Plaża Icmeler Beach - Turcja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Icmeler znajduje się nad Morzem Egejskim niedaleko kurortu Marmaris. Jej nazwa tłumaczy się jako zaginiony raj i sporo mówi o tym, czego możemy spodziewać się na miejscu. W porównaniu do innych plaż na Riwierze Tureckiej jest raczej niewielka, pokryta kamieniami i żwirem, jednak wcale nie przeszkadzają one w chodzeniu bosymi stopami po plaży. Są bowiem idealnie gładkie, obmyte przez wodę morską. Plaża z tyłu jest otoczona wysokimi wzgórzami i bujną roślinnością. Bywa ona przydatna w upalne dni, gdy turyści poszukują odrobiny cienia. Plaża Icmeler Beach zapewnia możliwość wynajmu leżaków i parasoli, można również wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych – warunki do surfingu i innych wodnych szaleństw są w tym miejscu idealne. Jeśli dodamy do tego świetną bazę gastronomiczną i spory wybór hoteli, plaża Icmeler Beach na pewno zachęci Cię do odwiedzenia właśnie tej okolicy.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Opis plaży Icmeler Beach

Gdzie wybrać się na wakacje, aby spędzić je w miejscu słonecznym i pełnym atrakcji? Polecamy Turcję i piękne plaże znajdujące się na Riwierze Tureckiej. Szczególnie warto zobaczyć Icmeler Beach, miejsce, które jest doskonałe nie tylko do plażowania, ale również do rekreacji i aktywnego wypoczynku.

Wyjazd do Turcji to doskonały pomysł na urlop dla osób, które szukają egzotycznych kierunków, ale jednocześnie niewymagających kilkunastogodzinnej podróży. Kraj ten leży na pograniczu Europy i Azji, a jego wyjątkowe położenie przekłada się na zróżnicowanie kulturowe widoczne w tym kraju praktycznie na każdym kroku. Turcja to możliwość zwiedzania zabytkowych miast, pięknych przyrodniczo regionów, a także plażowania w ciepłym klimacie nad morzem. Jeśli chcesz spędzić tutaj wakacje, nie musisz ograniczać się wyłącznie do sezonu wakacyjnego – Riwiera Turecka zapewnia dobre warunki także wiosną i jesienią. Plaża Icmeler Beach uważana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Turcji – warto zobaczyć ją z bliska zarówno podczas jednodniowej wyprawy, jak i dłuższego pobytu w tym regionie.

Icmeler Beach Turcja to plaża znajdująca się nad Morzem Egejskim niedaleko turystycznego kurortu Marmaris. Dobra lokalizacja i bezproblemowy dojazd sprawiają, że cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i tętni życiem przez wiele miesięcy w roku. Już sama nazwa plaży Icmeler Beach zwiastuje nam to, czego możemy oczekiwać na miejscu – tłumaczy się ją bowiem jako zaginiony raj. Plaża jest nieduża w porównaniu do innych tureckich plaż ciągnących się na długości kilku kilometrów, jednak jej mniejsze rozmiary wcale nie oznaczają mniejszej ilości atrakcji. Wręcz przeciwnie – znajdziemy tu wszystko, czego oczekujemy od spokojnego wypoczynku. Wybrzeże na plaży jest kamieniste, pokryte większymi lub mniejszymi kamykami, które nie są jednak problemowe nawet wtedy, gdy chodzimy po plaży na boso. Z tyłu plaża graniczy ze wzgórzami porośniętymi bujną roślinnością, która zapewnia sporo cienia w słoneczne dni, gdy żar leje się z nieba i trudno jest wytrzymać na otwartej przestrzeni. Zejście do wody jest łagodne, a morze w tym miejscu spokojne – plaża znajduje się w zatoce, nie ma tutaj wiatru i wysokich fal. Z brzegu jest dosyć płytko, dzięki czemu można tu się kąpać nawet bez większych umiejętności pływackich. Nieco dalej w morze warunki są natomiast idealne do uprawiania sportów wodnych. Na plażę chętnie przebywają wielbiciele nurkowania z rurką, a także surferzy, którzy mogą liczyć na bardzo dobre wiatry.

Icmeler Beach plaża

Icmeler Beach plaża / shutterstock.com / IgorZh

Atrakcje na plaży

Plaża Icmeler Beach jest atrakcją samą w sobie – niezwykłe widoki są idealną scenerią dla fotografii z wakacji. Jednak piękny krajobraz to nie wszystko, co to miejsce ma do zaoferowania. Plaża posiada rozbudowaną infrastrukturę, jest tu wszystko, co jest potrzebne do wygodnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na plaży znajdziemy przebieralnie, toalety, prysznice, miejsca, gdzie można usiąść i odpocząć. Są wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także punkty oferujące wynajem łódek i innych akcesoriów do sportów wodnych. Nie zawiedzie również baza gastronomiczna – są tutaj bary, kafejki i niewielkie restauracje serwujące doskonałe, regionalne jedzenie na bazie owoców morza i nie tylko. W pobliżu Icmeler Beach znajdziemy wiele hoteli i obiektów wypoczynkowych, nie ma więc problemu z wybraniem miejsc noclegowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Dużą atrakcją w okolicy są źródła lecznicze – można więc wybrać się na spacer do pijalni wód mineralnych o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Czy plaża Icmeler Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojego wakacyjnego wypoczynku jest słoneczna Turcja, Icmeler Beach jest miejscem idealnym na podróż z całą rodziną. Plaża jest świetnie zorganizowana, czysta, regularnie sprzątana. Nie bez powodu regularnie trafia do rankingów najbardziej przyjaznych i czystych plaż w Turcji. Rodziny z dziećmi mogą tutaj liczyć na komfortowy wypoczynek, a maluchy mają wszystko, co jest im niezbędne do słonecznej zabawy. W okolicy są parki rozrywki i place zabaw dla najmłodszych, dzięki czemu nie trzeba ograniczać wakacyjnego czasu wyłącznie do plażowania. Osoby, które planują turecki wypoczynek z pociechami, powinny uważnie wybierać hotele i miejsca noclegowe. Warto pamiętać, że tureckie plaże chętnie wybierają także młodzi turyści, nastawieni na zabawę i imprezowanie do białego rana. Dobrze jest sprawdzić, czy w wybranym na wakacje obiekcie nie ma dyskoteki czy klubu nocnego, który nie będzie zbyt dobrze komponował się ze spokojnym, rodzinnym wypoczynkiem.

Plaża Icmeler Beach

Plaża Icmeler Beach / shutterstock.com / Paparacy

Nasza ocena plaży Icmeler Beach

Na plażę Icmeler Beach w Turcji warto wybrać się ze względu na wyjątkowe widoki, dobrą infrastrukturę i możliwość wypoczynku nie tylko w sezonie letnim. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad wakacyjnym kierunkiem i szukasz w Turcji miejsca odpowiedniego na urlop, z całą pewnością możemy polecić Icmeler Beach. To miejsce, w którym coś dla siebie na pewno wybiorą zarówno zapaleni plażowicze, amatorzy sportów wodnych, jak i osoby nastawione na aktywne zwiedzanie i poznawanie wyjątkowej okolicy.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.