Plaża Playa Fronton - Dominikana

Skopiuj link do tej plaży

Plaże na Dominikanie można znaleźć praktycznie w każdej części wybrzeża. Na północnym krańcu kraju jedną z najciekawszych i na pewno najpiękniejszych plaż jest Playa Fronton – malownicza, dosyć kameralna plaża, która przyciąga niemal białym piaskiem, przepięknymi widokami, a także zachodami słońca, które aż się proszą o uwiecznienie ich na fotografiach z wakacji. Uzupełnieniem tych widoków są potężne klify, które otaczają plażę i tworzą z niej miejsce dosyć niedostępne. Na plażę można dostać się drogą lądową, co jednak wiąże się z koniecznością schodzenia w dół dosyć stromego wąwozu. Wiele osób decyduje się więc na podróżowanie łodzią. Można dzięki temu połączyć podróż na jedną z najpiękniejszych plaż z możliwością podziwiania niezwykłych widoków od strony wody. Playa Fronton na pewno spodoba się osobom, które szukają niezwykłych plaż z dala od zatłoczonych kurortów i tłumów turystów, które oblegają wiele innych plaż na Dominikanie.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Opis plaży Playa Fronton

Dominikana to kraj niezwykły, pełen słońca, wspaniałych krajobrazów, turkusowej wody i innych cudów natury, które przyciągają turystów z całego świata. Karaiby to miejsce, w którym wakacje na pewno będą udane – nawet w środku zimy jest tu wyjątkowo ciepło i słonecznie, można pięknie się opalić i spędzić czas na plażowaniu i korzystaniu z wakacyjnych atrakcji. Jednym z miejsc na Dominikanie, które warto zobaczyć chociażby w trakcie jednodniowej wycieczki fakultatywnej, jest Playa Fronton.

Osoby, które są zdecydowane, że chcą spędzić wakacje na Dominikanie, mają do wyboru całe mnóstwo plaż rozlokowanych na różnych wybrzeżach wyspy Haiti. Zarówno nad Morzem karaibskim, jak i na wybrzeżu Atlantyku na północy wyspy można znaleźć plaże, które będą prawdziwym spełnieniem marzeń. Plaża Playa Fronton to miejsce, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Jest mało dostępna, dzięki czemu pomimo położenia w bardzo turystycznym regionie, do tej pory nie została zadeptana przez tłumy turystów. Nadal prezentuje się nieco dziko i zachwyca potężną naturą.

Playa Fronton Dominikana to przede wszystkim bardzo dogodne położenie. Plaża znajduje się w niedalekiej odległości od Las Galeras na północno-wschodnim wybrzeżu Dominikany. Pomimo dobrej lokalizacji, plaża nie jest tak uczęszczana, jak wiele innych – często mniej atrakcyjnych plaż, jakie znajdują się w pobliżu. A wszystko dlatego, że plaża otoczona jest bardzo wysokimi i stromymi klifami. Najprościej jest tutaj dostać się od strony wody. Zejście lądem wymaga dosyć dobrej kondycji, gdyż trzeba schodzić przez dłuższy czas w głąb stromego i mało przyjaznego wąwozu. Aby dostać się na plażę, najlepiej jest zarezerwować rejs statkiem czy łodzią wycieczkową w którejś z pobliskich miejscowości. To nie tylko okazja do dostania się na niezwykłą plażę, ale również szansa na podziwianie karaibskich widoków od strony morza.

Playa Fronton plaża

Playa Fronton plaża / shutterstock.com / Beliphotos

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie nieco dzika, nieodkryta i egzotyczna Dominikana, Playa Fronton jest absolutnie koniecznym miejscem do zobaczenia i odkrywania z każdej strony. Wielu turystów uważa, że jedną z największych atrakcji plaży jest właśnie jej niedostępność. Aby dostać się na wyjątkowo piękną plażę, trzeba włożyć sporo wysiłku lub też poświęcić nieco czasu. Turyści chętnie wybierają trudną drogę przez klif ze względu na wspaniałe widoki, jakie można spotkać po drodze. Od strony wody można natomiast dopłynąć dosyć tanimi łódkami – większość przewoźników bez problemu pozwala na negocjowanie cen. Jeśli jednak wybieramy się na Playa Fronton, musimy zadbać o cały plażowy ekwipunek. Na miejscu nie ma wypożyczalni leżaków, parasoli czy sprzętu do sportów wodnych. Jeśli komuś marzy się nurkowanie czy inne wodne atrakcje, musi liczyć się z tym, że będzie musiał zabrać sprzęt ze sobą. Dla wielu osób minusem Playa Fronton może być brak jakiejkolwiek infrastruktury turystycznej. Okazuje się jednak, że to, co dla jednych jest minusem, dla innych może być największą zaletą. Plaża jest doskonała dla turystów szukających dzikich miejsc na zatłoczonych Karaibach.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Czy plaża Playa Fronton jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Playa Fronton z pewnością jest miejscem niezwykłym, bardzo atrakcyjnym pod względem pięknych widoków, a także oferującym piaszczystą plażę i ciepłe, turkusowe morze. Jednak pomimo to nie jest to do końca miejsce odpowiednie dla rodzin z dziećmi, przede wszystkim ze względu na dosyć trudny dojazd. Na zejście klifem raczej mało kto się zdecyduje mając dzieci pod opieką. Dotarcie łodzią na miejsce również nie będzie sprawdzonym pomysłem, jeśli przy hotelu można mieć plażę praktycznie na wyciągnięcie ręki. Playa Fronton jest więc jedną z niewielu karaibskich plaż, która nie jest uczęszczana przez rodziny z dziećmi. Oprócz trudnego dojścia minusem może być również brak infrastruktury, która dla osób podróżujących z potomstwem jest jednym z elementów pozwalających na wybór konkretnego miejsca. Im słabsza infrastruktura na plaży, tym mniejsza będzie jej popularność wśród rodzin z maluchami. 

Plaża Playa Fronton

Plaża Playa Fronton / shutterstock.com / Iren Key

Nasza ocena plaży Playa Fronton

Playa Fronton z pewnością jest plażą niezwykła i wyłamującą się z dosyć utartych schematów piaszczystych karaibskich plaż. Unikalne są wysokie klify otaczające plażę od strony lądu, które sprawiają, że miejsce jest nie tylko niedostępne, ale również zachwycające wizualnie. Nie ma osoby, która nie zachwyciłaby się potężnymi skałami po dotarciu na plażę. Playa Fronton na pewno jest godna polecenia dla osób, które w czasie wakacji na Dominikanie chcą poznawać najciekawsze perełki Karaibów, zwiedzać miejsca położone z dala od utartych szlaków i tłumów turystów. Jeśli więc wybierasz się w północne rejony Dominikany i jesteś na etapie planowania zwiedzania, warto uwzględnić Playa Fronton jako jedną z wycieczek fakultatywnych. Piękne widoki i niepowtarzalny klimat to gwarancja wyjątkowych fotografii z wakacji i wrażeń, które pozostaną w pamięci na długo.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.