Plaża Playa Dominicus - Dominikana

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie last minute Dominikana, plaża Dominicus może być miejscem, które na pewno się Tobie spodoba. Jest to jedna z najczystszych plaż w Dominikanie, a jednocześnie pierwsza, jaka otrzymała nagrodę Błękitnej Flagi. Większość plaży jest zarezerwowana jako plaże hotelowe dla znajdujących się tuż przy brzegu resortów. Sporo tu barów, restauracji przy plaży, miejsc, gdzie można wypożyczyć leżaki, a także ośrodków sportów wodnych. To idealne miejsce dla osób młodych i aktywnych, które stawiają nie tyle na spokojne plażowanie, co na korzystanie w czasie wakacji z wielu przeróżnych aktywności. Na Playa Dominicus można znaleźć niewielkie porty, z których startują statki wycieczkowe. Choć jest dosyć tłumna, można tu też spotkać sporo egzotycznych zwierząt. Ciekawym zjawiskiem są tysiące krabów, które każdego ranka wybierają się na spacer po plaży, stając się niezapomnianą atrakcją turystyczną.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Opis plaży Playa Dominicus

Wypoczynek na Dominikanie to możliwość przebywania na najpiękniejszych plażach świata. Zarówno wybrzeże karaibskie, jak i nad Oceanem Atlantyckim pełne jest plaż, które zachwycają nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale również bogatą infrastrukturą. Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek na Dominikanie i zależy Tobie na naprawdę niezwykłej plaży, dobrym wyborem będzie Playa Dominicus.

Plaże na Dominikanie to wyjątkowo rajskie widoki – biały lub złocisty piasek ciągnący się aż po horyzont, turkusowa woda, która łączy się w oddali z niebieskim niebem, a także mnóstwo bujnej roślinności, w tym potężne palmy, które sprawiają, że plaże wyglądają dziko i egzotycznie. Osoby, które planują wakacje na Dominikanie, często są zdumione, jak wielki jest wybór nie tylko hoteli, ale również plaż. Zarówno turyści szukający kompleksowej infrastruktury, jak i osoby, które chcą plażować w dzikich warunkach na nieodkrytych i niezatłoczonych plażach znajdą na Dominikanie coś dla siebie. Plaża Playa Dominicus jest miejscem, w którym niezwykłe widoki łączą się z bogatą ofertą turystyczną.

Playa Dominicus Dominikana znajduje się na wybrzeżu karaibskim Dominikany w południowo-wschodniej części kraju niedaleko wioski rybackiej Bayahibe. Plaża uznawana jest za jedną z najbardziej czystych i bezpiecznych plaż na wyspie Haiti. Warto wiedzieć chociażby o tym, że jako pierwsza plaża otrzymała status Błękitnej Flagi. Playa Gominicus w dużym stopniu jest zajęta przez eleganckie, luksusowe hotele i przebywanie w tych strefach jest najczęściej płatne. Nie brakuje jednak także ogólnodostępnych miejsc, idealnych dla przyjezdnych, którzy chcą korzystać z uroków karaibskiego plażowania. Playa Dominicus jest wyjątkowo piaszczysta i łagodna, ciągnie się aż po horyzont, zachwyca niemal białym piaskiem i pięknym, turkusowym kolorem morza. To idealne miejsce na dłuższe lub krótsze wakacje i to bez względu na porę roku. Nawet w środku naszej zimy plaże na Dominikanie zapewniają słońce i wszystko, co jest potrzebne do gorącego wypoczynku.

Playa Dominicus plaża

Playa Dominicus plaża / shutterstock.com / Iren Key

Atrakcje na plaży

Ze względu na obecność dużej ilości hoteli i kurortów w tej części wybrzeża, Playa Dominicus jest dosyć zatłoczona, szczególnie w sezonie letnim. Trudno się tu spodziewać dzikich plaż, nietkniętych ręką człowieka. Jeśli marzy się Tobie nieodkryta Dominicana, Playa Dominicus raczej nie do końca spełni Twoje oczekiwania. Jednak przy odrobinie wysiłku także tutaj można znaleźć miejsca dosyć kameralne i spokojne. Najczęściej trzeba się po prostu oddalić nieco od hotelowych części plaży. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, wypożyczalnie sprzętów sportowych i wodnych, a także lokale gastronomiczne, w których można zaspokoić głód w trakcie plażowania. Bardzo dobre są również warunki naturalne do pływania i nurkowania. Morze w tym miejscu jest wyjątkowo spokojne, pozbawione podwodnych prądów. Świetnie sprawdzi się jako miejsce do nauki pływania dla początkujących. Niedaleko plaży znajduje się rafa koralowa – nie tylko zatrzymuje ona większe fale, ale jest również jednym z ulubionych miejsc nurków chcących odkrywać Karaiby od strony podwodnego świata.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Czy plaża Playa Dominicus jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Playa Dominicus na Dominikanie to miejsce, które pod każdym względem może być polecane rodzinom z dziećmi. Sporo jest tu hoteli i kurortów, wśród których bez problemu można znaleźć obiekt spełniający oczekiwania rodziców i zapewniający wiele udogodnień dla najmłodszych. Dużym atutem plaży, na który z pewnością zwracają uwagę rodziny, jest bezpieczeństwo, czystość, regularne sprzątanie wybrzeża oraz badanie wody. Można tutaj mieć pewność, że wypoczynek upływać będzie według najwyższych standardów. Nie bez znaczenia jest łagodne morze, piękne widoki i bliska odległość pomiędzy większością hoteli a plażą. Rodziny z dziećmi, które zdecydują się na wypoczynek na Playa Dominicus mogą mieć pewność, że urlop będzie niezapomniany, a maluchy będą miały zapewnione całe mnóstwo atrakcji. Jeśli jednak planujesz wyjazd z dziećmi, sprawdzaj uważnie nie tylko same plaże, ale również wybrane hotele czy ośrodki wczasowe. Zawsze bowiem warto mieć pewność, że wybrana lokalizacja jest dostosowana do potrzeb rodziców z dziećmi.

Plaża Playa Dominicus

Plaża Playa Dominicus / shutterstock.com / Iren_Key

Nasza ocena plaży Playa Dominicus

Playa Dominicus nad Morzem Karaibskim to dosłownie wszystko, czego możemy oczekiwać od karaibskiego wypoczynku. Mamy tu piękne widoki i dziką naturę, w wielu miejscach nawet nietkniętą ręką człowieka. Mamy też rozbudowaną infrastrukturę, hotele, restauracje, wypożyczalnie sprzętu do plażowania czy sportów wodnych, co spełnia oczekiwania wymagających turystów, nastawionych na komfortowe plażowanie w opcji all inclusive. Playa Dominicus jest jedną z tych plaż na Dominikanie, na której dobrze będą się czuli turyści z różnych grup i o różnych potrzebach. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby młode i aktywne oraz starsze na pewno spędzą tutaj wymarzony urlop, robiąc dokładnie to, na co mają ochotę.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.