Plaża Kaputas Beach - Turcja

Skopiuj link do tej plaży

Kaputas Beach to kolejna plaża inna niż wszystkie. Znajduje się w odległości około 20 kilometrów od miasta Kas. Ta odległość jest jednak najmniejszym problemem, jeśli weźmiemy pod uwagę, że spora jest również różnica wysokości. Na plażę można się bowiem dostać schodząc w dół po wysokim klifie. Jest ona bowiem otoczona wysokimi skałami, które sprawiają, że jest niedostępna i niezbyt często odwiedzana. Turyści, którzy zdecydują się na zejście na dół mogą liczyć na niesamowite widoki, a także na wypoczynek w spokojnej i bardzo kameralnej atmosferze. Do plaży można również dopłynąć jachtem lub łódką.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Opis plaży Kaputas Beach

Wypoczynek na tureckich plażach to gwarancja doskonałej pogody, wspaniałych widoków i wielu niezapominanych wrażeń. Nic więc dziwnego, że Riwiera Turecka tętni życiem nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również wiosną i jesienią. Łagodny, śródziemnomorski klimat pozwala tu na plażowanie przez większą część roku. Jeśli szukasz miejsca na spokojny wypoczynek z dala od dużych kurortów, z całą pewnością możemy polecić plażę Kaputas Beach.

Riwiera Turecka cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy szukają kierunków odpowiednich na plażowanie, ale również z wieloma dodatkowymi atrakcjami. A Turcja zdecydowanie jest atrakcyjna pod każdym względem. Znajduje się na pograniczu Europy i Azji, co ma swoje odzwierciedlenie w zróżnicowanej kulturze, tradycji i kuchni, która łączy w sobie smaki śródziemnomorskie oraz azjatyckie. Będąc w Turcji warto nie tylko spędzać czas na plażowaniu, ale również odwiedzić najpiękniejsze miasta, między innymi Stambuł, a także najciekawsze regiony tego niezwykłego kraju. Bogata architektura, kultura i tradycja są bowiem warte bliższego poznania w przerwie między opalaniem się a kąpielami w ciepłym morzu. Plaża Kaputas Beach z pewnością spodoba się każdemu, kto marzy o słonecznym, egzotycznym klimacie w nieco bardziej dzikim wydaniu niż większość plaż na Riwierze Tureckiej.

Kaputas Beach Turcja to miejsce, które wymaga pewnego wysiłku. Nie jest to bowiem plaża z bezproblemowym dojazdem, ale zdecydowanie właśnie w tym tkwi jej cały urok. Aura niedostępności i nutka tajemnicy sprawiają, że plaża przyciąga turystów spragnionych wrażeń. Kaputas Beach znajduje się na śródziemnomorskim wybrzeżu Turcji w odległości około 20 kilometrów od dosyć znanego miasta Kas. Plaża nie jest duża, to zaledwie kilkadziesiąt metrów złocistego piasku, ale za to w wyjątkowym otoczeniu. Znajduje się ona bowiem w dole wysokiego klifu – aby się do niego dostać, trzeba zejść stromo w dół po skalnych półkach i schodach. Wymaga to sporego wysiłku – jeszcze trudniej jest wrócić na górę po dniu plażowania. To, co zastaniemy na dole, jest jednak warte tych trudów. Plaża jest przepiękna, piaszczysta, ma łagodne zejście do wody, płytkie dno i jest idealna do kąpieli i chłodzenia się w wodzie w czasie największych upałów. Ze względu na niedostępność nie jest zbyt mocno uczęszczana, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu jest tutaj dosyć pusto. Wybierając się na tę plażę możesz mieć pewność, że żadne tłumy nie zakłóca spokojnego wypoczynku.

Kaputas Beach plaża

Kaputas Beach plaża / shutterstock.com / Alizada Studios

Atrakcje na plaży

Z całą pewnością największą atrakcją na Kaputas Beach są jej niezwykłe położenie i widoki, które na długo pozostają w pamięci. Nie bez znaczenia jest również cała wyprawa na plażę, która wzmaga nastrój oczekiwania. Sama plaża jest miejscem dosyć dzikim i niemal nietkniętym ręką człowieka. Nie ma tutaj żadnej stałej infrastruktury. Zdarzają się obwoźni sprzedawcy, którzy rozstawiają na plaży stragany z przekąskami, owocami, a także akcesoriami plażowymi. Nie ma jednak żadnych restauracji i punktów gastronomicznych ani tym bardziej miejsc noclegowych. Do plaży można dotrzeć nie tylko stromym lądem, ale również od strony wody. Przy Kaputas Beach często cumują jachty pływające w okolicy – to jedyna sposobność, aby spędzić nocleg w tym niezwykłym miejscu. Kaputas Beach to piękne widoki, niezwykła lokalizacja i możliwość zdobycia wspomnieć z wędrówki, która ma wyjątkowo atrakcyjne zakończenie.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Czy plaża Kaputas Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojego rodzinnego wypoczynku jest Turcja, Kaputas Beach raczej nie będzie pierwszym wyborem, jeśli chodzi o plażę idealną dla dzieci. Nie będzie nawet wyborem trzecim, piątym czy dziesiątym. Pod względem dostępności oraz wygód dla najmłodszych plaża pozostawia bowiem wiele do życzenia – trudno tutaj dotrzeć, wędrówka nie jest bezpieczna, zwłaszcza z maluszkami, a na miejscu trudno liczyć na jakiekolwiek udogodnienia. Dlatego też z całą pewnością trzeba stwierdzić, że nie jest to plaża dla rodzin z dziećmi. Na pewno sprawdzi się jako atrakcja turystyczna i pewnego rodzaju ciekawostka, nie jest to jednak miejsce do spędzenia rodzinnego urlopu. Ale nic straconego – w pobliżu Kaputas Beach można bez problemu znaleźć wiele innych plaż, które na pewno pod każdym względem będą odpowiadały standardom. Wystarczy przejrzeć katalogi dowolnego biura podróży, aby znaleźć sporo ciekawych ofert.

Plaża Kaputas Beach

Plaża Kaputas Beach / shutterstock.com / Birol Bali

Nasza ocena plaży Kaputas Beach

W naszej ocenie plaża Kaputas Beach na Riwierze Tureckiej to miejsce, które warto choć raz zobaczyć. Owszem, trzeba włożyć nieco wysiłku w dotarcie tutaj, ale magia tego miejsca jest tego warta. Kaputas Beach to wspaniałe widoki, możliwość przebywania w bliskości dzikiej i potężnej przyrody, a także oderwania się od zgiełku i hałasu dużych kurortów. Jeśli wybierasz się na Riwierę Turecką, zadbaj więc o to, by właśnie ta plaża znalazła się w planie zwiedzania w przerwie miedzy plażowaniem i korzystaniem z innych słonecznych atrakcji.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.