Plaża Ilica Beach - Turcja

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli szukasz plaży, która położona jest z dala od dużych kurortów i można na niej zaznać spokoju, Ilica Beach to propozycja, która będzie strzałem w dziesiątkę. Plaża jest w całości piaszczysta, co jest miła odmianą w porównaniu do wielu kamienistych plaż na Riwierze Tureckiej. Znajduje się w niewielkiej zatoce, która chroni wybrzeże przed wiatrem i wysokimi falami. Zejście do wody jest łagodne i bezproblemowe, dno piaszczyste i płytkie nawet wiele metrów od brzegu. Warunki do kąpieli są bardzo dobre dla dzieci i osób, które nie czują się dobrymi pływakami. Plaża Ilica Beach posiada pełną infrastrukturę dla turystów oczekujących od miejsca wypoczynku czegoś więcej niż tylko piasku i ciepłej wody. Można tu wynająć leżaki, skorzystać z przebieralni i pryszniców, zjeść regionalne jedzenie w barach przy plaży. W okolicy znajduje się sporo hoteli i pensjonatów oferujących wypoczynek w bardzo dobrym standardzie.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Opis plaży Ilica Beach

Riwiera Turecka to jeden z ciekawszych kierunków słonecznego wypoczynku dla osób, które stawiają na nieco bliższe rejony niż dalekie wyspy. Jeśli chcesz spędzić urlop w pięknym miejscu z niezwykłymi widokami i dobrą infrastrukturą dla turystów, polecamy Ilica Beach. Plaża cieszy się dużą popularnością wśród turystów, którzy szukają spokojnego, komfortowego wypoczynku.

Wakacje w Turcji to świetny sposób na połączenie plażowania ze zwiedzaniem i poznawaniem bardzo ciekawej, nieco orientalnej kultury. Ze względu na swoje położenie, Turcja łączy w sobie wpływy europejskie i azjatyckie, co można zaobserwować zarówno w architekturze, jak i kulturze, tradycji czy kuchni. Zwiedzanie Turcji pozwala na poznanie zupełnie nowej kultury, a także na spędzenie czasu w kraju, który zachęca również doskonałą pogodą. Szczególnie południowa Turcja i Riwiera Turecka zapewniają idealne warunki do wypoczynku nad morzem, plażowania, kąpieli, a także sportów wodnych. Można się tu wybrać nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również wiosną i jesienią. Pogoda na pewno będzie odpowiednia do plażowania i słonecznego relaksu. Plaża Ilica Beach spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów, którzy potrzebują nie tylko piasku i wody, ale również wielu dodatkowych atrakcji.

Ilica Beach Turcja to miejsce znajdujące się z dala od dużych i głośnych kurortów. Plaża położona jest na Riwierze Tureckiej w miejscu, gdzie można wypocząć bez tłumów innych plażowiczów. Wybrzeże jest dosyć długie i piaszczyste, ciągnie się na długości kilku kilometrów. Plaża pokryta jest miękkim piaskiem, co jest ciekawą odmianą w porównaniu do wielu kamienistych tureckich plaż. Linia brzegowa jest łagodna, zejście do wody bezproblemowe. Nawet do 100 metrów w głąb morza woda jest płytka, warunki do kąpieli są więc odpowiednie także dla osób, które niepewnie czują się w głębokiej wodzie. Na plaży bez problemu można znaleźć miejsce z dala od innych plażowiczów. Choć jest ona popularna, zwłaszcza w szczycie sezonu, nie ma tu wielkich tłumów. Każdy, kto szuka kameralnego relaksu i możliwości oderwania się od zgiełku miasta, na pewno będzie się tutaj czuł doskonale.

Ilica Beach plaża

Ilica Beach plaża / shutterstock.com / RauL C7

Atrakcje na plaży

Będąc na plaży Ilica Beach można nie tylko zachwycać się pięknymi widokami, ale również korzystać z pełnej infrastruktury. Plaża jest kompleksowo wyposażona we wszystko, co jest niezbędne do wygodnego wypoczynku. Są tutaj leżaki i parasole, a także możliwość wynajęcia sprzętu do nurkowania, surfingu i innych sportów wodnych. W pobliżu plaży można znaleźć lokale serwujące regionalną, turecką kuchnię w pysznym, śródziemnomorskim wydaniu. Są hotele i obiekty wypoczynkowe, a także dodatkowe atrakcje dla turystów w każdym wieku. W okolicy plaży można spędzać czas zarówno aktywnie, jak i skupić się na leniwym wypoczynku i plażowaniu. Tuż za plażą znajduje się dosyć ruchliwa dzielnica handlowa pełna sklepów i straganów, w których można znaleźć praktycznie wszystko – od przekąsek, przez pamiątki, aż po różnego rodzaju ubrania i akcesoria plażowe i nie tylko. Kto w czasie wakacji lubi oddawać się zakupowemu szaleństwu, również nie będzie zawiedziony.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Czy plaża Ilica Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Turcja Ilica Beach to kierunek, który polecany jest turystom w różnym wieku i o różnych wakacyjnych potrzebach. Dobrze się tu czują osoby szukające spokojnego relaksu, jak i turyści nastawieni na imprezowanie na plaży. To także świetne miejsce na rodzinny wypoczynek, nawet z małymi dziećmi. Plaża jest piaszczysta, zapewnia idealne warunki do zabaw w piasku, budowania zamków, pluskania w ciepłej wodzie czy innych atrakcji na świeżym powietrzu. Są też place zabaw i punkty rekreacyjne dla najmłodszych, które świetnie sprawdzą się w przerwie pomiędzy godzinami plażowania. Prędzej czy później maluchy zaczynają bowiem nudzić się na plaży i potrzebują dodatkowych atrakcji. Jeśli planujesz wyjazd do Turcji z rodziną, warto bardzo uważnie przeglądać oferty biur podróży, dokładnie sprawdzać hotele, ich położenie oraz standardy. Choć większość obiektów jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, zdarzają się także i takie, w których jakość obsługi pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej wybierać miejsca polecane i sprawdzone przez innych rodziców, wtedy można mieć pewność, że wypoczynek pod każdym względem będzie komfortowy i bezproblemowy.

Plaża Ilica Beach

Plaża Ilica Beach / shutterstock.com / arda savasciogullari

Nasza ocena plaży Ilica Beach

W naszej ocenie plażę Ilica Beach można bez obaw nazwać spełnieniem marzeń o słonecznych, tureckich wakacjach. Miejsce jest sprawdzone i polecane przez każdego, kto miał okazję już tutaj wypoczywać. Ilica Beach łączy w sobie doskonałe warunki naturalne i piękne widoki z infrastrukturą, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli marzy się Tobie spokojny wypoczynek pod palmami nad ciepłym morzem, ta część Riwiery Tureckiej na pewno spełni Twoje oczekiwania. Wakacje na Ilica Beach to gwarancja pięknej opalenizny i mnóstwa atrakcji, które dostarczą niezapomnianych wspomnień z tureckiego urlopu.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.