Plaża Coral Bay Beach - Cypr

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie egzotyczny Cypr, plaża Coral Bay z pewnością wpisze się w te marzenia w stu procentach. Znajduje się w miejscowości Pafos, która jest popularna wśród turystów szukających spokojnego wypoczynku. Plaża jest dosyć długa i rozległa, pokryta jest ciemnozłotym piaskiem. Można tu biegać na boso bez butów do wody. Zejście do morza jest bezpieczne, a więc warunki do pływania są idealne nawet dla dzieci i osób, które nie czują się najlepszymi pływakami. Na uwagę zasługuje świetna infrastruktura, wypożyczalnie leżaków i parasoli, toalety i prysznice, możliwość wynajęcia sprzętu pływającego. Z pobliskiego portu można również wybrać się na wycieczkę łodzią i statkiem, aby poznawać okolice Cypru od strony wody. Coral Bay to plaża, na której coś dla siebie znajdą zarówno turyści szukający leniwego plażowania i wygrzewania na słońcu, jak i osoby nastawione na aktywny wypoczynek.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Opis plaży Coral Bay Beach

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wakacje, z pełnym przekonaniem możemy polecić Cypr. Ta znajdująca się na Morzu Śródziemnym wyspa pełna jest słońca, ciepła i atrakcji dla różnych grup turystów. Bez względu na to, czy nastawiasz się na zwiedzanie, czy na plażowanie, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Jednym z miejsc, które warto wybrać na leniwy wypoczynek tuż nad morzem jest Coral Bay.

Wypoczynek na Cyprze to propozycja dla osób, które szukają niedrogiego, ale efektownego kierunku na urlop. Cypr znajduje się na Morzu Śródziemnym w niedalekiej odległości od Turcji. Można tu dotrzeć zdecydowanie szybciej niż na bardziej egzotyczne wyspy położone na Oceanie Indyjskim czy Atlantyckim. Dzięki temu wakacje są tańsze, a atrakcje tak samo ciekawe, jak w bardziej odległych zakątkach świata. A według wielu turystów – nawet ciekawsze. Wyjazd na Cypr to okazja do zwiedzania miejsc o bardzo bogatej i różnorodnej historii i kulturze, a także do spędzania czasu na plażowaniu i wszystkich słonecznych atrakcjach, których na wyspie nie brakuje. Dużym atutem jest też pogoda – Cypr znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego, który na wybrzeżach wyspy przyjmuje odmianę śródziemnomorską. Jest tutaj słonecznie i ciepło przez większą część roku, nie trzeba więc ograniczać wakacyjnych planów wyłącznie do sezonu letniego. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca na Cyprze, plaża Coral Bay z pewnością dostarczy Tobie mnóstwa wrażeń i wakacyjnych atrakcji.

Coral Bay Cypr to jedna z najpiękniejszych i najczęściej polecanych plaż na wyspie. Znajduje się w okolicy miejscowości Pafos, przyciąga przepięknymi widokami, które doskonale prezentują się na fotografiach z wakacji. Plaża jest rozległa i piaszczysta, w całości pokryta jasnym, ciemnozłotym piaskiem. W głębi lądu znajdują się wysokie palmy, które dostarczają cienia w upalne dni, a także porośnięte roślinnością wzgórza, które pięknie kontrastują z jasnym piaskiem i błękitem morza. Wybrzeże na całej długości jest bezpieczne, zapewnia łagodne zejście do wody, która w tym miejscu jest spokojna, pozbawiona spadków głębokości czy fal. Miejsce jest idealne dla dzieci i początkujących pływaków. Przy plaży działa służba ratunkowa, można więc mieć gwarancję bezpiecznego wypoczynku. Zarówno po plaży, jak i po dnie morskim można chodzić na boso, bez konieczności posiadania specjalnych butów do wody.

Coral Bay Beach plaża

Coral Bay Beach plaża / shutterstock.com / smspsy

Atrakcje na plaży

Jeśli wybierasz się na słoneczny Cypr, Coral bay to miejsce, które na pewno się Tobie spodoba, bez względu na upodobania wakacyjne. W sezonie plaża jest pełna turystów, jednak można znaleźć także spokojniejsze zakątki, z dala od innych plażowiczów. Dobre warunki są tutaj dla miłośników sportów wodnych, surfingu, windsurfingu, nart wodnych, pływania na skuterach czy bananach. Można również wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym lub większą łodzią – jednostki pływające cumują w niedalekiej odległości od plaży. Coral Bay posiada dobrą infrastrukturę dla różnych grup turystów. Są wypożyczalnie sprzętu plażowego, leżaków i parasoli. Można też dobrze zjeść – w okolicy znajduje się sporo tawern i restauracji, w tym najpopularniejsza tawerna na całej wyspie, która przez cały rok przyciąga turystów spragnionych dobrego, lokalnego jedzenia.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.
Czy plaża Coral Bay Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wakacje na Cyprze to gwarancja świetnej pogody i doskonałych warunków do plażowania i korzystania ze słonecznych atrakcji. Nic więc dziwnego, że wyspa jest popularna wśród rodzin z dziećmi, które szukają spokojnych miejsc, piaszczystych plaż i atrakcji dla najmłodszych. Plaża Coral Bay na pewno spodoba się zarówno rodzicom, jak również ich pociechom. Jest czysta, bezpieczna, strzeżona, bardzo dobrze utrzymana. Sporo tu miejsca, gdzie można bawić się w piasku i pluskać w płytkiej wodzie. W okolicy plaży znajduje się dobra infrastruktura hotelowa, sporo obiektów spełniających wysokie standardy i oczekiwania rodziców z dziećmi. Zanim wybierzesz konkretną lokalizację, sprawdź jednak, czy faktycznie posiada udogodnienia dla najmłodszych i zapewnia spokojny, kameralny wypoczynek. Najlepiej kierować się opiniami osób, które już w danym miejscu były i mogą je z czystym sumieniem i na sto procent polecić innym rodzicom. Im dokładniej sprawdzisz miejsce wakacyjnego wypoczynku, tym większą możesz mieć pewność, że urlop upłynie wyłącznie na przyjemnościach.

Plaża Coral Bay Beach

Plaża Coral Bay Beach / shutterstock.com / DedMityay

Nasza ocena plaży Coral Bay Beach

Plaża Coral Bay jest w naszej ocenie tym miejscem na Cyprze, które warto zobaczyć i spędzić tu czas na spokojnym plażowaniu. To dobra lokalizacja zarówno dla turystów, którzy szukają miejsca na cały urlop, jak i dla osób, które nastawiają się na objazdowe zwiedzanie najciekawszych miejsc na wyspie. Plaża zapewnia piękne widoki, świetne warunki do leniwego opalania i aktywnego wypoczynku nad wodą, a także dobrą bazę gastronomiczną i hotelową. Wybierając się na Coral Bay masz gwarancję udanego wypoczynku, pięknej opalenizny i poznania Cypru od jego najpiękniejszej strony.

Zobacz oferty już od 949 zł za os.