Plaża Blue Lagoon Akamas Beach - Cypr

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli szukasz plaży, na której nie ma tłumów, polecamy wybrać się na Blue Lagoon Akamas. Znajduje się ona na zachodnim wybrzeżu Cypru, jest skalista, można się do niej dostać wyłącznie od strony wody. Nie ma tutaj rozbudowanej infrastruktury i raczej nie jest to miejsce odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Warunki są natomiast idealne dla osób, które chcą w czasie wakacji obcować z dziką, nieodkrytą naturą i ładować wewnętrzne baterie w kameralnym i odciętym od świata miejscu. Jeśli planujesz zwiedzać Cypr aktywnie, plaża Blue Lagoon Akamas poleca się na co najmniej jednodniową wycieczkę. Cały ekwipunek, prowiant i zapasy wody trzeba będzie jednak zabrać ze sobą.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Opis plaży Blue Lagoon Akamas Beach

Cypryjskie plaże to wymarzone miejsce na wakacje pełne słońca i pozytywnych wrażeń. Można tu spędzać czas na opalaniu, ale również korzystać z całego mnóstwa innych atrakcji. Jeśli dopiero rozglądasz się za miejscem na urlop na Cyprze, polecamy Blue Lagoon Akamas. Plaża jest idealna dla osób szukających spokoju i bliskości z naturą.

Dlaczego Cypr jest tak popularny wśród turystów? Bo oferuje wszystko, czego potrzebujemy od spokojnego wypoczynku. Ta nieduża wyspa położona na wschodnich wodach Morza Śródziemnego łączy w sobie wpływy różnych kultur, szczególnie greckiej i tureckiej. Ma niepowtarzalna kulturę, historię i architekturę, a unikalne zabytki można podziwiać we wszystkich zakątkach wyspy. Niepowtarzalna jest również cypryjska kuchnia pełna śródziemnomorskich i nieco orientalnych smaków. Warto spróbować jej nie tylko w hotelowych restauracjach, ale również w niewielkich, urokliwych tawernach znajdujących się przy plażach. Cypr jest też doskonały na wakacje ze względu na pogodę. Znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który od wiosny do jesieni zapewnia doskonałe warunki do plażowania i korzystania ze słonecznych atrakcji. Plaża Blue Lagoon Akamas to jedno z tych miejsc, które na pewno się Tobie spodobają i zapewnia idealne wakacje w egzotycznym klimacie.

Blue Lagoon Akamas Cypr to propozycja dla turystów, którzy chcą wypoczywać z dala od dużych kurortów i głośnych centrów rozrywki. Plaża znajduje się na zachodnim wybrzeżu Cypru na przylądku Akamas. To miejsce, które zachwyca wspaniałymi warunkami naturalnymi, niezwykłymi widokami i przede wszystkim bliskością natury. Plaża jest piaszczysta, ale otoczona skałami i wzgórzami. Można tutaj dotrzeć jedynie od strony wody, płynąć łodzią lub stateczkiem wycieczkowym. Sama plaża jest piaszczysta, pokryta złocistym piaskiem. To idealne miejsce do plażowania, relaksu i wypoczynku, spacerów i ładowania wewnętrznych baterii. Plaża nawet w szczycie sezonu jest spokojna, najczęściej nie ma tu wielu turystów. Jest to zdecydowanie na plus - nie ma konieczności przeciskania się między leżakami i ręcznikami. Można wsłuchać się w szum morza i krzyk nadmorskiego ptactwa, zamiast w turystyczny gwar.

Blue Lagoon Akamas Beach plaża

Blue Lagoon Akamas Beach plaża / shutterstock.com / trabantos

Atrakcje na plaży

Pod względem atrakcji i infrastruktury, Blue Lagoon Akamas może niektóre osoby rozczarować. Nie jest to bowiem plaża pełna wygód, a typowo dzika plaża pozbawiona infrastruktury, ale za to pełna niepowtarzalnych widoków. Na samej plaży nie ma więc wypożyczalni sprzętu plażowego ani sportowego, nie ma barów czy restauracji ani żadnych innych udogodnień. Wielu turystów uważa to jednak za zaletę - plaża jest nietknięta ręką człowieka, dzika i pozwalająca odkrywać się z wielu stron. Na pewno warto się tu wybrać w przerwie pomiędzy zwiedzaniem Cypru a plażowaniem przy kurorcie. Będzie to też idealne miejsce dla fotografii z wakacji, które urzekać będą naturalnym pięknem, połączeniem skał i morza, które robią niesamowite wrażenie już od pierwszego wejrzenia.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Czy plaża Blue Lagoon Akamas Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich słonecznych, rodzinnych wakacji jest Cypr, Blue Lagoon Akamas niekoniecznie jest dobrym kierunkiem na rodzinny wypoczynek. Plaża z pewnością jest zachwycająca i pełna wyjątkowych widoków, jednak bardzo trudno dostępna i nie do końca bezpieczna dla najmłodszych. Jest tu sporo skał i kamieni, trudny jest również dostęp, co sprawia, że decydują się na tę plaże jedynie najbardziej zapaleni turyści. Wyprawa w to miejsce z dziećmi nie jest jednak wskazana, szczególnie, jeśli na wakacje wybierasz się z kilkuletnimi maluchami. W przypadku rodzin z dziećmi zdecydowanie lepsza opcją będzie wybór plaży niedaleko hotelu, z rozbudowaną infrastrukturą, a także takiej, która jest strzeżona i zapewnia bezpieczny wypoczynek. Zanim zdecydujesz się na konkretną lokalizację, sprawdź, czy faktycznie jest polecana przez tych rodziców z dziećmi, którzy już mieli okazję w danym miejscu wypoczywać. Dzięki temu unikniesz ewentualnych niespodzianek, nie do końca przyjemnych, po dotarciu na miejsce.

Plaża Blue Lagoon Akamas Beach

Plaża Blue Lagoon Akamas Beach / shutterstock.com / Marcin Krzyzak

Nasza ocena plaży Blue Lagoon Akamas Beach

Plaża Blue Lagoon Akamas jest w naszej ocenie miejscem, które warto zobaczyć podczas wakacji na Cyprze. Plaża na pewno spełni oczekiwania osób, które nastawiają się na zwiedzanie i poznawanie nieodkrytych części wyspy. Plaża zapewnia niezapomniane widoki, jest idealna scenerią dla fotografii z wakacji, pozwala na opalanie się i korzystanie ze słońca w miejscu, które na pewno na długo pozostanie w pamięci. Jeśli planujesz wyjazd na Cypr i robisz listę miejsc, które trzeba odwiedzić, Blue Lagoon Akamas zdecydowanie warto na takiej liście umieścić. To idealny pomysł na jednodniowa wycieczkę, która będzie dobrą odskocznią od dni wypełnionych plażowaniem i korzystaniem z atrakcji na innych, bardziej tłocznych i rozbudowanych plażach.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.