Plaża Trouville Beach - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Trouville Beach znajduje się w miasteczku o tej samej nazwie, leżącym na północy Francji w Normandii. Blisko stąd do słynnego Kanału La Manche, można więc połączyć plażowanie ze zwiedzaniem. Plaża jest piaszczysta, bezpieczna, zapewnia świetne warunki do opalania, pływania i uprawiania sportów wodnych. Posiada kompleksową infrastrukturę dla turystów. Może być dobrą bazą wypadową do zwiedzania bliższych i dalszych, atrakcyjnych turystycznie okolic.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Trouville Beach

Na wakacje we Francji warto wybrać się z wielu powodów. Przede wszystkim, będzie możliwość zobaczenia wielu znanych na całym świecie atrakcji turystycznych, jak Paryż z Wieżą Eiffela, czy Katedra Notre Dame. Okazuje się jednak, że Francja jest polecana także plażowiczom szukającym dla siebie pięknych piaszczystych plaż. Trouville Beach to jedno z miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas wypoczynku w tym pięknym kraju.

Francja jest krajem, który ma do zaoferowania turystom naprawdę sporo. Ma wielowiekową historię, wspaniałą kulturę, znanych artystów, ciekawe muzea, a także świetną kuchnię. Kto zdecyduje się na wypoczynek w tym kraju, może liczyć na mnóstwo radości dla podniebienia – francuska kuchnia uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Wakacje we Francji to dla wielu turystów czas relaksu i wypoczynku nad morzem. Choć z Francją kojarzy się przede wszystkim Riwiera Francuska znajdująca się na południu kraju nad Morzem Śródziemnym, inne wybrzeża również są pełne atrakcji i zapewniają udany wypoczynek. Wybrzeże Normandii nad Oceanem Atlantyckim i Zatoką Biskajską to propozycja dla turystów szukających wyjątkowych wrażeń. Plaża Trouville Beach z pewnością spodoba się nie tylko plażowiczom, ale również wielbicielom pięknych, przyciągających spojrzenia miejsc.

Trouville Beach Francja znajduje się w północno-zachodniej części kraju w Normandii. Nazwa plaży jest jednocześnie nazwą miasta, a podobieństwo do plaży Deauville nie jest przypadkowe. Obie plaże leżą obok siebie, oddziela je jedynie wąska cieśnina. Plaża Trouville jest rozległa i piaszczysta, znajduje się tuż przy miasteczku. Można więc leżąc na plaży podziwiać nie tylko bezkres oceanu, ale również zabudowania i całą architekturę miasta. W przerwie między godzinami plażowania można również wybrać się na zwiedzanie – sporo jest w mieście urokliwych zakątków, które zachęcają do bliższego poznania. Plaża Trouville w całości pokryta jest jasnym, złocistym piaskiem. Nie ma tu żwiru ani kamieni, nie ma również muszli i jeżowców. Można bez obaw przez cały dzień chodzić po plaży na boso. Na całej długości plaży zejście do wody jest wygodne i bezpieczne – dno nie ma spadków głębokości i żadnych uskoków. Można kąpać się nawet wtedy, gdy nie ma się zbyt dużych umiejętności pływackich.

Trouville Beach plaża

Trouville Beach plaża / shutterstock.com / RossHelen

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Trouville Beach na pewno jest wspaniały widok i położenie – plaża znajduje się niedaleko kanału La Manche łączącego Francję z Wielką Brytanią. Można więc w tym miejscu nie tylko spędzać czas na plaży, ale również sporo zobaczyć. Jeśli nie nastawiasz się na plażowanie, możesz również wybrać się na Trouville Beach poza sezonem – atrakcji będzie tyle samo, a można liczyć na nieco niższe ceny. Plaża zapewnia nie tylko piękne widoki i atrakcje turystyczne w pobliżu, ale również rozbudowaną infrastrukturę. Dzięki temu można przebywać na niej i czuć się komfortowo. Na plaży są przebieralnie, prysznice, toalety, parkingi, wypożyczalnie akcesoriów plażowych, takich jak leżaki czy parasole. Te ostatnie na pewno przydadzą się latem, gdy słońce pali mocno i warto szukać schronienia w cieniu. Plaża Trouville Beach pozwala również na uprawianie sportów wodnych, a akcesoria i sprzęt można wynająć na miejscu. Bardzo dobra jest również baza gastronomiczna – w okolicy nie brakuje knajpek i restauracji, w których można spróbować lokalnych specjałów i przysmaków kuchni francuskiej. Wybierając się na Trouville Beach możesz mieć pewność, że atrakcji na plaży i w okolicy na pewno nie zabraknie.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Trouville Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Francja Trouville Beach to kierunek pod każdym względem sprawdzony i polecany także rodzinom z małymi dziećmi. Jeśli ktoś wybiera się do Francji z pociechami, na tej plaży znajdzie wszystko, co jest potrzebne do spędzenia wymarzonych wakacji. Trouville Beach zapewnia sporo piasku, wspaniałą, pełną słońca pogodę, ciepłą wodę w oceanie, a także wiele dodatkowych udogodnień, które są ważne z perspektywy rodziców małych dzieci. Zanim zdecydujesz się na wypoczynek w konkretnej lokalizacji, sprawdź jednak wybrany obiekt noclegowy pod każdym kątem. Najważniejsze, aby hotel faktycznie znajdował się blisko morza, a także zapewniał wszystkie udogodnienia oczekiwane przez rodziców z dziećmi. Dobrym pomysłem będzie szukanie takich obiektów, które są znane i polecane. Można wtedy uniknąć rezerwowania w ciemno i wielu nieprzyjemnych niespodzianek, jakie mogą pojawić się już na miejscu.

Plaża Trouville Beach

Plaża Trouville Beach / shutterstock.com / Valentin Ivantsov

Nasza ocena plaży Trouville Beach

Plaża Trouville Beach w Normandii to w naszej ocenie miejsce, którego nie można przegapić podczas zwiedzania Francji. Nawet, jeśli nie spędzisz na niej całych wakacji, warto uwzględnić ją w planie podróży i poopalać się tutaj choćby przez jeden dzień. Plaża jest piękna, piaszczysta, zapewnia niezwykłe krajobrazy i dobrą infrastrukturę – czego chcieć więcej od wakacyjnego miejsca? Dodatkowo, aby spędzić wakacje w takim raju, wcale nie trzeba opuszczać Europy. Na Trouville Beach wakacje będą udane, a wakacyjne wspomnienia na pewno pozostaną na długo w pamięci.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.