Plaża Patara Beach - Turcja

Skopiuj link do tej plaży

Najpiękniejsze plaże Turcja ma w każdej części wybrzeża. Jedną z nich jest Patara Beach, która ciągnie się na długości ponad 18 kilometrów. Plaża znajduje się w pobliżu starożytnej miejscowości o tej samej nazwie, w której znajdują się stanowiska archeologiczne. Na samej plaży można również spotkać miejsca, które są stanowiskami lęgowymi dużych żółwi Caretta. Trzeba liczyć się więc z ograniczeniami w niektórych miesiącach w roku. Sama plaża jest piaszczysta, zapewnia łagodne zejście do wody, pozwala na korzystanie z uroków opalania, kąpieli w morzu, sportów wodnych. Ma dobrą infrastrukturę, dzięki czemu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Opis plaży Patara Beach

Wyjazd na wakacje powinien być zawsze dobrze zaplanowany, szczególnie, jeśli marzą się Tobie piaszczyste plaże i słoneczna pogoda. Jednym z kierunków, który sprawdza się zawsze, jest słoneczna Turcja. Ten wyjątkowy i wielokulturowy kraj oferuje nie tylko mnóstwo miejsc do zwiedzania, ale również plaże, które zapewniają komfortowy wypoczynek. Jedną z nich jest Patara Beach, spełniająca oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Turcja przyciąga turystów wielowiekową i wielokulturową historią, której ślady można zobaczyć w każdym regionie tego niezwykłego kraju. To idealne miejsce dla wielbicieli poznawania nowych miejsc, aktywnego wypoczynku, a także dla osób, które lubią nieco orientalną kuchnię. Tureckie jedzenie łączy w sobie wpływy śródziemnomorskie i azjatyckie, tworząc wyjątkową mieszankę smaków. Jednak poza kuchnią i kulturą, w Turcji przyciągają również wspaniałe plaże zlokalizowane przede wszystkim na Riwierze Tureckiej. Śródziemnomorski, łagodny klimat, doskonała infrastruktura oraz wiele miejsc do wyboru to gwarancja, że każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Plaża Patara Beach jest jednym z często polecanych miejsc, które zachwycają turystów z całego świata.

Patara Beach Turcja to kierunek, który z pewnością spodoba się zarówno miłośnikom leniwego wygrzewania się na piasku, jak i osobom nastawionym na aktywne zwiedzanie czy rekreację na świeżym powietrzu. Znajduje się w pobliżu starożytnego miasta Patara, które jest prawdziwą gratką dla osób lubiących zwiedzać miejsca o wielowiekowej historii. Sama plaża jest jedną z najdłuższych w regionie, ma bowiem ponad  18 kilometrów długości i kilkaset metrów szerokości. Plaża jest miejscem chronionym ze względu na wykopaliska, stanowiska archeologiczne, a także stanowiska lęgowe żółwi, które właśnie to miejsce upodobały sobie do rozmnażania. Za wejście na plażę trzeba uiścić opłatę, ale dosyć niewielką. Plaża jest w całości pokryta jasnym, złocistym piaskiem. Nie ma tutaj muszli, jeżowców ani ostrych elementów, dzięki czemu można biegać po plaży na boso. Zejście do wody na całej długości plaży jest łagodne i bezproblemowe, a dno morskie płytkie. Morze bywa jednak w tym miejscu niespokojne, a fale dosyć wysokie. Zawsze trzeba więc zachować ostrożność, jeśli nastawiamy się nie tylko na pluskanie się przy brzegu, ale również na pływanie.

Patara Beach plaża

Patara Beach plaża / shutterstock.com / Andrew Mayovskyy

Atrakcje na plaży

Na Patara Beach z pewnością atrakcją są widoki, które zapierają dech w piersiach i zachwycają już od pierwszego kroku na złocistym piasku. Przy plaży znajduje się muzeum, w którym można poznać bogatą historię tego miejsca. Wizyta w nim na pewno będzie ciekawą odskocznią od plażowania. Okolice plaży Patara Beach wiążą się również z legendą – to właśnie tutaj miał się urodzić święty Mikołaj, biskup, który mieszkał przez wiele lat w pobliskim miasteczku Myra. Pod względem infrastruktury plaża nie należy do bogato wyposażonych, jednak z pewnością nie jest to typowo dzika plaża. Znajdują się tu miejsca, gdzie można wynająć leżaki i parasole, są prysznice i przebieralnie. Jest też restauracja należąca do pobliskiego hotelu, w której można zjeść coś z regionalnej, tureckiej kuchni. Wyprawa na Patara Beach to doskonały pomysł dla każdego, kto chce połączyć plażowanie ze zwiedzaniem atrakcyjnych pod każdym względem miejsc.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Czy plaża Patara Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Każdemu, komu marzy się słoneczna i egzotyczna Turcja, Patara Beach na pewno przypadnie do gustu. Plaża zapewnia całe mnóstwo atrakcji dla turystów o różnych wakacyjnych potrzebach i upodobaniach. Jest miejscem polecanym także rodzinom z dziećmi. Warunki na plaży są wręcz idealne dla najmłodszych – całe mnóstwo złocistego, miękkiego piasku i ciepłe morze to gwarancja idealnych wakacji dla maluchów i starszaków nastawionych na budowanie zamków z piasku oraz pluskanie się w krystalicznie czystej wodzie. W pobliżu Patara Beach można znaleźć hotele i obiekty noclegowe, które spełniają najwyższe standardy i posiadają wszelkie udogodnienia dla rodzin podróżujących z pociechami. Jeśli chcesz mieć sto procent pewności, że wybrane miejsce będzie idealną wakacyjną miejscówką, wybieraj takie hotele, które są polecane przez turystów mających już okazję w nich być. Lepiej nie decydować się w ciemno, gdyż często zdjęcia z folderów reklamowych nie odpowiadają rzeczywistości. Im dokładniej sprawdzisz miejsce planowanych wakacji z dziećmi, tym mniej będzie rozczarowań na żywo.

Plaża Patara Beach

Plaża Patara Beach / shutterstock.com / Rosliak Nataliia

Nasza ocena plaży Patara Beach

Patara Beach jest w naszej ocenie jedną z tych tureckich plaż, które warto polecać zawsze i każdemu. Z pewnością jest to wyjątkowo piękne, unikalne miejsce z wyjątkowymi widokami i dodatkowymi atutami w postaci wykopalisk, muzeum, a także wielkich żółwi spacerujących  bezpośrednio po plaży. Jeśli szukasz miejsca, w którym spędzisz udane i niezapominane wakacje, Patara Beach na pewno sprosta tym oczekiwaniom.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.