Plaża Bávaro Beach - Dominikana

Skopiuj link do tej plaży

Wśród najpopularniejszych kierunków turystycznych na Dominikanie warto wymienić region Punta Cana, który zachwyca pięknymi widokami, doskonałą infrastrukturą turystyczną, a także wieloma atrakcjami, dzięki którym w trakcie wakacji nie można się nudzić. Szczególnie popularne jest to miejsce wśród turystów marzących o wakacjach all inclusive Dominikana – w tym przypadku płaca raz, a mogą korzystać pełnymi garściami praktycznie ze wszystkiego, co kurort ma do zaoferowania. W okolicy Punta Cana najpiękniejszą i najpopularniejszą plażą jest Bávaro Beach –  niezwykła, piaszczysta plaża z rosnącymi nad brzegiem rzędami palm. To idealne miejsce do opalania i korzystania z kąpieli w morzu. Posiada dobrze prosperujące ośrodki sportów wodnych, dzięki czemu można tutaj korzystać z windsurfingu, a także nieco bardziej egzotycznych dyscyplin jak parasailing. Na Bávaro Beach można spędzać czas praktycznie każdego dnia, a i tak nadal będzie sporo do odkrycia. Spokojne spacery wśród palm, ciepłe, turkusowe morze i wspaniała pogoda to gwarancja udanego wypoczynku.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Opis plaży Bávaro Beach

Rajskie, piaszczyste plaże Dominikany przyciągają turystów spragnionych słonecznego urlopu pod palmami. I to dosłownie – na większości plaż potężne palmy zachwycają widokiem i dostarczają nieco cienia i ochrony przed palącym karaibskim słońcem. Jedną z najbardziej znanych i tłumnie odwiedzanych plaż na Dominikanie jest Bávaro Beach. To miejsce, które zachwyca wspaniałymi widokami, a także zapewnia wypoczynek na najwyższym poziomie.

Plaże na Dominikanie są uważane są najpiękniejsze plaże na świecie. Karaibskie widoki, ciepłe, turkusowe morze oraz piaszczyste tereny ciągnące się wzdłuż morza aż po horyzont zachęcają do wypoczynku w rajskich klimatach. Choć wakacje na Dominikanie z pewnością nie należą do tanich, nie brakuje osób, które za podróż do raju są w stanie zapłacić sporo. To, co zastaniemy na miejscu na pewno jest warte swojej ceny.

Plaża Bávaro Beach znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Haiti w pobliżu miejscowości Punta Cana. Ciągnie się na odległości kilku kilometrów, co sprawia wrażenie, jakby nie miała końca. Na całej długości plaży mamy biały, piaszczysty piasek, a wzdłuż brzegu rozlokowane są luksusowe kurorty, hotele oraz ośrodki wypoczynkowe z domkami na wynajem. Morze przy plaży Bávaro Beach jest wyjątkowo spokojne i ma przepiękny, turkusowy kolor. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj wypoczynek wybierają turyści poszukujący egzotycznego wypoczynku z pięknymi widokami. Plaża przyciąga nie tylko zwolenników leniwego opalania i moczenia się w ciepłym morzu, ale również miłośników sportów wodnych. Można tu uprawiać windsurfing, parasailing, jest to też bardzo dobre miejsce do nurkowania i odkrywania podwodnego świata, który ma wiele do zaoferowania.

Bávaro Beach plaża

Bávaro Beach plaża / shutterstock.com / Viktor_LA

Atrakcje na plaży

Bavaro Beach Dominikana to przede wszystkim doskonała infrastruktura, zapewniająca wszystkie możliwe atrakcje, jakich oczekujemy od wakacyjnego, rajskiego kierunku. Przy plaży działa sporo restauracji i barów, w których można zjeść pyszne, lokalne jedzenie, a przy okazji schronić się nieco przed palącym słońcem. Można również skorzystać z wypożyczalni samochodów, skuterów czy rowerów – szczególnie te ostatnie to dobry pomysł na aktywny wypoczynek, a jednocześnie na zwiedzanie wyjątkowo pięknej okolicy. Przy Bávaro Beach znajduje się wiele basenów, wypożyczalni sprzętu do nurkowania oraz innych akcesoriów do sportów wodnych. Jest centrum handlowe i dyskoteka, co sprawia, że wakacje w tym miejscu chętnie wybierają osoby młode i aktywne. Jeśli chodzi o minusy wypoczynku na Bávaro Beach, jedyna niedogodnością może być cena. Wakacje w luksusowych kurortach nie należą do tanich, trzeba więc liczyć się z dosyć sporym wydatkiem. Z pewnością nie będzie to też idealne miejsce dla osób, które lubią samotne spacery po plaży i kameralny wypoczynek – o każdej porze roku są tu raczej tłumy turystów i trudno o spokojną atmosferę.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Czy plaża Bávaro Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Ze względu na doskonałą infrastrukturę i ogromny wybór hoteli Bávaro Beach na Dominikanie jest miejscem, które chętnie wybierają osoby podróżujące całymi rodzinami. Tuż przy plaży znajduje się wiele hoteli, które zapewniają komfortowy wypoczynek dla rodzin z dziećmi, a także wiele udogodnień i atrakcji, dzięki którym wypoczynek nawet z najmłodszymi pociechami będzie przebiegał bezproblemowo. Plaża jest w tym miejscu wyjątkowo bezpieczna, czysta, stuprocentowo piaszczysta. Może ma spokojną linię brzegową, co więcej – daleko w głąb jest dosyć płytkie, co zapewnia maluchom idealne warunki do bezpiecznego korzystania ze wszystkich wodnych atrakcji. Zanim jednak zdecydujesz się na wypoczynek z rodziną na Bávaro Beach, warto sprawdzić, które hotele i ośrodki wypoczynkowe są odpowiednie dla rodzin z dziećmi, a które to bardziej imprezowe miejsca, gdzie przez całą dobę bywa dosyć głośno. Im lepiej sprawdzisz hotel, tym większą możesz mieć pewność, że wakacje będą udane.

Plaża Bávaro Beach

Plaża Bávaro Beach / shutterstock.com / Nick N A

Nasza ocena plaży Bávaro Beach

Dominikana Bávaro Beach to z pewnością plaża godna uwagi i polecenia. Zapewnia wysoką jakość wypoczynku, piękne widoki, możliwość korzystania z wielu atrakcji. Plaża posiada doskonałą infrastrukturę, co dla wielu turystów jest jednym z ważniejszych kryteriów wyboru wakacyjnego wypoczynku. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno wielbiciele plażowania i kąpieli w morzu, jak i miłośnicy sportów wodnych. Jeśli jednak ktoś szuka dzikiej plaży nietkniętej ręką człowieka przyrody i nieziemskich widoków podczas samotnych spacerów brzegiem morza, Bávaro Beach może okazać się nie do końca trafionym pomysłem. Im lepsza infrastruktura i więcej dużych hoteli, tym mniejsze szanse na kameralne warunki do wypoczynku. Pomimo to Bávaro Beach możemy z całą pewnością polecić każdemu – jeśli ktoś po raz pierwszy wybiera się na Dominikanę i zależy mu na opcji all inclusive, plaża na pewno sprawdzi się pod każdym względem. Wybór hoteli, kurortów i ośrodków wypoczynkowych jest na tyle spory, że bez problemu znajdziesz coś dla siebie.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.