Plaża Playa Rincón - Dominikana

Skopiuj link do tej plaży

Jedną z plaż, które są uznawane są najpiękniejsze na Dominikanie, a także za prawdziwą perełkę całych Karaibów jest Playa Rincón. Znajduje się ona na półwyspie Samana w odległości pół godziny jazdy samochodem od miasteczka Las Galeras. Playa Rincón pojawia się w wielu rankingach dotyczących najpiękniejszych plaż świata i zajmuje w nich wysokie miejsca. Playa Rincón jest dosyć duża i długa, gdyż połacie białego piasku rozciągają się na długości ponad 3 km. Turystom, którzy po raz pierwszy trafiają na plażę, może się wydawać, że jest ona bezkresna i nie ma końca. Zapewnia wspaniałe widoki, turkusową wodę, mnóstwo palm dla osób marzących o leżeniu pod palmami przez całe wakacje. Plaża posiada dosyć dobrą infrastrukturę, między innymi parking dla turystów, restauracje oraz sporo stoisk z ulicznym jedzeniem. Można więc podczas plażowania nie tylko naładować akumulatory, ale również spróbować przysmaków lokalnej kuchni. Jeśli szukasz plaży, która jest kwintesencją wakacyjnego wypoczynku w raju. Playa Rincón z pewnością będzie idealnym pomysłem na wakacje marzeń.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Opis plaży Playa Rincón

Półwysep Samana znajdujący się w południowej części Dominikany to region, który chętnie wybierają turyści chcący spędzić wakacje na Karaibach. To właśnie tutaj znajduje się Playa Rincón, jedna z najpiękniejszych plaż nie tylko na wyspie, ale – według niektórych – także na całym świecie. Jeśli szukasz rajskich wakacji pod palmami, sprawdź, co plaża ma do zaoferowania i jakie atrakcje czekają na turystów, którzy właśnie tutaj postanowią spędzić wakacje?

Rajskie plaże Dominikany przyciągają turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego – Karaiby są miejscem wyjątkowo egzotycznym, nie do końca odkrytym, kojarzonym z bogatą historią odkryć geograficznych, Kolumbem i „Piratami z Karaibów”. Nie bez znaczenia jest również fakt, że jest to miejsce, w którym przez cały rok jest słonecznie i ciepło. Wakacje na Dominikanie można więc zaplanować o dowolnej porze roku, a i tak możemy mieć pewność, że słońca i wakacyjnych warunków nie zabraknie. Playa Rincón to z pewnością miejsce, które warto odwiedzić – jeśli nie na cały urlop, to dobrze jest spędzić tutaj chociaż jeden dzień.

Playa Rincón leży na krańcu półwyspu Samana. Można tutaj dojechać z pobliskich miejscowości, między innymi ze wsi Samana, a także z Las Terranas. Plaża bardzo często nazywana jest perełką Karaibów, pojawia się w wielu turystycznych rankingach, zajmując dosyć wysokie lokaty. Zarówno sami turyści, jak i specjaliści z branży turystycznej doceniają więc warunki naturalne, które nie mają sobie równych. Plaża ciągnie się na długości około 3 kilometrów. Sprawia wrażenie niemającej końca – niemal biały piasek stykający się z turkusową wodą, całe mnóstwo palm rosnących tuż nad brzegiem, a także świetna infrastruktura dla turystów sprawiają, że jest to miejsce niezwykle popularne. Ze względu na dosyć duże rozmiary Playa Rincón jest równie popularna, co mało zatłoczona. Jest więc miejscem idealnym dla osób, które poszukują spokojnego i kameralnego wypoczynku.

Playa Rincón plaża

Playa Rincón plaża / shutterstock.com / christopher emil noble

Atrakcje na plaży

Playa Rincón zapewnia atrakcje dla osób o różnych potrzebach wakacyjnych – miłośnicy plażowania i wodnych atrakcji znajdą tutaj wszystko, co jest im potrzebne do wakacyjnego szczęścia. Plaża, choć wyjątkowo piękna, znajduje się bowiem w dosyć niedostępnym miejscu w odległości około 25 kilometrów od portu Samana oraz 4 kilometrów od jakichkolwiek hoteli czy kurortów. Na plaży znajduje się tylko kilka barów i restauracji. Jeśli więc ktoś liczy na rozbudowaną infrastrukturę czy świetną bazę hotelową, w najbliższej okolicy plaży raczej tego nie znajdzie. Playa Rincón to idealne miejsce dla podróżników, którzy lubią wędrować po mało uczęszczanych rejonach. Ze względu na silne wiatry oraz wysokie fale, jest to też wręcz wymarzona lokalizacja dla surferów oraz miłośników żeglowania. Co więcej – takie warunki panują tutaj przez cały rok nie trzeba więc czekać wiele miesięcy, by wybrać się na wymarzony urlop.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Czy plaża Playa Rincón jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Playa Rincón Dominikana to jedna z niewielu plaż na wyspie Haiti, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi. Powodem tego jest przede wszystkim dosyć trudny dojazd – turyści z maluchami najczęściej preferują plaże znajdujące się w pobliżu hotelu. Im dalej i trudniej do dotarcia, tym mniejsze będzie zainteresowanie rodzin z dziećmi. Warto również wziąć pod uwagę, że na Playa Rincón mamy do czynienia z wysokimi falami i dynamicznym morzem, co raczej nie sprzyja kąpielom w przypadku najmłodszych. Jeśli więc chcesz zobaczyć Playa Rincón i poczuć prawdziwą magię tego miejsca, najlepiej wybrać się na plażowanie podczas urlopu bez dzieci. Rodziny z dziećmi – jeśli chcą zobaczyć tę niezwykłą plażę – powinny do wyprawy dobrze się przygotować. Warto zadbać o zaplanowanie dojazdu, zabranie ze sobą ekwipunku plażowego, którego na miejscu nie wypożyczymy, a także zapasów jedzenia. Przy plaży nie zawsze kupimy to, na co mogą mieć ochotę nasze pociechy.

Plaża Playa Rincón

Plaża Playa Rincón / shutterstock.com / chrisontour84

Nasza ocena plaży Playa Rincón

Jeśli marzy się Tobie egzotyczna i prawdziwie rajska Dominikana, Playa Rincón z pewnością spełni Twoje oczekiwania. To typowo karaibska plaża – nieco dzika, gdzieniegdzie całkowicie nietknięta ręką człowieka, położona z dala od popularnych kurortów czy luksusowych hoteli. Można spędzać tu czas na opalaniu, wędrówkach, uprawianiu sportów wodnych, a jednocześnie korzystać z wyjątkowej, spokojnej atmosfery. Plaża należy co prawda do najpiękniejszych na świecie, jednak jej niedostępność sprawia, że wielu turystów preferuje mniej efektowne, za to łatwiej dostępne klimaty. W naszej ocenie Playa Rincón zdecydowanie jest warta uwagi – niekoniecznie trzeba spędzić na niej całe wakacje. Warto natomiast spędzić jeden dzień na poznaniu plaży, która w tak wielu rankingach uzyskuje miano jednej z najpiękniejszych. Playa Rincón to Karaiby w wyjątkowym wydaniu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że przywieziesz wspomnienia niezwykłych widoków i chęć powrotu na Dominikanę w czasie kolejnych wakacji.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.