Plaża Mogren Beach - Czarnogóra

Skopiuj link do tej plaży

Czarnogóra plaże ma skupione wokół licznych kurortów i miejscowości wypoczynkowych. Jednym z nich jest klimatyczne miasteczko Budva, pełne zabytków i wielu innych atrakcji. W odległości zaledwie 150 metrów od urokliwej starówki Budvy znajduje się plaża Mogren Beach. Jest rozległa i piaszczysta, idealna do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Zapewnia wspaniałe widoki, świetną infrastrukturę i wiele atrakcji. Przy plaży można wynająć akcesoria plażowe, sprzęt do sportów wodnych. Jest sporo miejsc, gdzie można zjeść dania z bałkańskiej kuchni i nie tylko. Jeśli nastawiasz się na wakacyjny relaks i wypoczynek w słonecznym wydaniu, plaża Mogren Beach będzie kierunkiem sprawdzonym. A przy tym polecanym przez każdego, kto już miał okazję wypoczywać w tym miejscu.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Opis plaży Mogren Beach

Czarnogóra jest jednym z najmłodszych europejskich krajów, a jednocześnie najmniej odkrytych. Z roku na rok zmienia się to jednak – coraz więcej turystów decyduje się na wakacje właśnie w Czarnogórze. Mogą liczyć na wyjątkowe atrakcje historyczne, klimatyczne zabytki, a także wspaniałe plaże rozciągające się nad Adriatykiem. Jedną z nich jest Mogren Beach, przyciągająca turystów poszukujących spokojnego wypoczynku.

Znajdująca się na południu Europy, na Bałkanach, Czarnogóra, to niewielki, ale niezwykły i warty odwiedzenia kraj. Przyciąga bogatą historią, w której przez wieki mieszały się kultury grecka, turecka oraz wenecka. Czarnogóra zachwyca wspaniałą architekturą, zabytkowymi miasteczkami, z których wiele wpisanych jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest tu sporo atrakcji dla wielbicieli zwiedzania i podziwiania przepięknej architektury. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy plażowania i smażenia się na słońcu. Czarnogóra leży nad Adriatykiem, ma prawie 300 kilometrów linii brzegowej, a na niej całe mnóstwo plaż z pięknymi widokami i doskonałymi warunkami do plażowania. Plaża Mogren Beach to miejsce, które z pewnością zachwyci każdego, kto marzy o słonecznych, klimatycznych wakacjach, a jednocześnie chce zostać w Europie zamiast jechać na koniec świata.

Mogren Beach Czarnogóra to z pewnością doskonała propozycja dla osób, które w czasie wakacji chcą połączyć plażowanie ze zwiedzaniem. Znajduje się w okolicy miasta Budwa – do starówki jest z plaży zaledwie 150 metrów, można więc w przerwie plażowania spędzić czas na zwiedzaniu. Mogren Beach jest rozległa i piaszczysta, składa się z dwóch części połączonych ze sobą tunelem. Miękki, jasny piasek zachęca do chodzenia na boso – nie trzeba mieć tutaj butów do wody. Zejście do morza jest łagodne i bezpieczne, na całej długości plaży można korzystać z kąpieli w ciepłym Adriatyku. Plaża zachwyca wspaniałymi widokami – z tyłu jest osłonięta roślinnością, która dostarczy cienia w gorące dni. A tych w Czarnogórze może być sporo. Leży ona bowiem w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który zachęca do plażowania nie tylko latem, ale również wiosną i jesienią. Z tyłu plaży są również wysokie klify, które dochodzą niemal do linii wody. Dzięki temu plaża jest spokojna, osłonięta od wiatrów i przybrzeżnych fal.

Mogren Beach plaża

Mogren Beach plaża / shutterstock.com / lindasky76

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Mogren Beach jest unikalne położenie – nad pięknym morzem i z rajskimi widokami, a jednocześnie w bliskiej odległości zabytkowego, pełnego niezwykłych obiektów miasta. Jeśli więc komuś znudzi się samo plażowanie, ma okazję do zwiedzania dosłownie tuż obok. Plaża Mogren Beach posiada dobrą infrastrukturę dla turystów. Są tutaj wszelkie udogodnienia, które uprzyjemniają wypoczynek. Można tutaj znaleźć przebieralnie, prysznice, toalety, parkingi. Są punkty gastronomiczne, które serwują regionalne, bałkańskie jedzenie. Przy plaży jest możliwość wynajęcia akcesoriów do plażowania, leżaków i parasoli, a także jednostek pływających, łódek czy skuterów. Bardzo dobra jest również baza hotelowa. Niedaleko plaży można znaleźć obiekty zarówno o bardzo wysokim standardzie, jak i takie, które nastawione są na turystów szukających niedrogich miejscówek.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Czy plaża Mogren Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli kierunkiem Twoich wakacji jest Czarnogóra, Mogren Beach pod każdym względem spełni oczekiwania i zapewni całe mnóstwo atrakcji. Nic więc dziwnego, że plaża jest popularna także wśród rodzin podróżujących z dziećmi. Wybrzeże Adriatyku to wymarzone miejsce na wakacje – ciepłe morze, mnóstwo słońca, piasek i wiele dodatkowych atrakcji sprawiają, że maluchy nie nudzą się tutaj i mają możliwość aktywnego spędzania czasu. Czarnogóra jest dobrym kierunkiem także ze względu na lokalizację – nie trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko od Europy, aby móc cieszyć się prawdziwie wakacyjnymi klimatami. Zanim jednak zarezerwujesz wyjazd, sprawdź dokładnie, czy obiekt, który Cię interesuje, faktycznie znajduje się niedaleko plaży i czy jest odpowiedni dla rodzin z dziećmi. W tej kwestii dobrze jest kierować się opiniami osób, które już w danym miejscu były i mogą podzielić się prawdziwymi wrażeniami z pobytu.

Plaża Mogren Beach

Plaża Mogren Beach / shutterstock.com / lindasky76

Nasza ocena plaży Mogren Beach

Plaża Mogren Beach jest w naszej ocenie jednym z idealnych, wakacyjnych miejsc w Czarnogórze. Łączy w sobie to wszystko, czego oczekują zapaleni plażowicze i amatorzy sportów wodnych z dodatkowymi atrakcjami w postaci zwiedzania pobliskiego miasta i niesamowitych zabytków. Plaża jest czysta, dobrze utrzymana, bezpieczna. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby poszukujące spokojnego wypoczynku, jak i te, które nastawiają się na aktywne wakacje. Wybierając Mogren Beach możesz mieć pewność, że wyjazd będzie udany i pozostawi wyłącznie pozytywne wspomnienia. A być może na tyle zakochasz się w tym kawałku świata, że będziesz spędzać tu także kolejne wakacje.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.