Plaża Sutomore Beach - Czarnogóra

Skopiuj link do tej plaży

Sutomore Beach to jedna z bardziej dzikich plaż, które pozwalają na przebywanie na łonie natury nietkniętej ręką człowieka. Znajduje się we wsi o tej samej nazwie w odległości kilku kilometrów od większej miejscowości Bar. Jako że nie ma w pobliżu dużych ośrodków turystycznych i gwarnych hoteli, plaża jest naprawdę spokojna i kameralna. Nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj wielu turystów. Są natomiast świetne warunki do kąpieli w ciepłej, przybrzeżnej wodzie, a także do uprawiania sportów wodnych. Jeśli szukasz klimatycznego miejsca, w którym oderwiesz się od rzeczywistości i naładujesz wewnętrzne baterie, Sutomore Beach jest miejscem, które można wybierać praktycznie w ciemno.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Opis plaży Sutomore Beach

Słoneczne plaże Czarnogóry z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów. Nic w tym dziwnego – wybrzeże Adriatyku, południe Europy i wspaniały klimat to warunki wręcz idealne do udanych wakacji. Okazuje się, że całkiem egzotyczne klimaty można znaleźć bez wyjeżdżania na koniec świata. Jeśli szukasz plaży, która będzie idealnym miejscem do wypoczynku, Sutomore Beach jest pod każdym względem plażą godną polecenia.

Czarnogóra jest krajem dosyć młodym, jednym z najmłodszych w Europie. Dlatego też nie ma bogatej historii turystycznej, jednak w ostatnim czasie zaczyna się to zmieniać. Coraz więcej osób szuka bowiem miejsc spokojnych, klimatycznych, położonych z dala od utartych szlaków. A taka właśnie jest Czarnogóra – nieodkryta, tajemnicza, fascynująca każdego, kto przyjeżdża tu po raz pierwszy. Kraj posiada różnorodną kulturę i tradycję wynikającą z faktu, że przez wieki ścierały się tu różne kultury. Doskonała jest również kuchnia, która łączy w sobie kuchnię śródziemnomorską z typowo bałkańskimi klimatami. Nie bez znaczenia są także warunki pogodowe – wakacje w Czarnogórze to czas, który będzie słoneczny i ciepły. Kraj leży nad Adriatykiem, wybrzeże rozciąga się tutaj na długości prawie 300 kilometrów. Na wybrzeżu panuje typowy klimat śródziemnomorski, który zapewnia doskonałą pogodę do plażowania od wiosny do jesieni. Jeśli nastawiasz się na opalanie, niekoniecznie musisz decydować się na wyjazd w sezonie letnim. W poszukiwaniu odpowiednich miejsc zarówno na jednodniowy wypad, jak i na kilkunastodniowe wakacje, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania plaża Sutomore Beach.

Sutomore Beach Czarnogóra to propozycja dla turystów, którzy nastawiają się na błogi, leniwy wypoczynek nad morzem. Plaża jest bowiem spełnieniem marzeń o rajskich klimatach i doskonałej atmosferze na wakacjach. Znajduje się we wsi o tej samej nazwie, w odległości kilku kilometrów od większej miejscowości Bar. Jako że w pobliżu nie ma dużych miast, nie ma tu również tłumów, które skupiają się głównie na plażach przy popularnych kurortach. Sutomore Beach to ponad kilometr linii brzegowej i kilkadziesiąt metrów szerokości. Plaża jest piaszczysto-kamienista. Mogą tu się też zdarzać jeżowce, na które nadepnięcie jest dosyć bolesne. Warto więc przed wypadem na plażę zaopatrzyć się w specjalne buty do wody. Na całej długości linii brzegowej Sutomore Beach zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody. Nie ma tu wysokich fal ani spadków głębokości, przy brzegu jest płytko – warunki są idealne do kąpieli dla małych dzieci oraz osób, które nie czują się dobrymi pływakami. Plaża zapewnia wspaniałe widoki, można tutaj nie tylko się opalać czy kąpać, ale również spacerować wzdłuż wybrzeża. Największe wrażenie robi spacer o zachodzie słońca.

Sutomore Beach plaża

Sutomore Beach plaża / shutterstock.com / Valerie2000

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twoich wakacji jest Czarnogóra, Sutomore Beach to miejsce, które warto rozważyć jako miejsce dłuższego lub krótszego wypoczynku. Plaża urzeka widokami, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Pozwala na obcowanie z przyrodą w jej najpiękniejszym wydaniu. Ale zapewnia również sporo udogodnień dla wymagających turystów – nie jest to więc dzika plaża, która oferuje wyłącznie widoki. Przy plaży można znaleźć toalety, prysznice, przebieralnie. Są parkingi i miejsca, gdzie można zostawić rower. Można również wynająć leżak czy parasol plażowy – schronienie przed słońcem będzie przydatne szczególnie w czasie letnich miesięcy, gdy upały mogą być dosyć duże. Sutomore Beach to także bogata oferta dla osób aktywnych. Są tutaj wypożyczalnie łódek i innych sprzętów pływających, a także akcesoriów do sportów wodnych. Warunki są dobre do nurkowania, windsurfingu, a także innych sportów wykorzystujących wiatry i fale.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Czy plaża Sutomore Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wyjazdy do Czarnogóry cieszą się sporą popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. Jest to bowiem kierunek, który gwarantuje piękne widoki, świetną pogodę, a także możliwość kameralnego wypoczynku. Plaże Czarnogóry są spokojne, nie ma tutaj zbyt wielu turystów nawet w szczycie sezonu. Na wyjazd z dziećmi jest to więc miejsce idealne. Plaża Sutomore Beach na pewno pod każdym względem spełni oczekiwania rodziców i ich pociech. Znajdą tu bowiem wszystko, co dzieciom podczas wakacji jest potrzebne do szczęścia – sporo piaszczystego terenu, ciepłą wodę, możliwość zabawy na świeżym powietrzu przez cały dzień. Jest też sporo miejsc, gdzie można pójść na spacer i spędzić czas aktywnie. Jeśli więc dopiero szukasz pomysłu na wyjazd z pociechami, plażę Sutomore Beach w Czarnogórze warto zarezerwować bez większego zastanowienia.

Plaża Sutomore Beach

Plaża Sutomore Beach / shutterstock.com / Pfeiffer

Nasza ocena plaży Sutomore Beach

Plaża Sutomore Beach w Czarnogórze to miejsce, w którym warto spędzić wakacje. Na miejscu coś dla siebie znajdą zarówno turyści, którzy nastawiają się wyłącznie na plażowanie, jak i osoby, które do wakacyjnego szczęścia potrzebują dodatkowych wrażeń i atrakcji. Plaża łączy w sobie niezwykłe widoki, dobre położenie i świetną infrastrukturę, zapewniającą wszystko, czego turyści potrzebują w czasie plażowania. Piękna opalenizna i same pozytywne wrażenia gwarantowane.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.