Plaża Konyaalti Beach - Turcja

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli Twoim wakacyjnym celem jest Turcja, najpiękniejsze plaże znajdziesz przede wszystkim w słynnych kurortach. Nie bez powodu powstały one przecież w konkretnej części wybrzeża. Wyjątkowo piękną i polecaną plażą jest Konyaalti Beach znajdująca się w Antalyi – to jedna z dwóch głównych plaż w tym kurorcie, ciągnąca się na długości 7 kilometrów. Plaża jest raczej kamienista, pokryta drobnym żwirem i kamyczkami, jednak nie brakuje tutaj także typowo piaszczystych miejsc. Na całej długości plaża zapewnia łagodne i bezpieczne zejście do wody – przy brzegu jest płytko, warunki do kąpieli są więc tutaj dobre także dla najmłodszych. Plaża Konyaalti posiada dobrą infrastrukturę, zapewnia wszystkie udogodnienia, jakich potrzebują najbardziej wymagający turyści. Cieszy się popularnością zarówno wśród plażowiczów nastawionych na leniwy wypoczynek, jak i osób, które stawiają na rekreację i sporty wodne. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu, nie trzeba więc zabierać ze sobą żadnych akcesoriów. Jeśli zdecydujesz się na Konyaalti Beach możesz mieć pewność, że wypoczniesz w komfortowych warunkach z pięknymi widokami.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Opis plaży Konyaalti Beach

Plażowanie w Turcji to pomysł na wypoczynek, który zawsze będzie udany. Turcja jest krajem, który przyciąga wspaniałymi warunkami naturalnymi, bogata historią i kulturą, a także rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Szczególnie polecana plażowiczom jest Riwiera Turecka, zapewniająca mnóstwo wakacyjnych atrakcji. Konyaalti Beach to jedna z plaż, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wypoczynku w Turcji.

Riwiera Turecka nie bez powodu zyskała nazwę kojarzącą się ze słońcem i wakacjami. Tureckie wybrzeże Morza Śródziemnego to mnóstwo piaszczystych plaż, przepiękne widoki, niezapomniane krajobrazy oraz wiele kurortów, które spełniają oczekiwania wymagających turystów. W szczycie sezonu jest tutaj naprawdę tłoczno, a najlepsze plaże są wręcz oblegane przez turystów. Wybór jest jednak na tyle duży, że każdy znajdzie dla siebie miejsce do wypoczynku. Większość plaż to długie, wielokilometrowe tereny, co sprawia, że można wypocząć z dala od innych plażowiczów. Plaża Konyaalti Beach to dobra miejscówka dla turystów, którzy planują wakacje w Antalyi, jednym z najbardziej znanych kurortów.

Konyaalti Beach Turcja to jedna z dwóch głównych plaż w kurorcie Antalya. Znajduje się w zachodniej części miasta i rozciąga na długości ponad 7 kilometrów. Rozpoczyna się klifami, a kończy górami. Można tu bez problemu dotrzeć z miasta zarówno autem czy rowerem, jak i na piechotę. Cała plaża jest pokryta drobnymi lub średnimi kamyczkami, nie jest to więc typowo piaszczysta plaża. Zejście do wody jest dosyć łagodne i bezpieczne, trzeba jednak mieć świadomość, że spore głębokości w niektórych miejscach zaczynają się już kilka metrów od brzegu. Warto więc zachować ostrożność podczas korzystania z kąpieli. Wzdłuż plaży rozciąga się promenada, idealne miejsce na spacer, jeśli ktoś nie chce chodzić bezpośrednio po kamieniach. Plaża Konyaalti Beach to przede wszystkim przepiękne widoki, które warto uwiecznić na fotografiach z wakacji. Pięknie jest tutaj także o zachodzie słońca, gdy kolory zachwycają różnorodnością barw. Warto wybrać się tutaj na choćby jednodniowe plażowanie podczas wakacji w okolicach Antalyi.

Konyaalti Beach plaża

Konyaalti Beach plaża / shutterstock.com / Ryzhkov Oleksandr

Atrakcje na plaży

Wypoczynek na Konyaalti Beach to gwarancja idealnych, wakacyjnych warunków. Plaża zapewnia nie tylko wspaniałe widoki, ale również bardzo dobrą infrastrukturę dla turystów. Znajdują się tutaj parkingi, prysznice, toalety i przebieralnie. Wzdłuż promenady jest sporo straganów z pamiątkami, a także przekąskami czy świeżymi owocami. Nie brakuje punktów gastronomicznych, barów plażowych i kafejek, w których można zjeść coś z lokalnej, tureckiej kuchni. Dania podawane z widokiem na plażę smakują zdecydowanie lepiej niż te w hotelowych restauracjach. Na plaży są wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także sprzętu do sportów wodnych. Szczególnie popularne w tym miejscu są sporty wykorzystujące wiatr i gdzieniegdzie dosyć wysokie fale – miłośnicy surfingu będą czuli się tutaj jak ryby w wodzie. W pobliżu plaży sporo jest hoteli i miejsc noclegowych na każdą kieszeń. Coś dla siebie znajdą turyści szukający wypoczynku all inclusive Turcja, a także osoby, którym zależy na niedrogim wypoczynku.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.
Czy plaża Konyaalti Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich rodzinnych wakacji jest Turcja, Konyaalti Beach to miejsce, które na pewno spodoba się młodszym i starszym dzieciom. Plaża jest doskonale utrzymana, zadbana, wyposażona we wszelką niezbędną infrastrukturę. Choć jest raczej kamienista, można znaleźć tu także bardziej piaszczyste rejony, idealne do zabaw w piasku. Trzeba jednak pamiętać, że woda w niektórych miejscach jest dosyć niebezpieczna – pluskanie w morzu zawsze powinno się odbywać pod czujnym okiem dorosłych. Gdy planujesz tureckie wakacje, bardzo dokładnie sprawdź hotel i miejsca noclegowe – nie wszystko, co dobre wygląda w katalogach i ofertach biur podróży, jest takie w rzeczywistości. Najlepiej decydować się na te miejscówki, które są sprawdzone i polecane przez innych rodziców z dziećmi. Sprawdź, jak daleko jest z hotelu do plaży i czy posiada on wszelkie udogodnienia dla rodzin. Przydadzą się również place zabaw czy centra rozrywki w okolicy – będą jak znalazł, gdy plażowanie nieco już się maluchom znudzi.

Plaża Konyaalti Beach

Plaża Konyaalti Beach / shutterstock.com / Efired

Nasza ocena plaży Konyaalti Beach

Plaża Konyaalti Beach w Antalyi jest jedną z najpiękniejszych i najlepiej zorganizowanych plaż w tej części wybrzeża, dlatego też można z całą pewnością polecić ją każdemu, kto dopiero szuka odpowiedniej lokalizacji na wakacje w Turcji. Połączenie wspaniałych warunków naturalnych i niezwykłych widoków ze świetną infrastrukturą tworzy miejsce wręcz stworzone do słonecznego, leniwego wypoczynku. Na plaży coś dla siebie znajdą turyści o różnych potrzebach – bez względu na to, czy nastawiasz się na plażowanie, czy na uprawianie sportów wodnych lub inne formy rekreacji, Konyaalti Beach będzie miejscówką idealną.

Zobacz oferty już od 1 199 zł za os.