Plaża Grande Plage du Sillon - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie niezwykła plaża, Francja na północy również ma sporo do zaoferowania. Plaża Grande Plage du Sillon leży w północnej części kraju w Bretanii w pobliżu kurortu Saint Malo. Plaża pokryta jest jasnym, złocistym piaskiem, zapewnia wygodne zejście do morza i dobre warunki do kąpieli. Jeśli nastawiasz się na plażowanie, warto wybrać się tutaj w sezonie letnim. Północ kraju pod względem klimatycznym jest nieco surowsza niż południu. Grande Plage du Sillon to piękne widoki, a także dobra infrastruktura i zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Bez problemu zarezerwujesz tu miejsce idealne na wakacyjny wypoczynek, także dla całej rodziny.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Grande Plage du Sillon

Francja jest jednym z ciekawszych europejskich krajów, nic więc dziwnego, że cieszy się ogromna popularnością wśród turystów nastawionych na zwiedzanie Paryża i innych atrakcyjnych miast, a także poznawanie wspaniałej historii i kultury. Nie można jednak zapominać, że Francja to także atrakcyjne plaże, znajdujące się nie tylko na Lazurowym Wybrzeżu, ale również w innych regionach. Jedną z piękniejszych plaż w północnej części Francji jest Grande Plage du Sillon.

Wyjazd do Francji z pewnością będzie doskonałym pomysłem na wypoczynek dla osób, które nastawiają się zarówno na plażowanie, jak i na zwiedzanie. Jeśli chcesz wypocząć w ciepłym i klimatycznym miejscu na pięknej francuskiej plaży, warto wybrać się na wakacje w sezonie letnim. Północne wybrzeża Francji znajdują się bowiem w strefie klimatu kontynentalnego, który zimą może być dosyć chłodny. Latem jest natomiast doskonały do wszelkich form wypoczynku na świeżym powietrzu. Turyści, którzy dopiero szukają ciekawego miejsca we Francji, mają do wyboru całe mnóstwo wspaniałych plaż, które oferują rajski wypoczynek. Plaża Grande Plage du Sillon to jedna z propozycji, która na pewno nie zawiedzie i spełni wszystkie wakacyjne oczekiwania.

Grande Plage du Sillon Francja to plaża, która udowadnia, że nie tylko na południowym wybrzeżu nad Morzem Śródziemnym można znaleźć miejsca odpowiednie do wypoczynku. Plaża znajduje się w Bretanii na północnym-zachodzie kraju w pobliżu miasta Saint-Malo, które jest jednym z większych centrów turystycznych Francji. Plaża jest bardzo długa, rozciąga się na długości ponad 3 kilometrów. Jest w całości pokryta złotym, miękkim piaskiem bez żwiru, muszelek ani innych ostrych elementów. Można po niej chodzić na boso bez obaw o skaleczenie stopy. Zejście do morza jest na całej długości bezpieczne, wygodne i pozbawione uskoków, dno morskie również nie ma spadków głębokości. Przy brzegu jest płytko, można więc bezpiecznie się kąpać. Warto jednak uważać na fale – w niektóre dni mogą być dosyć wysokie, co na pewno spodoba się amatorom sportów wodnych i szusowania po falach. Plaża Grande Plage du Sillon jest strzeżona, zapewniając bezpieczeństwo wszystkim plażowiczom. Na uwagę zasługują również niezwykłe widoki – nie bez powodu plaża uważana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Francji.

Grande Plage du Sillon plaża

Grande Plage du Sillon plaża / shutterstock.com / Irina Crick

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twojego wakacyjnego wypadu jest Francja, Grande Plage du Sillon na pewno będzie miejscem, w którym wypoczniesz na najwyższym poziomie. Największą atrakcją są zdecydowanie warunki przyrodnicze, ale nie tylko. Plaża znajduje się w miejscu o dużym bogactwie historycznym i kulturowym. W pobliżu można zobaczyć między innymi potężną twierdzę, która niemal wyrasta z morza. Sama plaża posiada rozbudowaną infrastrukturę dla plażowiczów. Są tutaj wypożyczalnie parasoli i leżaków, zapewniających komfortowe opalanie. Nie brakuje miejsc, gdzie można wynająć sprzęt pływający i akcesoria do sportów wodnych. Grande Plage du Sillon posiada również dobre zaplecze gastronomiczne – są tutaj bary plażowe, kawiarnie i restauracje, w których można spróbować pysznych, francuskich specjałów. Pod każdym względem plaża spełni więc wymagania nawet najbardziej wymagających turystów.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Grande Plage du Sillon jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Grande Plage du Sillon można z powodzeniem nazwać miejscem idealnym dla całych rodzin. Osoby, które podróżują z młodszymi lub starszymi pociechami znajdą tutaj całe mnóstwo atrakcji, zarówno naturalnych, jak i tych, które zostały przygotowane z myślą o najmłodszych turystach. Plaża jest piaszczysta, morze latem ciepłe i bezpieczne, można więc spędzać tutaj całe dnie na zabawach w piasku i plażowaniu. Jeśli wybierasz się na Grande Plage du Sillon, sprawdź jednak dokładnie lokalizację wybranego obiektu. Warto mieć pewność, że hotel faktycznie znajduje się niedaleko plaży i jest polecany przez osoby, które miały już okazję wypoczywać w nim z całą rodziną. Podróżowanie z dziećmi wymaga dobrego przygotowania i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Im dokładniej sprawdzisz hotel, tym większą możesz mieć pewność, że po dotarciu na miejsce nie będzie żadnych nieprzewidzianych niespodzianek.

Plaża Grande Plage du Sillon

Plaża Grande Plage du Sillon / shutterstock.com / MarkUK97

Nasza ocena plaży Grande Plage du Sillon

Francuska plaża Grande Plage du Sillon w Bretanii to miejsce, które z pewnością jest warto wzięcia pod uwagę podczas planowania urlopu. Nawet, jeśli wybierasz się na inne plaże, dobrze jest zaplanować choć jeden dzień właśnie tutaj. Niezwykłe widoki i krajobrazy, monumentalne budowle znajdujące się w pobliżu, a także wspaniałe bogactwo przyrodnicze gwarantują wypoczynek pełen wrażeń i niezapomnianych atrakcji. Plaża z pewnością spodoba się zarówno zapalonym plażowiczom, jak i osobom nastawionym na aktywny wypoczynek, sporty wodne czy zwiedzanie okolicy. Wybierając Grande Plage du Sillon możesz mieć pewność, że będzie to kierunek pod każdym względem trafiony. Wspaniałe wspomnienia z wakacji gwarantowane.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.