Plaża Pissouri Bay Beach - Cypr

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli szukasz rajskiej plaży na spokojny wypoczynek, warto wybrać Pissouri Bay znajdującą się na południu Cypru w okolicy miejscowości Limassol. Plaża jest piaszczysta, znajduje się w spokojnej zatoce. Nie ma tu wysokich fal ani wiatrów. To wręcz wymarzone miejsce na rodzinny wypoczynek. Przy plaży są wypożyczalnie sprzętu, można liczyć na opiekę służb ratowniczych, a także na doskonałe zaplecze gastronomiczne. Plaża Pissouri Bay posiada odznakę Błękitnej Flagi, można więc jechać tu praktycznie w ciemno – piękne widoki i świetne warunki gwarantowane.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Opis plaży Pissouri Bay Beach

Gdzie wyjechać na wakacje, aby wrócić nie tylko z piękną opalenizną, ale również niezapomnianymi wrażeniami? Sprawdzonym kierunkiem jest Cypr, śródziemnomorska wyspa, która tętni życiem przez cały rok, jest pełna słońca, zabawy i wielu atrakcji dla każdego. W poszukiwaniu plaży idealnej, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania Pissouri Bay. Na pewno spodoba się osobom szukającym prawdziwie cypryjskich klimatów.

Wyjazd na Cypr z pewnością będzie udany i pełen wrażeń, bez względu na porę roku. Ta bardzo ciepła wyspa znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego - od wiosny do jesieni jest tu bardzo ciepło, a lata są naprawdę gorące. W sezonie jest słonecznie, nie ma chmur i deszczu, który przeszkadzałby w wypoczynku. Wakacje na Cyprze to idealny pomysł dla osób, które nastawiają się na plażowanie, ale też dla tych, które poza leżeniem na piasku przez kilkanaście dni, chcą też coś zwiedzić i zobaczyć. To wyspa pełna zabytków, a także wspaniałych plaż, które można znaleźć na całej długości wybrzeża. Plaża Pissouri Bay na pewno się Tobie spodoba i zapewni świetny klimat i atmosferę cypryjskich wakacji.

Pissouri Bay Cypr jest miejscem, które często pojawia się w rankingach najpiękniejszych i najlepiej utrzymanych plaż na wyspie. Nie bez powodu jest odznaczona Błękitną Flagą, a więc najlepszą odznaką, jaką może poszczycić się plaża. Dla turystów jest to informacja, że mogą się czuć na takie plaży komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie. Pissouri Bay znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy przy drodze prowadzącej z Limmasol do Pafos. Pissouri to także nazwa niewielkiego miasteczka, w którym można znaleźć sporo atrakcji. Sama plaża znajduje się w przytulnej, malowniczej zatoce, jest pokryta złocistym piaskiem, który miesza się z mniejszymi i większymi kamieniami, nie jest to więc typowo piaszczysta plaża. Wybrzeże zapewnia łagodne zejście do wody, dno morskie jest jednak także kamieniste. Przy brzegu mogą pojawiać się nagłe spadki głębokości, o czym należy pamiętać przede wszystkim podczas plażowania z najmłodszymi. Pissouri Bay jest strzeżona, od kwietnia do października pracują tutaj służby ratownicze, co zwiększa komfort przebywania nad wodą. Przy plaży, w jej tylnej części można znaleźć wysokie palmy i bujną roślinność, co jest dobrym schronieniem przed słońcem w gorące dni. Na Cyprze w szczycie sezonu może być na tyle gorąco, że nawet zapaleni plażowicze zaczynają szukać cienia.

Pissouri Bay Beach plaża

Pissouri Bay Beach plaża / shutterstock.com / Chaykoi

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Pissouri Bay z pewnością jest to wszystko, co jest dziełem natury – niepowtarzalne widoki, które zapierają dech w piersiach i sprawiają, że przebywanie nad morzem jest prawdziwą przyjemnością. Nie można jednak zapominać także o świetnej infrastrukturze w tym miejscu. Plaża posiada toalety, przebieralnie, prysznice, zacienione altanki i ławeczki, na których można odpocząć, a także parkingi dla osób przyjeżdżających samochodami czy rowerami. Przy plaży można wynająć sprzęt do plażowania, a także do uprawiania sportów wodnych. Szczególną popularnością cieszy się tutaj nurkowanie, windsurfing, surfing i inne sporty, które potrzebują wysokich fal oraz mocniejszego wiatru. Bardzo dobra jest też baza gastronomiczna. W okolicy Pissouri Bay można znaleźć sporo restauracji, barów plażowych, urokliwych tawern nad brzegiem morza, w których można spróbować specjałów lokalnej kuchni. Ciekawą atrakcją dla turystów, którzy chcą odpocząć od plażowania mogą być cypryjskie noce odbywające się w wiosce Pissouri z narodowymi pieśniami i tańcami, pozwalającymi na odkrywanie cypryjskiej kultury.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Czy plaża Pissouri Bay Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli z całą rodziną planujesz wypad na Cypr, Pissouri Bay jest kierunkiem doskonałym. To miejsce, które łączy w sobie to wszystko, czego oczekuje się od udanych wakacji. Trzeba jednak pamiętać, że plaża nie jest wyłącznie piaszczysta, a może nie zawsze jest tutaj bezpieczne i spokojne. Kąpiel w ciepłej wodzie powinna się odbywać wyłącznie pod nadzorem dorosłych – dzieci nad morzem nie powinno się spuszczać z oka. W okolicy Pissouri Bay można znaleźć sporo obiektów hotelowych, pensjonatów, które zapewniają wszelkie udogodnienia dla rodzin przyjeżdżających z dziećmi. Nie ma więc problemu ze znalezieniem hotelu w najwyższym standardzie, spełniającego wszystkie oczekiwania, a jednocześnie znajdującego się w niewielkiej odległości od plaży. Im bliżej od hotelu do plaży, tym lepiej dla rodzin, którym zależy przede wszystkim na plażowaniu, a nie na długich wędrówkach z hotelu nad morze.

Plaża Pissouri Bay Beach

Plaża Pissouri Bay Beach / shutterstock.com / FOTOGRIN

Nasza ocena plaży Pissouri Bay Beach

W naszej ocenie plaża Pissouri Bay na Cyprze to jedno z miejsc, które wpisuje się we wszystkie oczekiwania turystów. Mnóstwo słońca, piękne widoki, świetna infrastruktura i duży wybór atrakcji to gwarancja, że każdy w tym miejscu znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteś na etapie szukania odpowiedniej lokalizacji na Cyprze, możesz Pissouri Bay wybrać niemal całkowicie w ciemno. Wakacje będą udane i pełne pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.