Plaża Alagadi Beach - Cypr

Skopiuj link do tej plaży

Kolejną plażą, którą warto uwzględnić w planie zwiedzania Cypru jest Alagadi Beach, czyli plaża żółwi. Jej nazwa wzięła się od dużych żółwi caretta, które właśnie w tym miejscu mają swoje stanowiska lęgowe. Okresowo fragmenty plaży są więc zamykane, żeby żółwie mogły w spokoju powiększać swoje rodziny. Alagadi Beach to spokojna plaża znajdująca się na północy Cypru w pobliżu wielu innych popularnych plaż. Jest piaszczysta, idealna do plażowania, a także do kąpieli w ciepłym morzu. Posiada również dobrą infrastrukturę – wymagający turyści znajdą tutaj dosłownie wszystko, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku w iście rajskich warunkach.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Opis plaży Alagadi Beach

Plaże na Cyprze znamy z wielu katalogów turystycznych i folderów biur podróży. Nic w tym dziwnego – są bardzo efektowne, zapewniają wspaniałe warunki do opalania i korzystania ze wszystkich słonecznych atrakcji. Jeśli szukasz miejsca na idealny wypoczynek, na wyspie znajdziesz sporo sprawdzonych lokalizacji. Alagadi Beach to jedno z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas cypryjskich wakacji.

Cypr jest jedną z najczęściej wybieranych wysp na wakacje na Morzu Śródziemnym. Znajduje się we wschodniej części morza, niedaleko granicy z Turcją. Łączy w sobie wpływy wielu kultur, przede wszystkim greckiej i tureckiej, co jest widoczne w architekturze, kulturze, a także cypryjskiej kuchni, która smakuje praktycznie każdemu. Nie bez znaczenia jest również świetna pogoda – Cypr jest wyjątkowo słoneczną i ciepłą wyspą. Znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, jest tu ciepło nie tylko w sezonie letnim, ale również wiosną i jesienią. Można więc zaplanować wyjazd niekoniecznie w szczycie sezonu, a i tak jest gwarancja pięknej opalenizny i słonecznych wrażeń. Wybór plaż na Cyprze jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś na miarę swoich wakacyjnych zainteresowań. Plaża Alagadi Beach to jedno z miejsc, które przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami i słońcem, ale również wieloma dodatkowymi atrakcjami.

Alagadi Beach Cypr znajduje się w północnej części wyspy w okolicy wielu popularnych kurortów. Leży jednak nieco na uboczu, dzięki czemu zapewnia spokojny i kameralny wypoczynek z dala od tłumów plażowiczów nawet w szczycie sezonu. Nazwa plaży, czyli żółwia wyspa, wzięła się od dużych żółwi caretta, które właśnie tę okolicę wybrały sobie jako swoje miejsce lęgowe. Z tego też względu okresowo mogą pojawiać się problemy z użytkowaniem plaży, zdarza się, że jej część jest zamknięta dla turystów z powodu żółwi. Sama plaża jest długa i piaszczysta, w całości pokryta jasnym, złocistym piaskiem. Nie ma tu kamieni, muszli, ani innych ostrych elementów, które utrudniałyby poruszanie się na boso. Z tyłu plaży mamy sporo roślinności, wysokie palmy i zakrzewione wzgórza, które zapewniają cień w słoneczne dni. Linia brzegowa jest łagodna, zapewnia bezpieczne zejście do wody. Morze w okolicy plaży nie ma fal ani spadków głębokości, jest więc idealne do kąpieli także dla najmłodszych. Nieco dalej są natomiast świetne warunki do surfowania i innych sportów wodnych.

Alagadi Beach plaża

Alagadi Beach plaża / shutterstock.com / Solianova Margarita

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na Alagadi Beach są z pewnością niesamowite widoki i wielkie żółwie, które czasem przechadzają się po piasku niczym domowe zwierzęta. Jest więc gwarancja doskonałych zdjęć z wakacji, które na pewno zachowają wspomnienia na dłużej. Plaża posiada dobrą infrastrukturę dla turystów, jest tutaj sporo wypożyczalni zarówno sprzętu plażowego, jak i akcesoriów do sportów wodnych. Jest służba ratownicza, można więc kąpać się w bezpiecznych warunkach. Turyści mają do dyspozycji prysznice, przebieralnie, toalety, parkingi, gdzie można zostawić auto. Jest też dobra baza gastronomiczna. Przy Alagadi Beach znajdziemy wiele restauracji, tawern i kafejek, które serwują lokalne przysmaki z pięknymi widokami na plażę i morze. W okolicy można również bez problemu znaleźć noclegi na każdą kieszeń. Jeśli więc szukasz plaży, która będzie idealna na cypryjskie wakacje, Alagadi Beach można polecić pod każdym względem.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Czy plaża Alagadi Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wybierając się na Cypr, Alagadi Beach zdecydowanie warto uwzględnić w swoich planach. Także wtedy, gdy nastawiasz się na rodzinny wypad z dziećmi. Plaża pod każdym względem spełnia oczekiwania rodziców, którym zależy na komfortowym i spokojnym wypoczynku z pociechami. Gwarantuje ciepłe i bezpieczne morze, całe mnóstwo miękkiego i piaszczystego piasku, a także dodatkowych atrakcji. Plaża posiada kompleksową infrastrukturę, można tutaj znaleźć wiele miejsc idealnych dla dzieci, sporo barów z dobrym jedzeniem i hoteli, które posiadają wszelkie udogodnienia dla najmłodszych. Na Alagadi Beach można wybrać się nie tylko w sezonie letnim, ale również wiosną i jesienią. Jest wtedy bardzo ciepło. A w samym sezonie wakacyjnym nie trzeba obawiać się wysokich temperatur – warunki do plażowania są doskonałe dla dzieci, które należy chronić przed upałami.

Plaża Alagadi Beach

Plaża Alagadi Beach / shutterstock.com / Solianova Margarita

Nasza ocena plaży Alagadi Beach

Plaża Alagadi Beach na Cyprze jest w naszej ocenie jedną z najciekawszych i najpiękniejszych plaż na całej wyspie. Zapewnia wszystko, czego oczekujemy od egzotycznego wypoczynku – piaszczyste wybrzeże, ciepłe, spokojne morze oraz pełną infrastrukturę dla turystów. Można tutaj spędzać czas zarówno na opalaniu, jak i na różnego rodzaju aktywnościach. Cypr w tym miejscu jest wyjątkowo piękny, zachęca do zwiedzania i odkrywania jego mniej znanych zakątków.  Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek na Alagadi Beach, możesz mieć pewność, że z wakacji przywieziesz pełen pakiet wyjątkowych wspomnień.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.