Plaża Porticcio Beach - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Porticcio Beach to kolejna plaża, która znajduje się nie w kontynentalnej części Francji, a na Korsyce. Ta słoneczna wyspa to idealne miejsce na wakacje od wiosny do jesieni. Łagodny śródziemnomorski klimat gwarantuje mnóstwo słońca, piękną pogodę, bujną roślinność i możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji na świeżym powietrzu od rana do wieczora. Ryzyko deszczu w sezonie wysokim jest bowiem niewielkie. Plaża Porticcio Beach jest długa i piaszczysta, pokryta miękkim piaskiem. Nie ma tutaj żwirku ani kamieni, nie trzeba obawiać się muszli ani jeżowców, dzięki czemu chodzenie po plaży bosymi stopami jest wyjątkowo przyjemne. Plaża zapewnia idealne warunki do plażowania, kąpieli, sportów wodnych. Doskonała infrastruktura sprawia, że nawet najbardziej wymagający turyści mają zapewnione wszystko, czego potrzebują.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Porticcio Beach

Wspaniałe plaże, mnóstwo miejsc wartych zobaczenia i wspomnienia z wakacji, które na długo pozostaną w pamięci – wyjazd do Francji to pomysł na udane i pełne atrakcji wakacje. Jeśli dopiero szukasz miejsca na wypoczynek, polecamy słoneczną Korsykę i Porticcio Beach, plażę, która przez wielu turystów uważana jest za najpiękniejszą nie tylko we Francji, ale również w całej Europie.

Dlaczego warto wybrać się do Francji? Przede wszystkim dlatego, że to kraj o wielowiekowej historii, wspaniałej kulturze, wielu wspaniałych miastach, niezwykłej architekturze i regionach, które znane są na całym świecie. Słynna Prowansja, Normandia czy Bretania przyciągają turystów o każdej porze roku, nawet wtedy, gdy warunki do plażowania nie są zbyt odpowiednie. W poszukiwaniu pięknych miejsc warto również wybrać się na największą francuską wyspę – Korsykę. Leży ona na Morzu Śródziemnym na zachód od Włoch oraz na południowy wschód od kontynentalnej Francji. Śródziemnomorski klimat, mnóstwo piaszczystych plaż i wyjątkowa atmosfera gwarantują udane i niezapomniane wakacje. Plaża Porticcio Beach na Korsyce na pewno spodoba się zapalonym plażowiczom, a także osobom, które poszukują nieco więcej atrakcji niż tylko leżenie na słońcu i kąpiele w morzu.

Porticcio Beach Francja to wspaniałe śródziemnomorskie klimaty, zapewniające udane wakacje nie tylko w szczycie sezonu, ale również wiosną i jesienią. W strefie śródziemnomorskiej można bowiem liczyć na świetną, słoneczną pogodę, brak deszczu i wysokie temperatury. Plaża jest rozległa i piaszczysta, nie ma tutaj kamieni, muszli ani innych ostrych elementów, nie ma więc konieczności zakładania specjalnego obuwia do wody. Wybrzeże plaży jest na całej jej długości łagodne i pozwala na bezpieczne wejście do wody. Morze w tym miejscu jest płytkie, nie ma wysokich fal, co pozwala na bezproblemową kąpiel także osobom, które nie czują się pewnie w głębokiej wodzie. Plaża to także przepiękne widoki, połączenie jasnego piasku z bujną roślinnością znajdującą się z tyłu plaży. Można tutaj znaleźć sporo naturalnego cienia, który jest przydatny w czasie bardzo upalnych dni. Na plażę warto choć raz wybrać się o zachodzie słońca, gdy atmosfera jest idealna do fotografii z wakacji.

Porticcio Beach plaża

Porticcio Beach plaża / shutterstock.com / sebastien hovaguimian

Atrakcje na plaży

Plaże na Korsyce to wymarzone miejsce do różnych form wypoczynku, jakie oferuje nam Francja. Porticcio Beach nie jest pod tym względem wyjątkiem. Plaża ma nie tylko świetne warunki naturalne, ale również dobrą infrastrukturę pełną turystycznych udogodnień. Są tutaj wypożyczalnie sprzętu plażowego, a także miejsca, gdzie można wynająć łódki, żaglówki czy akcesoria do sportów wodnych. Nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść pyszne dania kuchni francuskiej w śródziemnomorskiej odsłonie. W okolicy Porticcio Beach można znaleźć sporo atrakcji turystycznych, miejsc ciekawych pod względem historycznym czy kulturowym. Na pewno nie będą się tutaj nudzić turyści lubiący zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Wybierając okolice Porticcio Beach na urlop można również mieć gwarancję doskonałych miejsc noclegowych w hotelach i pensjonatach, które często leżą niemal nad samym morzem.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Porticcio Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli wybierasz się na rodzinne zwiedzanie Francji, plaża Porticcio Beach na pewno będzie miejscem odpowiednim do wypoczynku razem z dziećmi. Zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci znajdą na plaży i w okolicy wiele atrakcji dla siebie. Miękki, jasny piasek jest idealny do zabawy całymi dniami, a ciepłe i płytkie morze zachęca do pluskania się i chłodzenia podczas gorących dni. Okolice Porticcio Beach to także duży wybór hoteli z udogodnieniami dla najmłodszych. Nie ma więc problemu ze znalezieniem rodzinnych miejsc noclegowych w dobrym standardzie. Pamiętaj jednak, aby przed rezerwacją konkretnego miejsca poczytać o nim opinie, aby mieć pewność, że pod każdym względem będzie odpowiednie dla rodziny z dziećmi. Warto sprawdzić, czy wybrany hotel faktycznie znajduje się niedaleko plaży – często bowiem informacje w folderach reklamowych nie są do końca zbieżne pod tym względem z rzeczywistością.

Plaża Porticcio Beach

Plaża Porticcio Beach / shutterstock.com / sebastien hovaguimian

Nasza ocena plaży Porticcio Beach

Francuska plaża Porticcio Beach na Korsyce to w naszej ocenie jedno z tych miejsc, które gwarantuje udane, słoneczne wakacje w śródziemnomorskim wydaniu. Plaża łączy w sobie wyjątkowe warunki naturalne i bogactwo krajobrazów z dobrą infrastrukturą i wieloma atrakcjami w okolicy. Jest to więc miejsce, które spełni oczekiwania różnych grup turystów. Bez względu na to, czy nastawiasz się wyłącznie na plażowanie, czy też chcesz zobaczyć kilka nowych, ciekawych miejsc, na Porticcio Beach na pewno znajdziesz coś dla siebie. Niezapomniane wrażenia gwarantowane, podobnie jak piękna opalenizna, która przez długi czas będzie przypominała Tobie o wyjątkowych, korsykańskich wakacjach.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.