Plaża Playa Los Patos - Dominikana

Skopiuj link do tej plaży

Playa Los Patos to propozycja dla turystów szukających nie tylko plażowania, ale również dodatkowych atrakcji. Plaża znajduje się w miejscowości o takiej samej nazwie, położonej niemal na południowym krańcu Dominikany. Zachwyca pięknymi widokami, bujną roślinnością, zapewnia sporo atrakcji dla miłośników plażowania i wielbicieli sportów wodnych. Morze w tym miejscu jest dosyć niespokojne, dlatego są to dobre warunki do windsurfingu. Dużą atrakcją plaży jest również basen z krystaliczną wodą, który został zrobiony z ujścia górskiego strumienia. Nie tylko zapewnia wyjątkowe warunki do kąpieli, ale również niezapomniane widoki.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Opis plaży Playa Los Patos

Wyprawa na Dominikanę dla wielu osób jest spełnieniem marzeń. To okazja do wyjazdu praktycznie na kraniec świata, na wyspę Haiti, która znajduje się niemal w centrum Karaibów. Jeśli fascynują Cię karaibskie klimaty, szukasz miejsca na słoneczne wakacje nawet w środku zimy, karaibskie plaże na pewno będą odpowiednim miejscem na udany urlop. Wśród wielu godnych uwagi i polecenia plaż warto wymienić między innymi Playa Los Patos.

Wybór konkretnej plaży na Dominikanie wcale nie jest tak bezproblemowy, jak by się wydawało. Gdy zaczynamy szczegółowo zapoznawać się z ofertami biur podróży, a także planować indywidualne wyjazdy, okazuje się, że Dominikana jest wręcz usłana plażami. Którą z nich wybrać, aby mieć pewność udanych i spełnionych wakacji? Sporo zależy od tego, jakie są nasze urlopowe potrzeby i oczekiwania. Niektóre plaże na Dominikanie to miejsca o doskonale rozwiniętej infrastrukturze, tętniące życiem i pełne turystów o każdej porze roku. Na innych plażach można natomiast liczyć na bardziej kameralne i spokojne warunki, nieodkrytą naturę i wspaniałe widoki. Gdzieś pomiędzy jednym a drugim rodzajem plaż plasuje się plaża Playa Los Patos.

Playa Los Patos znajduje się na południu wyspy Haiti, na której znajduje się Dominikana. Położona jest nad Morzem Karaibskim, które zachwyca wspaniałymi barwami, a także ciepłem nawet w środku zimy. Jeśli chcesz podróżować w stronę słońca w sezonie zimowym. Playa Los Patos na pewno będzie doskonałym kierunkiem podróży. W pobliżu Playa Los Patos można znaleźć kurorty i ośrodki wypoczynkowe, położone często niemal tuż przy plaży. Jest ich jednak zdecydowanie mniej niż w innych turystycznych regionach Dominikany, co przekłada się na mniejsze zatłoczenie. Playa Los Patos Dominikana może więc być dobrym pomysłem dla wielbicieli zarówno wakacji all inclusive, jak i osób, które szukają wypoczynku z dala od tłumów. Ci drudzy muszą jednak liczyć się z tym, że w poszukiwaniu kameralnego miejsca do plażowania będą musieli wypuścić się na dłuższy spacer.

Playa Los Patos plaża

Playa Los Patos plaża / shutterstock.com / chrisontour84

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Dominikana, Playa Los Patos na pewno będzie udanym kierunkiem. Wśród atrakcji, jakie znajdziemy na plaży i w jej pobliżu, warto wymienić między innymi wypożyczalnie sprzętu wodnego, akcesoriów plażowych, a także restauracje i bary przy plaży, w których można zjeść posiłek w przerwie od plażowania. Playa Los Patos to sporo miejsca na spacery dla osób aktywnych, a także do leniwego plażowania. Niezwykłe widoki przyciągają tutaj także wielbicieli niepowtarzalnych, oryginalnych fotografii. Plaża o zachodzie słońca robi kolosalne wrażenie i na pewno na długo pozostanie we wspomnieniach, a na zdjęciach – praktycznie na zawsze. Sporą atrakcją plaży jest sztuczny zbiornik krystalicznej wody utworzony ze spływającego z gór strumyka. W pobliżu plaży udostępniono do zwiedzania także efektowne jaskinie. Z zalet plaży warto również wymienić dosyć niewysokie ceny w kafejkach czy restauracjach z pięknymi widokami – w porównaniu do wielu innych miejsc jest tu po prostu tanio. Miejsce jest więc dobrym pomysłem dla turystów, którym nie zależy na luksusowych warunkach, a przede wszystkim na pięknych widokach i dobrym, choć nie zawsze ekskluzywnym wyżywieniu.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.
Czy plaża Playa Los Patos jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Przeglądając ofertę obiektów w pobliżu Playa Los Patos może pojawić się w nas pytanie, czy na pewno jest to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi? Pod tym względem warto ustalić, jakie są nasze oczekiwania, a także w jakim wieku są nasze pociechy. W odróżnieniu od większości karaibskich plaż, Playa Los Patos jest dosyć niespokojna – morze bywa tutaj wzburzone, przy brzegu są też spore spadki. Nie wszędzie plaża będzie więc w stu procentach bezpieczna dla dzieci. Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek z całą rodziną, warto upewnić się, czy wybrany hotel i znajdujący się przy nim fragment plaży na pewno zapewni bezpieczne i komfortowe warunki dla maluchów. Dobrym pomysłem może być przejrzenie opinii osób, które już na Playa Los Patos wypoczywały i są w stanie nieco więcej powiedzieć na temat warunków panujących w poszczególnych hotelach i kurortach.

Plaża Playa Los Patos

Plaża Playa Los Patos / shutterstock.com / Tpena

Nasza ocena plaży Playa Los Patos

W naszej ocenie Playa Los Patos to miejsce, które zdecydowanie warto zobaczyć. Nawet, jeśli nie zdecydujesz się spędzić tu całych wakacji w jednym z hoteli, dobrze jest poświęcić choćby jeden dzień na podróż po najpiękniejszych plażach w okolicy. Playa Los Patos to dobre miejsce dla miłośników sportów wodnych, wielbicieli opalania, osób, które od Karaibów oczekują przede wszystkim słońca, pięknych widoków i lazurowego morza. Nie zawsze będzie to jednak kierunek odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Osoby, które szukają dzikich plaż również mogą nie do końca dobrze się czuć na plaży o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Pomimo wszystko na Playa Los Patos warto się wybrać – to jedno z tych miejsc na Karaibach, w którym po prostu warto być choć przez kilka chwil.

Zobacz oferty już od 4 582 zł za os.