Plaża Becici Beach - Czarnogóra

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Becici Beach to kolejna znana plaża w okolicy Budvy. Jest również uważana za jedną z najpiękniejszych w Czarnogórze i regularnie zajmuje wysokie miejsca w rankingach idealnych plaż. Plaża jest piaszczysta, pokryta miękki, złotym piaskiem, dzięki czemu wyróżnia się na tle żwirowych i kamienistych plaż w okolicy. Chętnie wybierają ją rodziny z dziećmi, amatorzy kąpieli w ciepłym morzu i osoby uprawiające sporty wodne. Plaża ma dobrą bazę gastronomiczną i wszelką infrastrukturę dla turystów. Wygodny i komfortowy wypoczynek gwarantowany. Jeśli marzy się Tobie piaszczysta plaża, Czarnogóra w okolicy Ada Bojana na pewno spełni te oczekiwania.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Opis plaży Becici Beach

Położona na południu Europy Czarnogóra jeszcze do niedawna nie cieszyła się dużym ruchem turystycznym. Ten dosyć młody kraj znajduje się bowiem nieco na uboczu popularnych wakacyjnych kierunków. Z roku na rok staje się jednak coraz bardziej popularny – to właśnie tutaj można znaleźć przepiękne krajobrazy, dziedzictwo naturalne, zabytkowe miasteczka i plaże, które zachwycają każdego. Becici Beach to jedno z miejsc, które warto wziąć pod uwagę w planie zwiedzania Czarnogóry.

Czarnogóra jest krajem bałkańskim, położonym nad Morzem Adriatyckim. Ma prawie 300 metrów linii brzegowej, dzięki czemu wybór miejsc do wypoczynku nad wodą jest ogromny. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to kraj w większej mierze górzysty, pełen niezwykłych widoków i miejsc, które przyciągają wielbicieli zwiedzania i wędrówek górskimi szlakami. W Czarnogórze znajdą więc coś dla siebie zarówno wielbiciele morza, jak i gór. Można tu nie tylko podziwiać bogactwo naturalne, ale również ogromne dziedzictwo historyczne. Kraj przez wieki znajdował się pod wpływem kilku różnych kultur, co jest widoczne w obecnej różnorodności i ciekawej mieszance, zarówno jeśli chodzi o architekturę i tradycję, jak i kuchnię. Czarnogórka kuchnia łączy w sobie kuchnię turecką z grecką. Wyjazd na wakacje do Czarnogóry jest również idealny pod względem pogody. Na wybrzeżu panuje tutaj typowy klimat śródziemnomorski z ciepłą wiosną i jesienią oraz gorącym latem. W poszukiwaniu miejsc odpowiednich na plażowanie i zwiedzanie, sprawdź, co ma do zaoferowania plaża Becici Beach.

Becici Beach Czarnogóra , to plaża, którą często można spotkać w rankingach najpiękniejszych plaż w tym kraju. Jest również polecana przez każdego, kto miał okazję na niej wypoczywać. Znajduje się w pobliżu popularnej miejscowości Budva, która zachęca do aktywnego zwiedzania klimatycznych zabytków i innych atrakcji. Plaża jest długa i piaszczysta – w odróżnieniu od wielu kamienistych plaż, po tej można biegać na boso bez konieczności noszenia butów do wody. W wodzie mogą jednak zdarzać się jeżowce, na które nadepnięcie bosą stopą nie należy do przyjemnych. Wybrzeże na całej długości ma łagodne zejście do wody, można wiec wchodzić do morza bezpiecznie. Woda jest ciepła, nie ma spadków głębokości ani wysokich fal tuż przy brzegu. Warunki do kąpieli są idealne dla osób, które nie czują się zbyt pewnie w bardziej głębokiej wodzie. Plaża Becici Beach, choć popularna i polecana, nie jest zatłoczona. Nawet w szczycie sezonu jest tutaj w miarę spokojnie. Dzięki temu, że w pobliżu Budvy plaż jest naprawdę sporo, nie ma kumulacji tłumów na tylko jednej. Jeśli szukasz miejsca na spokojny wypoczynek, Becici Beach na pewno spodoba się Tobie pod każdym względem.

Becici Beach plaża

Becici Beach plaża / shutterstock.com / mnf74

Atrakcje na plaży

Wybierając się na Becici Beach możesz mieć pewność, że plaża będzie zapewniała wszystko, co jest potrzebne do spokojnego wypoczynku. Przede wszystkim widoki – te zapierają dech w piersiach i sprawia, że turyści czują się jak w prawdziwym, słonecznym raju. Widoki są zdecydowanie bardziej egzotyczne niż mogłoby to się wydawać na południu Europy. Plaża posiada jednak nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale również dobrą infrastrukturę turystyczną. Są tutaj wypożyczalnie akcesoriów plażowych, takich jak leżaki i parasole. Te ostatnie będą przydatne szczególnie latem, gdy bywa naprawdę gorąco. Są również przebieralnie, toalety, parkingi, miejsca, gdzie można usiąść w cieniu. Bardzo bogata jest też baza gastronomiczna. Przy Becici Beach znajdziesz niewielkie knajpki i tawerny, a także restauracje, w których można zjeść pyszne, regionalne jedzenie oparte przede wszystkim na rybach i owocach morza.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.
Czy plaża Becici Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli w Twoich planach jest Czarnogóra, Becici Beach jest kierunkiem, który można polecić pod każdym względem. Plaża jest idealna dla różnych grup turystów, także dla rodzin z dziećmi, które szukają przede wszystkim spokoju, idealnej, nadmorskiej atmosfery oraz dobrej infrastruktury, która jest niezbędna podczas wyjazdów z dziećmi. Becici Beach łączy w sobie świetne położenie, piękne warunki naturalne oraz sporo udogodnień, które sprawiają, że plaża jest chętnie uczęszczana i polecana przez każdego, kto miał okazję tu wypoczywać. Rodziny z dziećmi mają do wyboru rozbudowaną bazę noclegową w okolicy – nie ma problemu ze znalezieniem obiektu, który w stu procentach spełniałby oczekiwania.

Plaża Becici Beach

Plaża Becici Beach / shutterstock.com / photosmatic

Nasza ocena plaży Becici Beach

Plaża Becici Beach jest w naszej ocenie miejscem, które spełni oczekiwania każdej grupy turystów. Zarówno zapaleni plażowicze, jak i wielbiciele zwiedzania na pewno znajdą tutaj sporo atrakcji. Piaszczysta plaża, ciepłe morze, mnóstwo słońca, przyjazna atmosfera, świetne widoki i pyszna kuchnia – nic więcej nie trzeba od miejsca, które wybieramy na wakacje. A dodatkowo jest możliwość zwiedzania wielu atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliżu. Na Becici Beach każdy urlop będzie udany.

Zobacz oferty już od 1 281 zł za os.