Plaża Hendaye Beach - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Niedaleko plaży Cote des Basques znajduje się kolejna wyjątkowo polecana plaża Hendaye Beach. Leży najbliżej granicy z Hiszpanią ze wszystkich francuskich plaż. Podobnie jak poprzednia, ta również jest idealna do surfowania, gdyż ocean w tym miejscu nie należy do spokojnych. Plaża jest rozległa i piaszczysta, zapewnia wszystkie atrakcje, jakich oczekuje się od miejsca wakacyjnego wypoczynku. Doskonała lokalizacja, dobra infrastruktura i świetna pogoda to gwarancja świetnie spędzonego urlopu. Jeśli dopiero szukasz dla siebie odpowiedniej plaży we Francji, Hendaye Beach możemy polecić z czystym sumieniem.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Hendaye Beach

Plażowanie we Francji to nie tylko okazja do złapania pięknej opalenizny, ale również do spędzenia czasu aktywnie na lądzie i w wodzie. Nie brakuje tu bowiem plaż, które są wręcz stworzone do uprawiania sportów wodnych. Jedną z nich jest Hendaye Beach, która przyciąga turystów z całego świata. Wypoczywając we Francji można nie tylko korzystać ze słonecznych atrakcji, ale również sporo zwiedzić i zobaczyć wiele znanych miejsc.

Na wakacje we Francji najlepiej jest wybrać się w sezonie letnim, większa część kraju leży bowiem w strefie klimatu umiarkowanego. Jedynie Lazurowe Wybrzeże jest odpowiednie do plażowania przez większą część roku. Jeśli zdecydujesz się na francuskie wakacje, możesz mieć pewność, że będzie to czas pełen pozytywnych wrażeń, aktywnego wypoczynku, poznawania nowych miejsc i doskonałej kuchni. Francuskie jedzenie to bogactwo smaków i aromatów w najlepszym wydaniu – urlop tutaj to okazja do poznawania ich z każdej możliwej strony. Jeśli chcesz spędzić czas nad morzem i doskonale się bawić, plaża Hendaye Beach to jedno z miejsc, które zagwarantuje Tobie wyjątkowy wypoczynek. Na pewno spodoba się zarówno miłośnikom plażowania, jak i osobom, które lubią długie spacery po plaży.

Hendaye Beach Francja to plaża, która znajduje się najbliżej Hiszpanii ze wszystkich francuskich plaż. Leży na południowo-zachodnim krańcu Francji nad Zatoką Biskajską Oceanu Atlantyckiego. Jest to długa i rozległa plaża, z obu stron zakończona wysokimi klifami, które wdzierają się w morze. Plaża jest pokryta jasnym, złocistym piaskiem, po którym można bez obaw chodzić na boso. Nie ma tutaj żwiru, kamieni ani muszelek, które utrudniałyby poruszanie się bosymi stopami. Na całej długości plaży jest łagodne i bezpieczne zejście do wody. Ocean nie jest w tym miejscu głęboki, jednak trzeba liczyć się z dosyć wysokimi falami, które mogą docierać aż do brzegu. Jeśli pluskanie w oceanie, to tylko przy samym wejściu do wody – dalej może być nieco niebezpiecznie. Jednak to, co dla pływaków może być utrudnieniem, dla surferów jest prawdziwym zrządzeniem losu. Do surfowania po falach warunki są tutaj wręcz idealne, nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj przybywają miłośnicy tego sportu z całej Europy i nie tylko. Hendaye Beach jest również odpowiednia do innych sportów wodnych, a także lądowych. Są tu miejsca, gdzie można zagrać w piłkę siatkową, nożną, a także w inne gry plażowe. Choć plaża jest bardzo popularna i często polecana na portalach podróżniczych, nie ma tutaj tłumów. Można więc liczyć na spokojny i kameralny wypoczynek.

Hendaye Beach plaża

Hendaye Beach plaża / shutterstock.com / Elena Dijour

Atrakcje na plaży

Jeśli chcesz być blisko wyjątkowych warunków naturalnych, jakie oferuje Francja, Hendaye Beach jest dla Ciebie miejscem idealnym. To przede wszystkim wspaniałe widoki, ciągnąca się po horyzont plaża, wysokie klify i bezkresne morze. Nie ma lepszej scenerii do pięknych zdjęć z wakacji. Plaża Hednaye Beach posiada dosyć dobrą infrastrukturę, choć jednak dosyć ubogą, jeśli porównamy ją do większych plaż przy popularnych kurortach. Pomimo to każdy turysta znajdzie tu udogodnienia do wygodnego plażowania. Jest tutaj wypożyczalnia leżaków, sklepik, gdzie można kupić napoje i przekąski, przebieralnie, toalety i prysznice. W okolicy można znaleźć także restauracje i bary plażowe, które serwują lokalne jedzenie. Nie brakuje wypożyczalni sprzętu wodnego, przede wszystkim różnego rodzaju desek do pływania po falach. Na sporo udogodnień mogą liczyć osoby niepełnosprawne, które mają zapewniony wygodny dostęp do morza. Plaża jest regularnie sprzątana, a na jej teren nie są wpuszczane osoby z psami.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Hendaye Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Hendaye Beach to z całą pewnością miejsce, które sprawdzi się na rodzinne wakacje. Osoby podróżujące z młodszymi i starszymi dziećmi mogą tu liczyć na spokojny, kameralny wypoczynek z dala od plażowych imprez, głośnych klubów i dyskotek, które przyciągają imprezowiczów. Na plaży można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do rodzinnego wypoczynku – piaszczysty teren, ciepłą wodę, a także place zabaw i miejsca rekreacji na lądzie. Maluchy z pewnością nie będą się nudzić nawet wtedy, gdy zabawa w piasku straci już nieco swój urok. W okolicy Hendaye Beach można znaleźć dobrze wyposażone hotele, zapewniające wszelkie udogodnienia dla turystów podróżujących z rodzinami. Jeśli jesteś dopiero na etapie planowania wakacji, sprawdzaj opinie na temat wybranego obiektu, najlepiej na tych stronach, gdzie wypowiadają się osoby, które były w danym miejscu z małymi dziećmi. Takie opinie są dużo bardziej miarodajne niż wszelkie foldery reklamowe hoteli czy pensjonatów.

Plaża Hendaye Beach

Plaża Hendaye Beach / shutterstock.com / Unai Huizi Photography

Nasza ocena plaży Hendaye Beach

Plaża Hendaye Beach na południowo-zachodnim wybrzeżu Francji jest w naszej ocenie plażą godną polecenia praktycznie dla każdego. To właśnie tutaj można połączyć plażowanie, uprawianie sportów wodnych, a także zwiedzanie atrakcyjnej turystycznie okolicy. Wybierając Hendaye Beach na miejsce wakacyjnego wypoczynku możesz mieć pewność, że będzie to czas niezapomniany, a z urlopu przywieziesz chęć powrotu do Francji jeszcze niejeden raz.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.