje całe mnóstwo atrakcji dla turystów szukających nie tylko słońca, ale również możliwości zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Jeśli planujesz wakacje, warto wybrać się między innymi na czarnogórską Queens Beach. Plaża jest idealna dla turystów, którzy szukają spokojnych i kameralnych klimatów.

Czarnogóra jako kierunek turystyczny nie jest tak popularna, jak inne południowoeuropejskie kraje. Ale zdecydowanie nie jest to minus, wręcz przeciwnie – dzięki temu można wypocząć z dala od wielkich tłumów i głośnych kurortów, a także w niższej cenie. Kraj jest co prawda górzysty, ale posiada prawie 300 kilometrów wybrzeża nad Adriatykiem i to właśnie tam skupia się największy ruch turystyczny. Plażowicze mają do wyboru całe mnóstwo plaż, wśród których plaża Queens Beach jest jedną z ciekawszych propozycji. Ale nie tylko na plaże można liczyć w tym kraju – Czarnogóra ma wielowiekową, różnorodną historię. Przez wieki łączyły się tu różne kultury, dzięki czemu kraj jest różnorodny i bogaty pod względem tradycji, ciekawych zabytków, a także kuchni. Połączenie bałkańskich i śródziemnomorskich klimatów sprawia, że kuchnia czarnogórska jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna i aromatyczna. Na wakacje w Czarnogórze warto również wybrać się ze względu na pogodę. Nad Adriatykiem panuje typowo śródziemnomorski klimat z gorącym latem i bardzo ciepłą wiosną i jesienią. Piękna pogoda gwarantowana, a to zdecydowanie jeden z najważniejszych czynników udanych wakacji.

Queens Beach Czarnogóra to propozycja dla turystów, którzy nastawiają się na dłuższą wędrówkę i niekoniecznie chcą spędzać cały urlop na plaży przy wybranym hotelu. Queens Beach znajduje się w miejscowości wypoczynkowej Milocer, w odległości około 8 kilometrów od popularnej Budvy. Znajduje się w półkolistej zatoce, która jest otoczona wysokimi klifami i bujną roślinnością. Dzięki temu położeniu plaża jest spokojna, chroniona przed wiatrem i wysokimi falami. Jest też jednak niedostępna. Drogą lądową prowadzi tutaj stroma i trudna ścieżka. Można również dostać się tutaj drogą morską, najczęściej wodnymi taksówkami. Ze względu na niedostępność plaża, choć wyjątkowo piękna i pełna wspaniałych widoków, nie jest często uczęszczana. Można tu liczyć na spokój i kameralny wypoczynek. Sama plaża to 200 metrów złocistego piasku, gdzieniegdzie mogą również pojawiać się drobne kamienie. Warto więc zabrać ze sobą specjalne obuwie do chodzenia po wodzie. Plaża jest bezpłatna dla gości jednego z hoteli, pozostali niestety muszą za plażowanie zapłacić. I to niemało – bilet wstępu kosztuje sporo ponad 100 euro. Trzeba więc samodzielnie rozważyć, czy niezwykłość tego miejsca jest warta swojej ceny.

Queens Beach plaża

Queens Beach plaża / shutterstock.com / Aleksei Golovanov

Atrakcje na plaży

Pod względem infrastruktury plaża Queens Beach nie jest wyposażona tak, jak inne plaże znajdujące się przy popularnych miejscowości turystycznych. Nie oznacza to jednak, że jest to typowo dzika plaża. Można tu wynająć leżaki i parasole, które są przydatne podczas upalnych dni. Są stragany z przekąskami, dzięki czemu nie trzeba zabierać ze sobą całodniowego prowiantu. Plaża ma również dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, między innymi nurkowania. Trzeba jednak wtedy cały osprzęt zabrać ze sobą – na miejscu nie ma wypożyczalni sprzętu wodnego. Największą atrakcją Queens Beach jest zdecydowanie unikalna przyroda, krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. To świetne miejsce o fotografii z wakacji czy spacerów brzegiem morza o zachodzie słońca. Warto więc wybrać się tutaj chociażby na jednodniowe plażowanie.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Czy plaża Queens Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich wakacji jest rodzinna Czarnogóra, Queens Beach może być nie do końca udanym kierunkiem. I to z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – jest dosyć niedostępna w porównaniu do innych znajdujących się w okolicy Budvy plaż. Dla dzieci może być męczące wędrowanie lądem, podczas gdy można znaleźć dużo bliższych i bardziej wygodnych plaż. Na pewno nie jest to więc dobre rozwiązanie na wakacje z maluchami, które potrzebują mieć blisko z hotelu nad morze. Trzeba również pamiętać, że wstęp na plażę jest płatny, co przy całej rodzinie może generować już dosyć wysokie koszty. Plaża Queens Beach jest naprawdę piękna i warta zobaczenia, ale w przypadku rodzinnych wakacji lepiej ją sobie odpuścić na rzecz bezpłatnych plaż z lepszą infrastrukturą.

Plaża Queens Beach

Plaża Queens Beach / shutterstock.com / katatonia82

Nasza ocena plaży Queens Beach

Plaża Queens Beach jest w naszej ocenie jedną z piękniejszych plaż w Czarnogórze. Łączy w sobie niepowtarzalne, kontrastujące ze sobą krajobrazy – bezkresne może, wysokie klify i złoty piasek nad turkusową wodą. To miejsce, które idealnie wpisze się w potrzeby turystów szukających spokojnych i odległych miejsc. Warto więc uwzględnić je w planie zwiedzania Czarnogóry i spędzić tu kilka godzin, a nawet dłuższy czas na plażowaniu i relaksowaniu się w wyjątkowo pięknym otoczeniu.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.