Plaża Cape Greco Beach - Cypr

Skopiuj link do tej plaży

Cape Greco znajduje się na przylądku na południowym wschodzie Cypru. Jest dosyć nieduża, otoczona wysokimi wzgórzami i skałami. Na samej plaży można jednak chodzić po miękkim piasku. To miejsce dla turystów, którzy szukają wypoczynku z dala od głośnych kurortów. Nie ma tutaj rozbudowanej infrastruktury, są natomiast zachwycające widoki i krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Warto wybrać się tutaj na sesję fotograficzną, aktywny spacer, a także spokojne wypoczywanie tuż nad brzegiem morza. W okolicy znajduje się wiele innych plaż z rozbudowaną infrastrukturą – można więc w pobliżu coś zjeść i skorzystać ze wszelkich udogodnień.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Opis plaży Cape Greco Beach

Wspaniałe, piaszczyste plaże, niezapomniane widoki i możliwość korzystania ze słonecznych atrakcji – wyjazd na Cypr jest wręcz wymarzony dla każdego, kto chce wypocząć w egzotycznych warunkach. Będzie niezapomniany, a przy tym niedrogi w porównaniu do bardziej odległych kierunków. W poszukiwaniu ciekawych miejsc na Cyprze, warto zwrócić uwagę na Cape Greco.

Na Cyprze można bezproblemowo połączyć leniwe plażowanie z intensywnym zwiedzaniem. Bo do zobaczenia na wyspie jest całkiem sporo. Znajduje się ona we wschodniej części Morza Śródziemnego niedaleko wybrzeży Turcji. Ze względu na położenie przez wieki Cypr był strefą wpływów różnych kultur, tworząc ciekawą i niepowtarzalną mieszankę przede wszystkim wpływów greckich i tureckich. Wyspa pełna jest zabytków, miejsc o wartości historycznej i kulturowej, stanowisk archeologicznych. Warto wziąć również pod uwagę ogromne bogactwo przyrodnicze, pozwalające na obcowanie z niepowtarzalną naturą. Jeśli wybierasz się na Cypr, możesz mieć również gwarancję doskonałej pogody. I to nie tylko w sezonie letnim. Wyspa jest wyjątkowo ciepła, gdyż znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Od wiosny do jesieni warunki do plażowania i korzystania ze słonecznych atrakcji są tutaj idealne. Plaża Cape Greco to jedno z miejsc, które warto uwzględnić podczas planowania zwiedzania Cypru. Zaprezentuje ona wyspę z tej bardziej dzikiej i nieodkrytej strony, której nie uświadczymy na dużych plażach przy popularnych kurortach.

Cape Greco Cypr to propozycja dla turystów, którym bardziej niż na infrastrukturze zależy na naturalnych atrakcjach i możliwości przebywania na łonie natury. Znajduje się na przylądku najbardziej wysuniętym na południowy wschód Cypru. Jest tu piaszczysta plaża, ale w otoczeniu wysokich klifów, skał i dosyć niejednolitego krajobrazu. To idealne miejsce na spacery, pływanie łodziami i katamaranami, a także na odkrywanie podwodnego świata. Na Cape Greco na pewno coś dla siebie znajdą turyści, którzy poszukują spokoju z dala od dużych kurortów i tłumów plażowiczów. Wybrzeże jest spokojne nawet w szczycie sezonu, gdy na innych plażach opalają się i wypoczywają prawdziwe tłumy. Chętnie przybywają tutaj turyści szukający miejsca do fotografii z wakacji, można tu także pojeździć quadami z pięknym widokiem na turkusowe morze.

Cape Greco Beach plaża

Cape Greco Beach plaża / shutterstock.com / Vladimir Sazonov

Atrakcje na plaży

Jeśli wybierasz się na słoneczny i pełen atrakcji Cypr, Cape Greco powinno być obowiązkowym punktem zwiedzania wyspy. W pobliżu przylądka można znaleźć sporo atrakcji turystycznych, zabytków takich jak kościoły, urocze kapliczki w greckim stylu, a także miejsc o wartości kulturowej. Wybór atrakcji w okolicy jest na tyle duży, że każdy turysta może znaleźć coś na miarę swoich zainteresowań. Samo wybrzeże i plaża nie posiadają rozbudowanej infrastruktury, ale zapalonym podróżnikom to nie przeszkadza. W pobliżu znajdują się bowiem inne plaże, dobrze wyposażone i posiadające wszelkie udogodnienia. Wybierając się w okolice Cape Greco warto więc zabrać ze sobą wszystko, co może być potrzebne do plażowania i aktywnego spędzania czasu na plaży i nie tylko. Na miejscu nie ma bowiem możliwości zaopatrzenia się ani w wyżywienie, ani w akcesoria do uprawiania sportów wodnych i nie tylko.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Czy plaża Cape Greco Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Cypr z pewnością jest jednym z ulubionych miejsc dla rodzin z dziećmi, które szukają spokojnego i słonecznego miejsca na wakacje. Plaża Cape Greco może być jednak nie do końca dobrym pomysłem ze względu na skaliste wybrzeże, a także praktycznie żadną infrastrukturę. Na Cape Greco można wybrać się na jednodniowe zwiedzanie ze starszymi dziećmi, jednak w przypadku maluchów lepiej będzie szukać bardziej przyjaznej i przystępnej plaży. W okolicy Cape Greco takich nie brakuje – sporo jest typowo piaszczystych plaż, na których można spędzać czas na zabawach w piasku i kąpielach w ciepłym morzu. Bez względu jednak na to, jaką lokalizację na Cyprze wybierzesz, sprawdź ją dokładnie przed zarezerwowaniem terminu wyjazdu. Nie zawsze informacje znajdujące się w folderach reklamowych hoteli, mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Lepiej jest się upewnić, czy plaża faktycznie jest niedaleko hotelu, a w samym obiekcie można liczyć na udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

Plaża Cape Greco Beach

Plaża Cape Greco Beach / shutterstock.com / Oleg_P

Nasza ocena plaży Cape Greco Beach

W naszej ocenie plaża Cape Greco na Cyprze to miejsce, które spełnia oczekiwania turystów poszukujących spokojnych i odludnych miejsc. Nie ma tutaj tłumów plażowiczów ani wybujałej infrastruktury, która zaburzałaby naturalne piękno tej lokalizacji. Można natomiast liczyć na przepiękne widoki, bliskość natury, relaks i wypoczynek w miejscu, które jest praktycznie nietknięte ręką człowieka. Jeśli dodamy do tego doskonałe warunki naturalne i świetną pogodę przez większą część roku, Cape Greco wydaje się miejscem idealnym do aktywnego i spokojnego wypoczynku.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.