Plaża Latchi Beach - Cypr

Skopiuj link do tej plaży

Jedną z piękniejszych cypryjskich plaż jest również Latchi znajdująca się na zachodnim wybrzeżu na półwyspie Akamas. Plaża jest żwirowa, w całości pokryta drobnymi kamyczkami. Nie jest długa, ale na tyle szeroka, że nie trzeba obawiać się tłumów. Wybrzeże zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody, można się tu kąpać w ciepłym morzu, a także korzystać z różnorodnych sportów wodnych. Plaża ma dobrą infrastrukturę, są tu wypożyczalnie sprzętu, leżaki i parasole, a także punkty gastronomiczne, w których można zjeść coś z regionalnej kuchni.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Opis plaży Latchi Beach

Jeśli zastanawiasz się nad kierunkiem wakacyjnego wyjazdu, warto wziąć pod uwagę Cypr. Ta gorąca wyspa cieszy się ogromną popularnością wśród turystów nastawionych zarówno na plażowanie, jak i na aktywne zwiedzanie. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć, jest Latchi, plaża, która spełnia marzenia o urlopie w raju.

Wakacje na Cyprze to doskonały pomysł nie tylko w sezonie letnim. Wyspa leży na Morzu Śródziemnym w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Jest tu bardzo ciepło od wiosny do jesieni, ponad 270 dni jest słonecznych i bezchmurnych. Można więc mieć gwarancję ciepłego wypoczynku niemal przez cały rok. Cypr znajduje się w unikalnej lokalizacji na styku Europy i Azji, co jest widoczne w bogatej historii, kulturze, architekturze, a także kuchni. Atrakcji do zwiedzania jest sporo, nie trzeba więc ograniczać wypoczynku jedynie do leżenia na plaży. Warto natomiast dobrze wybrać docelową plażę. Najlepiej taka, która łączy w sobie piękne widoki z dobrą infrastrukturą i licznymi udogodnieniami. Plaża Latchi Beach na pewno wpisze się w te oczekiwania w stu procentach.

Latchi Beach Cypr to kolejna plaża, która znajdziemy na zachodnim wybrzeżu na półwyspie Akamas. Znajduje się w niewielkiej wsi o tej samej nazwie, w niedużej odległości od większego miasta Polis. W odróżnieniu od większości plaż na Cyprze, Latchi jest żwirowa, w całości pokryta drobnymi kamyczkami. Znajduje się tuż obok portu, z którego wypływają statki i łodzie wycieczkowe. Plaża nie jest zbyt długa, ale za to na tyle rozległa, że bez problemu można znaleźć tu miejsce do kameralnego wypoczynku z dala od tłumów. Plaża nie jest zatłoczona nawet w szczycie sezonu letniego, można więc wybrać to miejsce na relaks i bliskość natury. Latchi Beach oferuje sporo zarówno miłośnikom plażowania, jak i osobom, które chcą wypoczywać intensywnie i aktywnie. Zejście do wody na całej długości plaży jest łagodne, a woda przy brzegu spokojna i bez spadków głębokości. Można więc kąpać się tu bezpiecznie, tym bardziej, że w sezonie od maja do października plaża jest strzeżona przez doświadczonych ratowników.

Latchi Beach plaża

Latchi Beach plaża / shutterstock.com / Kekyalyaynen

Atrakcje na plaży

Jeśli planujesz słoneczny Cypr, Latchi Beach na pewno będzie miejscem, które Cię pod każdym względem zachwyci. Zapewnia nie tylko wspaniałe widoki, ciepłe morze i możliwość plażowania, ale również dobrą, kompleksową infrastrukturę. Przy plaży można wynająć leżaki i parasole. W porcie działa szkoła nurkowania, a jednocześnie wypożyczalnia sprzętu. Plaża jest chętnie odwiedzana przez wielbicieli sportów wodnych. Można tu również dobrze zjeść - bary i restauracje tuż przy plaży oferują pyszne, lokalne jedzenie serwowane z pięknymi widokami na zatokę. Osoby, które nastawiają się na zwiedzanie, znajdą w pobliżu między innymi Grotę Afrodyty, a także Park Narodowy Akamas, w którym można spotkać unikalne gatunki roślin i zwierząt. Plaża jest atrakcyjna dla turystów o różnych wakacyjnych upodobaniach. Wybierając tę okolicę na wypoczynek można mieć pewność, że nudy w trakcie wakacji nie będzie.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Czy plaża Latchi Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Cypr jest wyjątkowo popularny wśród osób, które na wakacje wybierają się z całymi rodzinami. Sporą zaletą tego kierunku to doskonała pogoda - jest bardzo ciepło, ale nie na wielkich upałów. Jest też blisko - na południe Europy można się dostać dużo szybciej niż do popularnych, ale położonych niemal na końcu świata kierunków. Nie bez znaczenia jest również koszt wyjazdu. Wakacje na Cyprze mogą być naprawdę tanie - bez problemu można znaleźć wyjazd w cenie pobytu nad naszym humorzastym i niepewnym, nawet w sezonie letnim Bałtykiem.

Plaża Latchi idealnie wpisze się w potrzeby osób podróżujących z maluchami. Jest tu idealnie ciepło, cicho, kameralnie i spokojnie. Co prawda plaża jest żwirowa, jednak w zupełności nie przeszkadza to małym amatorom wakacyjnego szaleństwa na plaży. Zarówno maluchom, jak i starszakom plaża Latchi na pewno się spodoba - jest pełna atrakcji, dobrze utrzymana i przede wszystkim bezpieczna. W okolicy można znaleźć sporo obiektów wypoczynkowych, hoteli i pensjonatów, którzy zapewniają udogodnienia dla najmłodszych. Warto dokładnie zapoznać się z ich oferta i wybrać takie miejsce, które cieszy się dobrymi opiniami i faktycznie jest polecane przez dotychczasowych gości.

Plaża Latchi Beach

Plaża Latchi Beach / shutterstock.com / Fluieras Ana-Cristina

Nasza ocena plaży Latchi Beach

Plaża Latchi jest w naszej ocenie miejscem, które sprawdza się jako wakacyjny kierunek dla turystów nastawionych na plażowanie, rodzin z dziećmi, miłośników sportów wodnych i zwiedzania. Krótko mówiąc - każdy w tym miejscu znajdzie coś na miarę swoich zainteresowań. Jeśli dodamy do tego piękna i stabilna pogodę, rajskie widoki i wiele dodatkowych atrakcji w pobliżu, plaża Latchi na pewno jest warta uwagi i odwiedzenia. Można w okolicy zarezerwować hotel na całe wakacje, można również wybrać się w to miejsce w ramach jednodniowej wycieczki. Cypr ma tyle przepięknych plaż na swoich wybrzeżach, że nie należy ograniczać się wyłącznie do jednej. 

Zobacz oferty już od 949 zł za os.