Plaża Cote des Basques Beach - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Cote des Basques znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Francji w niedalekiej odległości od granicy z Hiszpanią. Jest to miejsce, które na pewno znają surferzy – warunki do uprawiania tego sportu są tutaj idealne. Plaża jest długa i piaszczysta, pokryta jasnym piaskiem. Ocean jest w tym miejscu dosyć płytki, ale fale bywają wysokie – warto więc zachować ostrożność podczas kąpieli, szczególnie jeśli ktoś nie czuje się pewnie w głębokiej i niespokojnej wodzie. Plaża Cote des Basques łączy w sobie świetne warunki naturalne, niesamowite widoki i infrastrukturę, która zapewnia komfortowy i wygodny wypoczynek.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Cote des Basques Beach

Plażowanie we Francji to okazja do połączenia leniwego wypoczynku ze zwiedzaniem ciekawych, atrakcyjnych turystycznie miejsc. Wbrew pozorom, nie tylko Riwiera Francuska nad Morzem Śródziemnym jest pełna słonecznych atrakcji. Także zachodnie wybrzeże Atlantyku obfituje w piękne plaże, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Jedną z nich jest Cote des Basques położona niedaleko granicy z Hiszpanią.

Francja to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie kraj. Przyciąga wielbicieli zwiedzania zabytków, cudów architektury, a także muzeów, które można znaleźć nie tylko w Paryżu ze słynnym Luwrem, ale również w wielu innych miastach. Francuskie klimaty to także pełna uroku Prowansja, nieco chłodniejsza Normandia, a także doskonała kuchnia, która zachwyca bogactwem smaków i aromatów. Nie bez znaczenia jest również bogata francuska kultura i tradycja, której przejawy można spotkać na każdym kroku. Jeśli wybierzesz się do Francji na wakacje, możesz mieć pewność, że będzie to czas pełen pozytywnych wrażeń i zachwytów nad wszystkim, co w tym czasie zobaczysz. Plaża Cote des Basques to miejsce, w którym można zrobić sobie przystanek w trakcie zwiedzania Francji lub też wybrać się tutaj na dłuższe wakacje. Zarówno plażowicze, jak i amatorzy sportów wodnych i aktywnego wypoczynku na pewno nie będą zwiedzeni.

Cote des Basques Francja znana jest z pewnością wszystkim miłośnikom surfowania. Nie bez powodu nazywana jest ojczyzną europejskiego surfingu. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Francji w odległości zaledwie kilku kilometrów od granicy z Hiszpanią. Okoliczne miasteczka są więc ciekawą mieszanką kulturową, w której łączą się wpływy hiszpańskie i francuskie. Sama plaża jest bardzo długa i rozległa, w całości pokryta jasnym piaskiem, ale gdzieniegdzie mogą pojawiać się także żwir i kamienie. Otoczona jest mniejszymi i większymi głazami, a w oddali można zobaczyć wysokie szczyty Pirenejów. Plaża na całej długości zapewnia wygodne zejście do wody, a przy brzegu jest dosyć płytko. Trzeba jednak pamiętać, że  jest to miejsce idealne do surfowania, a więc pojawiają się tutaj wysokie fale, które czasami wdzierają się na ląd. Zdarzają się momenty, gdy cała piaszczysta część plaży znajduje się pod wodą, a morze dociera aż do głazów zamykających plażę z tyłu. Przy brzegu w spokojne dni można się bez obaw pluskać, jednak nie należy zapuszczać się głęboko w może, gdyż fale mogą być dosyć zwodnicze.

Cote des Basques Beach plaża

Cote des Basques Beach plaża / shutterstock.com / JeanLucichard

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na Cote des Basques jest przepiękny widok na morze, a z drugiej strony na skały i góry, które tworzą efektowny krajobraz. Jeśli szukasz dobrej scenerii do zdjęć z wakacji, tutaj fotografie będą wychodzić idealnie. Plaża jest wręcz stworzona dla miłośników surfingu, można więc tutaj wynająć sporo sprzętu. Zarówno początkujący surferzy, jak i profesjonaliści na pewno będą się tutaj czuli jak ryby w wodzie. W okolicy plaży można znaleźć dosyć dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Są tu miejsca, gdzie można zjeść specjały lokalnej kuchni, kupić przekąski czy pamiątki z francuskich wakacji. Jest też dobra baza hotelowa na każdą kieszeń. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby szukające wakacji all inclusive ze wszelkimi wygodami, jak i turyści podróżujący kamperami, poszukujący dobrego kampingu. Z Cote des Basques blisko jest także do wielu francuskich i hiszpańskich atrakcji znajdujących się w okolicy. W tym miejscu można podczas jednego wypadku poznać dwa fascynujące kraje i dwie różne, choć pod wieloma względami dosyć podobne kultury.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Cote des Basques Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie słoneczna Francja, Cote des Basques na pewno jest miejscem, które spełni twoje wakacyjne oczekiwania. Znajdziesz tutaj piękne widoki, niesamowite zjawiska naturalne, możliwość przebywania na łonie pięknej i nieco nieprzewidywalnej natury. Jeśli chodzi o podróżowanie z dziećmi, jest to miejsce, które jednym turystom odpowiada, drugim jednak nie do końca. Choć plaża jest piaszczysta i idealna do zabaw w piasku, morze nie jest zbyt spokojne. Zdecydowanie można we Francji znaleźć dużo więcej bardziej bezpiecznych miejsc ze spokojną, cichą wodą bez fal. Warto więc samemu sobie odpowiedzieć, co jest najważniejsze podczas wakacji z dziećmi – czy plażowanie, czy też możliwość pluskania się w oceanie. Bez względu na to, czy wybierasz się na Cote des Basques, czy na inną francuską plażę, zawsze sprawdzaj dokładnie lokalizację i opinie o wybranym obiekcie. Podróżowanie z całą rodziną wymaga zaplanowania każdego etapu wypoczynku, a miejsce noclegów jest pod tym względem jedną z najważniejszych kwestii. Najlepiej wybierać te hotele, które są polecane i często pojawiają się na stronach z opiniami innych turystów.

Plaża Cote des Basques Beach

Plaża Cote des Basques Beach / shutterstock.com / JeanLucichard

Nasza ocena plaży Cote des Basques Beach

W naszej ocenie plaża Cote des Basques jest idealnym miejscem do wypoczynku, choć nie dla każdego. Na pewno spodoba się zapalonym plażowiczom, a także osobom, które nastawiają się na sporty wodne, w szczególności surfowanie po falach. Plaża nie do końca może spełniać oczekiwania rodzin z dziećmi, jednak nie brakuje turystów, którzy decydują się na wypoczynek z całą rodziną właśnie tutaj.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.