Plaża Cayo Levantado Beach - Dominikana

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Cayo Levantado to kolejne miejsce, które zapewnia wypoczynek w wyjątkowo rajskim klimacie. Plaża znajduje się na niedużej wyspie położonej u wybrzeży półwyspu Samana. Jest to plaża hotelowa, zapewniająca komfortowy wypoczynek, sporo atrakcji oraz przepiękne widoki. Ze względu na dosyć ograniczoną dostępność, plaża nie jest zatłoczona, doskonale sprawdzi się jako miejsce kameralnego wypoczynku. O jej pięknie, jakości i wysokich standardach obsługi może świadczyć chociażby fakt, że Cayo Levantado należy do plaż oznaczonych znakiem Błękitnej Flagi, a więc najlepszych i szczególnie rekomendowanych plaż na całym świecie. Cayo Levantado na pewno będzie dobrym wakacyjnym kierunkiem dla osób, które preferują spokojny wypoczynek. Wyspa zapewnia wszystkie atrakcje, jakie oczekujemy od miejsca urlopu.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Opis plaży Cayo Levantado Beach

Plaże na Dominikanie przyciągają wspaniałymi widokami, piaszczystym brzegiem ciągnącym się po horyzont, turkusową wodą i palmami, pod którymi wypoczynek z pewnością jest niezapomniany. Jeśli wybierasz się na Karaiby, na liście miejsc do zobaczenia powinno by co najmniej kilka plaż uważanych za najpiękniejsze na świecie. Jedną z nich z pewnością jest Cayo Levantado.

Piaszczyste plaże na Karaibach pięknie prezentują się na zdjęciach z wakacji i w folderach biur turystycznych. Oferują turystom praktycznie wszystko, co jest potrzebne do egzotycznego wypoczynku na końcu świata. Na Dominikanie coś dla siebie znajdą zarówno osoby poszukujące kompleksowej obsługi all inclusive, jak i turyści, którzy preferują spokojniejszy i bardziej kameralny wypoczynek. Plaża Cayo Levantado pod tym względem wpisuje się dużo lepiej w oczekiwania drugiej grupy – nie jest tak łatwo dostępna, jak inne plaże, co sprawia, że mniej turystów na nią dociera.

Rozległe, ciągnące się aż po horyzont plaże spotkamy na każdym wybrzeżu Dominikany. Aby dostać się na Cayo Levantado, trzeba wybrać się na północ na półwysep Samana. Wyspa o tej samej nazwie, co plaża, jest nieduża, ale wyjątkowo urokliwa. Znajduje się na niej jeden dosyć luksusowy hotel z prywatną plażą, spora część plaży na wyspie jest jednak ogólnodostępna i nie trzeba mieć wykupionej rezerwacji w hotelu, aby móc korzystać z uroków tej niezwykłej plaży. Cayo Levantado Dominikana to przede wszystkim wyjątkowe widoki, sporo miejsca do plażowania i długich spacerów, a także turkusowa woda, która na horyzoncie zlewa się z lazurowym niebem. Aby dostać się na Cayo Levantado, trzeba wykupić rejs statkiem wycieczkowym lub łódką. Choć plaża na wyspie jest zdecydowanie mniej dostępna niż inne plaże Dominikany, w trakcie wakacji w tym kraju warto wybrać się także tutaj. Niesamowite widoki na pewno zrekompensują trudy podróży.

Cayo Levantado Beach plaża

Cayo Levantado Beach plaża / shutterstock.com / Roxana Bashyrova

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie luksusowa, ale kameralna Dominikana, Cayo Levantado na pewno spełni Twoje oczekiwania. Plaża jest doskonale utrzymana, oznaczona statusem Błękitnej Flagi. A to dla turystów jest informacja, że jest to miejsce bezpieczne, jakość wody jest regularnie sprawdzana i utrzymuje się na wysokim poziomie, a sama plaża jest utrzymywana w czystości i spełnia najwyższe standardy. W porównaniu do rozległych, ciągnących się po horyzont plaż na Haiti, plaża Cayo Levantado jest zdecydowanie bardziej spokojna, kameralna i przeznaczona do wypoczynku dla osób, które nie przepadają za tłumami turystów. W części należącej do hotelu można wynająć leżaki i inne sprzęty plażowe, natomiast w części ogólnodostępnej plaża jest zdecydowanie bardziej dzika, nieodkryta i na pewno spodoba się osobom, które lubią bliskość natury, szczególnie w egzotycznym, karaibskim wydaniu. Za wadę plaży niektórzy turyści uznają słabą infrastrukturę, brak restauracji czy knajpek, a także innych punktów gastronomicznych przy plaży. Okazuje się jednak, że to, co dla jednych jest wadą, dla innych staje się zaletą – im mniej restauracji, tym lepsze warunki dla osób szukających spokoju i ciszy.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Czy plaża Cayo Levantado Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Piaszczysta plaża, turkusowe, spokojne morze, płycizna, która mocno wcina się w morze sprawiają, że Cayo Levantado spełnia wszystkie oczekiwania rodzin z dziećmi. Maluchy mają tu sporo atrakcji, szczególnie naturalnych, a brak tłumów turystów działa zdecydowanie na plus. Warto jednak mieć świadomość, że dostanie się na Cayo Levantado wymaga przeprawy łodzią lub statkiem, co sprawia, że plaża jest zdecydowanie mniej dostępna niż plaże na głównej wyspie Haiti. Nie wszystkie maluchy ze spokojem zniosą podróż dla pięknych widoków. Dobrym rozwiązaniem może być zarezerwowanie wakacji na wyspie Cayo Levantado, co sprawi, że plaża automatycznie będzie podczas wakacji stale dostępna i zawsze pod ręką. Decydując się na podróżowanie całą rodziną trzeba brać pod uwagę lokalizację, a także zadbać o to, by nie tylko sama plaża, ale również hotel posiadały udogodnienia dla najmłodszych.

Plaża Cayo Levantado Beach

Plaża Cayo Levantado Beach / shutterstock.com / Viktor_LA

Nasza ocena plaży Cayo Levantado Beach

Cayo Levantado z pewnością jest karaibską plażą, która zachwyca, przyciąga pięknymi widokami, oferuje doskonałe warunki do plażowania, kąpieli w morzu czy korzystania ze sportów wodnych. W odróżnieniu od innych, dużych plaż z pełną infrastrukturą, Cayo Levantado jest bardziej spokojna i kameralna. A to oznacza, że dla jednych turystów będzie idealna, dla innych natomiast nie będzie najlepszym pomysłem. Nie brakuje bowiem osób, które podczas plażowania chcą czerpać pełnymi garściami ze wszystkiego, co oferuje lokalna infrastruktura – restauracji i knajpek przy plaży, ośrodków sportów wodnych, wypożyczalni sprzętu. Na Cayo Levantado rządzi przede wszystkim sama natura. Jeśli szukasz plaży na Karaibach, która zapewni spokojny wypoczynek, możliwość relaksu i naładowania wewnętrznych baterii z dala od głośnych kurortów, dyskotek i tłumów turystów, urlop na Cayo Levantado na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. 

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.