Plaża Lara Bay Beach - Cypr

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Lara Bay to propozycja dla turystów, którzy chcą uciec od zatłoczonych plaż i wypoczywać w bardziej kameralnych warunkach, ale za to z niezwykłymi widokami. Znajduje się w północno-zachodniej części Cypru na półwyspie Akamas. Leży w rezerwacie przyrody, który zapewnia wspaniałe widoki i możliwość obcowania z naturą, która jest nietknięta ręką człowieka. Plaża jest piaszczysta, zapewnia świetne warunki do opalania, pływania i sportów wodnych. W okolicy znajduje się sporo atrakcji turystycznych, między innymi latarnia morska na samym końcu półwyspu, a także jaskinia Afrodyty. Warto więc zrobić sobie przerwę w plażowaniu, by zwiedzić wyjątkowo atrakcyjne miejsca. Plaża posiada dobrą infrastrukturę, można znaleźć tu wszystko, co jest potrzebne do spokojnego plażowania.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Opis plaży Lara Bay Beach

Odkrywanie nowych miejsc to jedno z najciekawszych wakacyjnych zajęć. Warto więc wybrać taką lokalizację urlopu, która oprócz wspaniałych plaż zapewni również wiele możliwości spędzania czasu. Jednym z takich kierunków z pewnością jest Cypr. Wyspa zapewnia całe mnóstwo atrakcji do zwiedzania oraz piaszczyste plaże gwarantujące słoneczny wypoczynek. Jedną z nich jest Lara Bay położona na półwyspie Akamas.

Zwiedzanie Cypru to prawdziwa gratka dla turystów, którzy podczas zagranicznych wyjazdów lubią nie tylko wypoczywać, ale również poznawać nowe miejsca, odkrywać historię i kulturę, próbować specjałów regionalnej kuchni. Wyspa znajduje się we wschodniej części Morza Śródziemnego w pobliżu wybrzeży Turcji. Zachwyca wspaniałymi warunkami naturalnymi, bujną roślinnością i przepięknymi plażami, ale również bogatą historią i kulturą. Na Cyprze idealna jest również pogoda – przez 270 dni jest słonecznie i bezchmurnie, nie trzeba więc ograniczać planów wakacyjnych tylko do sezonu letniego. Przyjemny, śródziemnomorski klimat pozwala na spokojny, ciepły wypoczynek także wiosną i jesienią. W poszukiwaniu pięknych miejsc na wakacje, sprawdź, co ma do zaoferowania plaż Lara Bay. To jedno z miejsc, których nie można pominąć w planie zwiedzania Cypru.

Lara Bay Cypr to piękna, piaszczysta plaża otoczona skalistymi wzgórzami, znajdująca się w północno-zachodniej części wyspy na półwyspie Akamas. Jest on rezerwatem przyrody, dzięki czemu można liczyć tutaj na naturalne warunki i jak najmniejszą ingerencję człowieka. Lara Bay jest długa i piaszczysta, zapewnia łagodne i bezpieczne zejście do wody. Można się tu kąpać nawet bez większych umiejętności pływackich. Ciekawostką tego miejsca jest fakt, że w okolicznych wodach żyją duże żółwie caretta i żółwie zielone, które w sezonie lęgowym wychodzą na ląd, aby złożyć jaja. Widok wędrujących gigantycznych żółwi z pewnością będzie wartością dodaną do wypoczynku. Plaża Lara Bay jest polecana przede wszystkim tym turystom, którym nie zależy na rozbudowanej infrastrukturze, a chcą wypocząć z dala od tłumów, głośnych kurortów i plażowiczów. Na Lara Bay bez problemu można znaleźć miejsce, które stanie się wakacyjną przestrzenią relaksu.

Lara Bay Beach plaża

Lara Bay Beach plaża / shutterstock.com / puhhha

Atrakcje na plaży

Wśród atrakcji na Lara Bay z pewnością należy wymienić piękne widoki, niesamowite krajobrazy i oczywiście wielkie, wędrujące żółwie. Ale to nie wszystko, co to miejsce ma do zaoferowania. Sporo jest do zobaczenia w bliższej i dalszej okolicy plaży. Warto wybrać się do latarni morskiej, która znajduje się na samym końcu półwyspu Akamas. Prowadzi do niej dosyć stromy szlak, dlatego nie jest to wędrówka dla każdego. Dobrze jest jeszcze przed wyprawą zmierzyć siły na zamiary. W północnej części półwyspu warto również wybrać się do Fontana Amorosa. Jest to zespół zatoczek z pięknymi, niewielkimi plażami, które są idealne przede wszystkim dla miłośników nurkowania. Wielbiciele zwiedzania zabytków również w okolicy Lara Bay nie będą się nudzić. Mogą wybrać się między innymi do ruin Pyrgos tis Rigainas, czyli wieży królowej. Jest to część średniowiecznego kompleksu klasztornego, która jest udostępniona dla turystów. Obowiązkowym punktem zwiedzania okolic plaży są również łaźnie Afrodyty znajdujące się tuż za portem rybackim w Latsi. To właśnie w tym miejscu, według mitów, Afrodyta zażywała kąpieli.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Czy plaża Lara Bay Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich wakacji jest Cypr, Lara Bay z pewnością jest miejscem, które warto zobaczyć. Osoby, które planują podróż z całą rodziną, powinny jednak bardzo dobrze rozważyć właśnie tę plażę. Owszem, ma wspaniałe warunki naturalne i widoki. Ale ze względu na położenie w rezerwacie przyrody, posiada niezbyt rozbudowaną infrastrukturę. Nie ma tu udogodnień dla turystów, można jedynie gdzieniegdzie spotkać wędrownych sprzedawców. To dobre miejsce raczej dla osób, które szukają ciszy i spokoju. Na wypad z najmłodszymi lepiej jest wybrać którąś z bardziej komfortowych i wygodnych plaż. Bez względu na to, którą plażę na Cyprze wybierzesz na rodzinny wypoczynek, zawsze sprawdzaj miejsce przed zarezerwowaniem terminu. Najlepiej skorzystać z opinii osób, które już w danym hotelu czy obiekcie wypoczynkowym były i są w stanie go w stu procentach polecić. Wtedy można mieć pewność, że w czasie wakacji nie będzie żadnych niemiłych niespodzianek.

Plaża Lara Bay Beach

Plaża Lara Bay Beach / shutterstock.com / Christopher Moswitzer

Nasza ocena plaży Lara Bay Beach

W naszej ocenie plaża Lara Bay na Cyprze oferuje to wszystko, z czego słynie wyspa – niesamowite widoki, bliskość z naturą, piaszczystą, rozległą plażę i spokój, którego tak poszukujemy na wakacjach. Wybierając się na urlop na Cypr, warto uwzględnić zwiedzanie Lara Bay. Niekoniecznie trzeba spędzać tutaj od razu cały urlop, ale na pewno jeden dzień. Plaża zachwyca bliskością natury, pozwala na oderwanie się od codzienności, naładowanie wewnętrznych baterii i złapanie mnóstwa słońca. Wybierając Lara Bay na wakacje masz gwarancję, że będzie to wypoczynek pod każdym względem udany.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.