Plaża Finikoudes Beach - Cypr

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Finikoudes Beach znajduje się w miejscowości Larnaka na południowym wybrzeżu Cypru. Jest dosyć długa, rozległa i piaszczysta. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko Cypru, ale również całej południowej Europy. Posiada odznakę Błękitnej Flagi, zapewnia nie tylko wspaniałe widoki, ale również komfortowy wypoczynek i wiele udogodnień. Plaża jest polecana rodzinom z dziećmi, turystom nastawionym na aktywny wypoczynek, a także miłośnikom fotografowania. Jeśli zdecydujesz się na wakacje właśnie w tym miejscu, z pewnością przywieziesz wyjątkowe wspomnienia, piękną opaleniznę i fotografie, które będą pamiątką z wakacji i zachętą do dalszego eksplorowania innych zakątków Cypru.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Opis plaży Finikoudes Beach

Jeśli planujesz spędzić wakacje na Cyprze, kolejnym krokiem jest wybór konkretnej lokalizacji. A wbrew pozorom nie jest to łatwe. Na wyspie jest całe mnóstwo pełnych atrakcji miejsc, które są wręcz stworzone do wypoczynku w egzotycznym i słonecznym wydaniu. Jednym z nich jest Finikoudes Beach zlokalizowana na południowym wybrzeżu Cypru. Tam wakacje na pewno pod każdym względem będą udane.

Wyjazd na Cypr to zawsze sprawdzony pomysł na urlop w idealnych, słonecznych warunkach. Wyspa znajduje się na Morzu Śródziemnym w jego wschodniej części. Przez wody morskie graniczy z Turcją, leży niejako na styku Europy i Azji, co znajduje swoje odzwierciedlenie w historii, kulturze, a także kuchni, która jest niepowtarzalna, łącząca w sobie wpływy śródziemnomorskie i orientalne. Wakacje na Cyprze z pewnością będą udane także ze względu na pogodę. Wyspa znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego o odmianie śródziemnomorskiej. Latem jest tutaj gorąco, wiosną i jesienią bardzo ciepło, można więc planować wypoczynek nie tylko w miesiącach wakacyjnych. Cypryjskie plaże tętnią życiem od wiosny do jesieni, zapewniając świetne warunki do opalania, kąpieli w morzu i korzystania ze wszystkich turystycznych atrakcji. Plaża Finikoudes Beach to jedno z tych miejsc, w którym coś dla siebie znajdą turyści o różnych upodobaniach i oczekiwaniach. Warto więc ją uwzględnić w planie zwiedzania Cypru.

Finikoudes Beach Cypr to jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie, znajdująca się na południowym wybrzeżu w miejscowości Larnaka. Nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza małe palmy i wzięła się od alei palmowej, która zasadzona została wzdłuż wybrzeża w 1922 roku. Nazwa została, choć palmy w ciągu stu lat wystrzeliły w niebo do ogromnych rozmiarów i są dodatkową atrakcją, a przy tym dostarczają sporo cienia w bardzo gorące dni. Na plażę można dostać się bez problemu zarówno z centrum miasta, jak i z bardziej odległych rejonów za pomocą komunikacji publicznej. Przystanek znajduje się tuż przy jednym z wejść na plażę. Finikoudes Beach jest dosyć długa, rozciąga się na długości ponad pół kilometra i ma sto metrów szerokości. W całości jest pokryta piaskiem w szarym odcieniu, który jest pochodzenia wulkanicznego. Plaża na całej długości ma bezpieczne i łagodne zejście do wody. Morze jest w tym miejscu spokojne, nie ma ani fal, ani nagłych spadków głębokości. Plaża ze względu na swoje doskonałe warunki naturalne, a także świetną infrastrukturę i udogodnienia dla turystów w pełni zasłużenie jest odznaczona Błękitną Flagą.

Finikoudes Beach plaża

Finikoudes Beach plaża / shutterstock.com / MarinaDa

Atrakcje na plaży

Plaża Finikoudes Beach to wymarzone miejsce dla turystów szukających idealnych, wakacyjnych warunków do wypoczynku. Posiada bardzo dobrą infrastrukturę, w której skład wchodzą wypożyczalnie leżaków i parasoli, przebieralnie, toalety i prysznice, a także fontanny ze świeżą wodą pitną. Na całej długości wybrzeża można znaleźć ławeczki oraz altanki do wypoczynku w cieniu. Plaża jest monitorowana przez służby ratunkowe, można więc korzystać z niej w poczuciu pełnego bezpieczeństwa. Przy plaży działają wypożyczalnie sprzętu wodnego – można więc wynająć łódkę czy skuter wodny, a także inne akcesoria do pływania. Finikoudes Beach to także rozbudowana baza gastronomiczna. Przy plaży znajduje się sporo punktów z regionalnym przekąskami, a także restauracji i kafejek, w których można zjeść kompletny obiad czy kolację. Rozbudowana jest również baza noclegowa. Bez problemu można w niewielkiej odległości od plaży znaleźć hotele i pensjonaty w najwyższym standardzie, a także takie, które nastawione są na gości z mniej zasobnym portfelem.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Czy plaża Finikoudes Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli wybierasz się na Cypr, Finikoudes Beach to miejsce, które warto uwzględnić w swoich planach. Szczególnie, jeśli ma to być wyjazd rodzinny. Plaża jest wręcz stworzona do wypoczynku z dziećmi. Można znaleźć tu całe mnóstwo atrakcji – nie tylko piasek i ciepłe morze, ale również place zabaw i centra rozrywki, przeznaczone zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Pod względem bazy hotelowej Finikoudes Beach również jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi – wybór obiektów jest spory, większość z nich posiada udogodnienia dla najmłodszych i specjalnie dla nich przygotowaną ofertę. Zanim zdecydujesz się na konkretną lokalizację, sprawdź jednak, czy faktycznie hotel znajduje się tuż przy plaży oraz czy nie ma w okolicy klubów nocnych czy dyskotek. Raczej nie są wskazane dla rodzin, które szukają spokojnego i kameralnego wypoczynku.

Plaża Finikoudes Beach

Plaża Finikoudes Beach / shutterstock.com / Zakhar Mar

Nasza ocena plaży Finikoudes Beach

Plaża Finikoudes Beach w Larnace nie bez powodu uważana jest za najpiękniejszą plażę na Cyprze. Łączy w sobie przepiękne widoki, niezapomniane krajobrazy, piękną grę kolorów i świateł. Jest idealna dla osób szukających spokojnego plażowania, a także dla turystów, którzy nastawieni są na aktywne zwiedzanie czy uprawianie sportów wodnych. Wybierając tę właśnie plażę na wakacje na Cyprze możesz mieć pewność, że będzie to czas niezapomniany i pełen pozytywnych wrażeń.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.