Plaża Butterfly Valley Beach - Turcja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Butterfly Valley znajduje się w popularnym regionie Fethiye niedaleko modnego kurortu Oludeniz. Nie jest jednak oblegana, co sprawia, że idealnie sprawdza się jako miejsce do spokojnego wypoczynku. Butterfly Valley, czyli Dolina Motyli zyskała swoją nazwę ze względu na bycie miejscem lęgowym przepięknych motyli tygrysich. W sezonie od wiosny do jesieni latają one tutaj całymi chmarami, zapewniając niesamowite widoki i przepiękną scenerię dla fotografii z wakacji. Spośród wielu innych plaż na Riwierze Tureckiej, ta jest jedną z najbardziej kameralnych. Infrastruktura ogranicza się tutaj do sklepiku z pamiątkami, małej kawiarenki, a także miejsc noclegowych w namiotach i bungalowach, a nie w dużych hotelach. Jeśli marzy się Tobie przebywanie w bliskości z naturą w miejscu wyjątkowo magicznym, Butterfly Valley to propozycja spełniająca te marzenia.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Opis plaży Butterfly Valley Beach

Riwiera Turecka może się kojarzyć z dużymi kurortami, zatłoczonymi plażami i brakiem miejsca do spokojnego wypoczynku. W rzeczywistości jednak na tureckim wybrzeżu można znaleźć także niewielkie, kameralne plaże, które zapewniają relaks osobom chcącym uciec od hałasu. Jednym z nich jest Butterfly Valley, plaża piękna nie tylko z nazwy.

Na Riwierze Tureckiej wakacje spędzają turyści z całego świata. Przyciągają ich tutaj nie tylko piękne plaże i gorące klimaty, ale również Turcja jako kraj o wyjątkowej historii, architekturze i kulturze. Leży ona na pograniczu dwóch kontynentów, a przez wieki doświadczała wpływu różnych kultur. Dzięki temu dzisiejsza Turcja to kraj pełen różnorodności, wspaniałych miast, budynków, a także kuchni, która uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Jeśli wybierasz się na Riwierę Turecką, pamiętać, by spróbować jedzenia nie tylko w hotelowych restauracjach, ale również w niewielkich kafejkach czy nadmorskich tawernach. Tam jedzenie smakuje nieporównywalnie lepiej, bo jest połączone z wyjątkowymi widokami. Plaża Butterfly Vallety to miejsce, które pozwoli Tobie smakować Turcję w jej spokojnej i kameralnej odsłonie.

Butterfly Valley Turcja to propozycja dla turystów, którzy szukają miejsc oryginalnych i innych niż wszystkie. Plaża znajduje się w regionie Fethiye w bliskiej odległości od laguny Oludeniz, wyjątkowo popularnej i tłocznej zarówno w sezonie, jak i po nim. Tymczasem Butterfly Valley nie ma w sobie nic z zatłoczonej plaży, jest tu spokojnie praktycznie zawsze. Nazwa Butterfly Valley, czyli dolina motyli, wzięła się od motyli tygrysich, które akurat tę plaże upodobały sobie jako miejsce swojego rozmnażania się. Przepiękne owady fruwają tutaj od maja do października, tworząc niesamowite wrażenie i niezapomniane widoki. Przy plaży rosną pomarańcze, oliwki, oleandry oraz wiele innych egzotycznych gatunków – nie jest to więc miejsce, w którym mamy do czynienia wyłącznie z piaskiem i wodą. Sama plaża Butterfly Valley jest nieduża, piaszczysta, zapewnia wygodne warunki do plażowania, spacerów, kąpieli w turkusowej wodzie. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, a morze przy brzegu pozbawione fal, spokojne i bez spadków głębokości. Miejsce jest dobre do kąpieli dla osób, które boją się głębokiej wody. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Butterfly Valley, możesz mieć pewność, że Twoje wakacje będą jedyne w swoim rodzaju – jest tu pod każdym względem wyjątkowo pięknie.

Butterfly Valley Beach plaża

Butterfly Valley Beach plaża / shutterstock.com / HSBortecin

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Butterfly Valley jest jej położenie, piękne widoki oraz gromady motyli będące świetną scenerią dla fotografii z wakacji. Plaża, choć może wydawać się dzika, w rzeczywistości ma podstawową infrastrukturę. Z pewnością jednak sporo jej brakuje do tego, do czego przyzwyczaiły nas wielkie plaże przy kurortach. Ten spokój i niewielkie plażowe wyposażenie zdecydowanie jest jednak plusem – można wypocząć w maksymalnej bliskości z naturą. Przy plaży można znaleźć sklepik z przekąskami i pamiątkami, a także niewielką kawiarnię. W pobliżu nie ma wielkich hoteli – miejsca noclegowe znajdziemy w bungalowach i namiotach, które są wkomponowane w istniejący krajobraz. Noclegi w takim miejscu na pewno dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Czy plaża Butterfly Valley Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich rodzinnych wakacji jest słoneczna i nieco orientalna Turcja, Butterfly Valley nie będzie do końca dobrym miejscem na rodzinny wypoczynek, zwłaszcza z maluchami. Plaża przeznaczona jest bardziej dla tych turystów, którzy szukają spokojnego wypoczynku z dala od innych plażowiczów, także tych wypoczywających ze swoimi pociechami. Pod względem infrastruktury również może pozostawiać wiele do życzenia – rodziny podróżujące z dziećmi liczą raczej na szereg udogodnień zapewniających komfortowy wypoczynek. Na plażę Butterfly Valley warto wybrać się na krótką wyprawę, jeśli chcemy pokazać pociechom przepiękne motyle. Na dłuższy wypoczynek i codzienne pluskanie się w wodzie i budowanie zamków z piasku lepiej natomiast wybrać większą i bardziej dopasowaną do potrzeb najmłodszych plażę. Zanim w ogóle zdecydujesz się na jakąkolwiek lokalizację, dobrze jest uważnie przeglądać oferty, sprawdzać opinie na temat konkretnych hoteli czy miejsc noclegowych, aby mieć pewność, że wszystko na miejscu będzie w odpowiednim standardzie. Nie należy natomiast wybierać miejsc, które są kompletnie nieznane i niepolecane. Nie ma wtedy szansy sprawdzić, czy na pewno gwarantują dobry wypoczynek.

Plaża Butterfly Valley Beach

Plaża Butterfly Valley Beach / shutterstock.com / muratart

Nasza ocena plaży Butterfly Valley Beach

Plaża Butterfly Valley to z pewnością jedno z tych miejsc na Riwierze Tureckiej, które na długo pozostają w pamięci. Bo jest zupełnie inna niż większość popularnych, dużych plaż przy kurortach. Spokojna, kameralna atmosfera, niezwykłe widoki, malownicze stada motyli oraz pewna magia tego miejsca sprawiają, że wakacje upływają tutaj w niesamowitej atmosferze. Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie Butterfly Valley, możesz mieć pewność, że zachwycą Cię nie tylko motyle, ale również wyjątkowe widoki i nastrój relaksu. Niezapomniane wakacje masz tu zapewnione.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.