Plaża Deauville Beach - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Deauville to propozycja dla podróżników, którzy chcą odkrywać nieco inne rejony Francji niż tylko Lazurowe Wybrzeże. Plaża znajduje się na północy kraju w Normandii. Jest popularna od dziesięcioleci, nazywa się ją czasem królewską plażą, gdyż od dawna wypoczywali tu przedstawiciele arystokracji. Do dzisiaj jest tu sporo willi i pałacyków należących do możnych tego świata, jednak plaża jest chętnie odwiedzana przez wszystkich turystów. Jest doskonale utrzymana, piaszczysta, zapewnia wygodne zejście do wody. Ze względu na położenie na północy cieszy się popularnością przede wszystkim w sezonie letnim. Zimą warunki raczej nie są odpowiednie do spędzania czasu na plaży.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Deauville Beach

Wyjazd do Francji na pewno spodoba się osobom, które lubią zwiedzać, poznawać piękne, pełne zabytków miasta, odwiedzać muzea i spędzać czas na wielu innych aktywnościach. To także dobre miejsce dla plażowiczów – na wszystkich francuskich wybrzeżach można znaleźć plaże, które zapewniają doskonałe warunki do opalania i korzystania z innych nadmorskich atrakcji. Jedną z nich jest Deauville Beach, plaża znajdująca się w północno-zachodniej Francji.

Francja jest jednym z najciekawszych pod względem turystycznych krajów w Europie, a być może także na świecie. To kraj o wielowiekowej historii, bogatej kulturze, a także świetnej kuchni, która przyciąga niepowtarzalnymi smakami. Wybierając się do Francji, warto jednak zwrócić uwagę na pogodę. Podczas gdy na południowym wybrzeżu na Riwierze Francuskiej jest bardzo ciepło przez większą część roku, w północnych regionach bywa nieco chłodniej, a miesięcy idealnych na plażowanie jest mniej. Plaża Deauville Beach znajduje się w Normandii leżącej na północy Francji. Warto więc zaplanować wypoczynek na miesiące letnie – wtedy można mieć gwarancję doskonałej pogody. Jeśli nastawiasz się bardziej na zwiedzanie niż na plażowanie, można też wybrać się na wakacje wiosną lub na jesieni.

Deauville Beach Francja to miejsce nazywane królewską plażą. Znajduje się w miasteczku o tej samej nazwie, które jest dosyć niewielkie. Na co dzień mieszka tutaj zaledwie 4 tysiące mieszkańców. Plaża już w dziewiętnastym wieku była miejscem wypoczynku możnych tego świata – władców i arystokracji. Pozostało tu z tamtego okresu sporo dworów i willi, które obecnie są własnością bogaczy przyjeżdżających tu w sezonie letnim. To właśnie na tej plaży słynna Coco Chanel zapoczątkowała modę na mocno odkryte stroje kąpielowe, czym zgorszyła część społeczeństwa, ale też sprawiła, że stroje kąpielowe weszły do powszechnego użytku. Plaża Deauville Beach jest długa, rozciąga się na kilka kilometrów. W całości pokryta jest jasnym, miękkim piaskiem, który jest idealnym podłożem do plażowania i zabaw nad morzem. Piasek jest regularnie czyszczony i spulchniany, dzięki czemu turyści mają gwarancję wypoczynku na najwyższym poziomie.

Choć plaża Deauville Beach jest popularna i polecana, nie ma na niej tłumów. Na co dzień korzystają z niej głównie osoby, które mają swoje wille w okolicy. Nie brakuje również jednak turystów, którzy właśnie tę plażę wybierają na miejsce swoich francuskich wakacji. Plaża zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody na całej swojej długości. Nie ma tutaj wysokich fal ani silnych wiatrów, można więc wypocząć w spokojnej atmosferze. Dno morskie przez dłuższy czas jest płytkie, bez uskoków i nagłych spadków dna – miejsce do kąpieli jest więc idealne także dla osób, które dobrymi pływakami nie są. Plaża to miejsce pełne atrakcji zarówno dla osób nastawionych na opalanie, jak i dla bardziej aktywnych turystów.

Deauville Beach plaża

Deauville Beach plaża / shutterstock.com / Jerome PARIS

Atrakcje na plaży

Jeśli kierunkiem Twojego słonecznego wyjazdu jest Francja, Deauville Beach, zwłaszcza w sezonie letnim, na pewno Cię nie zawiedzie pod żadnym względem. Plaża łączy w sobie przepiękne widoki i doskonałe warunki naturalne z dobrą infrastrukturą. Znajdują się na niej rzędy leżaków i parasoli, które pozwalają na wygodne opalanie, a jednocześnie dostarczają cienia w słoneczne dni. Są tutaj wypożyczalnie akcesoriów do sportów wodnych, a także łódek i innych jednostek pływających. Nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść regionalne jedzenie, a także spędzić czas na uprawianiu sportu. Można tu między innymi zagrać w golfa lub polo.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Deauville Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Osoby, które wybierają się do Francji z całą rodziną na spokojny i pełen wrażeń wypoczynek, na Deauville Beach na pewno będą czuły się doskonale. To miejsce, które jest często odwiedzane przez rodziców z pociechami – dobra infrastruktura, idealne warunki do plażowania, a także place zabaw i miejsca rekreacji pozwalają na aktywne spędzanie czasu nie tylko na plażowaniu i pluskaniu w morzu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd, zadbaj o sprawdzenie wybranej lokalizacji – najlepszą opcją na wakacje z dziećmi są te miejsca, które są polecane i przetestowane przez innych turystów z dziećmi. Dobrze jest upewnić się, czy plaża znajduje się blisko hotelu i nie trzeba do niej iść przez kilometr czy więcej. Warto też sprawdzić, czy w wybranym obiekcie noclegowym nie ma dyskotek czy klubów nocnych – raczej nie będą to wtedy warunki dobre do odpoczynku z najmłodszymi.

Plaża Deauville Beach

Plaża Deauville Beach / shutterstock.com / RossHelen

Nasza ocena plaży Deauville Beach

Plaża Deauville Beach w Normandii to w naszej ocenie jedno z miejsc idealnych na wakacje, zarówno pod względem warunków do plażowania, jak i dodatkowych atrakcji. Plaża jest położona w wyjątkowo pięknym miejscu, zapewnia niezapomniane widoki i świetna scenerię dla fotografii z wakacji. Coś dla siebie znajdą tutaj turyści o różnych potrzebach i wakacyjnych zainteresowaniach. Jeśli dodamy do tego brak tłumów, dobre jedzenie i rozbudowaną infrastrukturę, plażę Deauville Beach możemy polecić z czystym sumieniem każdemu podróżnikowi.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.